reklama

Čech zachytil pád Dvojčat: Nesnesitelný a zoufalý křik. Myslel jsem, že tam točí Hollywood

Těšil se na focení slavné české zpěvačky Věry Martinové, místo toho byl svědkem tragického útoku. Společně se svým otcem viděli na vlastní oči padat slavná Dvojčata. Křik zoufalých lidí byl nesnesitelný. Brečeli, že mají v budově své děti, popsal fotograf Tino Kratochvíl.

reklama

Tehdy 23letý fotograf měl fotit společně s otcem zpěvačku Věru Martinovou. Krátce po příjezdu se ale ozvala obrovská rána. „Říkáte si, že v New Yorku vás nic nepřekvapí. Mysleli jsme si, že se tam natáčí Hollywood. Všude byl obrovský kouř, slyšeli jsme křik a hluk,“ popsal první myšlenky, které se mu honily hlavou, český fotograf Tino Kratochvíl.

Zpěvačka Věra Martinová bydlela v domě vedle Empire State Building. „Ječela na nás z okna z 15. patra, ať jdeme nahoru, že se něco stalo, že hoří Dvojčata. Můj táta Jef hned začal spekulovat, že jde o teroristický útok,“ popsal dále Kratochvíl.

Na vlastní oči pak viděli a zaznamenali náraz druhého letadla. „Hned po pádu Dvojčat lidé křičeli. Byl to nesnesitelný a zoufalý křik. Křičeli jména příbuzných a čísla pater, kde byli,“ doplnil.

Všude byl hustý kouř a městem zavládl chaos. „Lidé na ulicích zoufale křičeli, že začala válka. I my jsme měli velký strach. Hned poté nad námi začaly lítat stíhačky,“ řekl. Touha po zaznamenání jednoho z nejhorších okamžiků novodobé historie ale byla větší než obavy o vlastní život.

„Měli jsme zásobu asi pěti filmů, ale jak se tohle stane, rychle to mizí. Asi dvakrát nás někdo oslovil, že koupí dobrý film za cokoli, co si řekneme,“ prozradil Kratochvíl. Hrůzný okamžik se jim povedlo zachytit na nespočet fotografií. Společně s otcem odletěli deset dní po tragédii prvním letadlem. Bylo to naposledy, kdy je na letišti nikdo nekontroloval.

Tagy:
fotografie New York 11. září fotograf USA Věra Martinová Tino Kratochvíl Jef Kratochvíl

Hlavní zprávy

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody
Andrej Babiš

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody

Premiér Andrej Babiš (ANO) vytáhl nový předvolební klip. V něm jsou zachyceny zakuklenci s transparenty s nápisy „nižší důchody“, „ať o nás rozhoduje Brusel“ či „uprchlíci, vítejte“. Následuje střih na předsedu vlády, který tvrdí, že bude proti těmto „šílencům“ bojovat. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík pod příspěvkem, který byl zveřejněn na sociálních sítích, napsal, že Babiš lže a skončí ve vězení.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Kanáry dál pustoší tekoucí láva, vlila se i do bazénu. Lidé se nesmí přibližovat

Španělská vláda i kabinet regionu Kanárské ostrovy v úterý vyzvaly kvůli nedělní erupci sopky Cumbre Vieja na ostrově La Palma všechny obyvatele, aby se nepřibližovali k tekoucí lávě. Ta se dostala mimo jiné do dříve obydlené obce Todoque, kde pustoší vše, co jí přijde do cesty. Záběry z dronu ukazují, jak se láva mimo jiné vlévá do bazénu rodinného domku.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

reklama