CNN Prima News chronická onemocnění

chronická onemocnění

Výpis příspěvků ke štítku „chronická onemocnění“

Imunoložka: Dřív jsme prskali a nic se netestovalo. Smolař dostane RS vir, chřipku i covid

14. prosince 2022 19:22

Česko je na prahu epidemie. V současné době se podle imunoložky a mikrobioložky Blanky Říhové mohou lidé nakazit třemi typy virů: chřipkou, covidem a RS virem. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedla, že pokud má někdo smůlu, může být infikován všemi. Následně přiblížila, kteří lidé jsou nejvíce ohroženi, a vysvětlila, proč je nyní infekčnost RS viru tak vysoká.

Vdova po slavném hráči promluvila o krutých okolnostech jeho smrti. Jak zemřela hvězda NHL?

6. listopadu 2022 07:25

Legendární hokejista Marek Svatoš trpěl chronickou traumatickou encefalopatií (CTE), které se často přezdívá „boxerská demence“. Sportovnímu webu TSN to u příležitosti výročí jeho smrti potvrdila Diana, vdova po zesnulém hokejistovi. Nemoc u něj způsobovala silnou depresi a ztráty paměti. Zpovědí, v níž promluvila i o sportovcově užívání heroinu či o pokusu vzít si vlastní život, chce Diana pomoci dalším rodinám hokejistů. Podle ní může NHL pro hokejisty udělat v průběhu jejich kariéry i po ní mnohem více.

Odpovídej, Rafo. Nad Nadalem se dál vznáší oblak pochybností, mohou za to zázračné injekce

17. července 2022 14:27

Rafael Nadal začátkem června opět ovládl Roland Garros. Králem pařížského grandslamu se stal už počtrnácté v kariéře. Tentokrát ho ale cesta na trůn pořádně bolela kvůli chronickému onemocnění chodidla. Španělský tenista krotil nepříjemné signály nohy injekcemi a díky tomu zvládl dotáhnout turnaj do vítězné tečky. Ale právě zázračné sérum zůstává i po více než měsíci kontroverzním tématem.

Zpočátku ji jen brnělo ve tváři. Pak Daně diagnostikovali vážné neurologické onemocnění

10. července 2022 06:27

Ve třetím ročníku gymnázia se Dana Tvrdíková (23 let) z Českých Budějovic musela vyrovnat s krutou diagnózou – roztroušenou sklerózou. Nemoc o sobě dala vědět v době, kdy prožívala těžké období po rozchodu s přítelem. Začalo to nenápadně mravenčením ve tváři, které se postupně rozšířilo do rtů a jazyka. Onemocnění převrátilo tehdy osmnáctileté dívce život vzhůru nohama a donutilo jí změnit životní styl. Roztroušená skleróza tak citelně zasáhla nejen do osobního, ale i pracovního života mladé ženy.

Migréna není jen bolest hlavy. V nejhorším období jsem měla 20 záchvatů měsíčně, říká Marie

29. května 2022 10:23

Migrénou trpí jednačtyřicetiletá Marie Kubešová z Prahy od puberty. Maminka dvou dětí vzpomíná na dobu, kdy měla až 20 záchvatů měsíčně a nemoc se projevila nejen na fyzickém, ale také duševním zdraví. Dnes se společně s pacientskou organizací Migréna-help snaží pomáhat lidem, kteří mají stejné problémy. Poukazuje také na osvětu, která je podle ní nedostatečná, protože mnozí považují migrénu za pouhou bolest hlavy a nemoc banalizují.

Kvůli hemofilii trpí chronickými bolestmi kloubů. Nemoc Michala omezuje po celý život

17. dubna 2022 08:02

Hemofilie je vzácné onemocnění, které se projevuje zvýšenou krvácivostí a může člověka ohrozit i na životě. Každé obyčejné bouchnutí představuje u hemofilika velký problém. Michalovi Skořepovi (42 let) z Dubence u Dvora Králové lékaři tuto nemoc diagnostikovali v batolecím věku a dnes kvůli ní trpí chronickými bolestmi kloubů. Nejen jeho osud každý rok připomíná Světový den hemofilie, který připadá na 17. dubna.

Bolest provází Filipa každým dnem. Trvalo 10 let, než lékaři stanovili diagnózu

28. února 2022 09:47

Poslední únorový den si lidé po celém světě připomínají osudy lidí, do jejichž života vstoupilo vzácné onemocnění. Jedním z nich je šestnáctiletý Filip, jemuž byl diagnostikován hypermobilní typ Ehlers-Danlosova syndromu, kvůli němuž se mimo jiné potýká s dlouhodobou chronickou bolestí. Trvalo přitom roky, než lékaři přišli na to, co jejímu synovi vlastně je. O tomto onemocnění totiž málokdo ví, že vůbec existuje.

V patnácti vypadala jako stařena. Slavná youtuberka podlehla nemoci „Benjamina Buttona“

14. ledna 2022 09:47

Když byly Adalii Rose Williamsové tři měsíce, lékař oznámil jejím rodičům, že trpí velmi vzácnou genetickou nemocí. Hutchinsonovův-Gilfordův syndrom zapříčiňuje rychlé stárnutí, které provází zpomalený růst či vypadávání vlasů. Dívenka tak v dětském věku vypadala jako stařena. Adalie se však svému osudu postavila a svůj životní příběh sdílela s miliony fanoušků na sociálních sítích. Zákeřnému chronickému onemocnění však ve středu youtuberka podlehla, bylo jí pouhých 15 let.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

6. prosince 2021 20:16

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Lidé starší 60 let mohou na třetí dávku už po pěti měsících. Registrace začne v pondělí

28. listopadu 2021 18:42

Lidé nad 60 let a chronicky nemocní se budou od pondělí moct registrovat k třetí dávce vakcíny proti covidu, když u nich uplynulo pět měsíců od druhého očkování. Původně se měla možnost otevřít 1. prosince. Končící premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji.

Letní horka mohou i zabíjet. Na pozoru by měli být senioři, děti a lidé s obezitou

24. července 2021 06:57

Tropické počasí přináší i řadu zdravotních komplikací. Při dlouhotrvajících tropech hrozí přehřátí organismu, ale i riziko úpalu a úžehu. Kteří lidé jsou nejvíce ohroženi a jak poznat úpal od úžehu? CNN Prima NEWS oslovila Lenku Zimolkovou, vedoucí lékařku nízkoprahového interního příjmu II. interní kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Začalo to zakopáváním, po roce lékaři Anně diagnostikovali roztroušenou sklerózu

9. července 2021 12:32

První příznaky nemoci se u Anny Ryšavé (48 let) objevily už před 25 lety, kdy ji začala trápit zvýšená únava a urologické problémy. Tehdy tomu nevěnovala velkou pozornost. Roztroušená skleróza o sobě dala naplno vědět po dalších šesti letech. Krátce po třicítce se maminka dvou tehdy ještě malých dětí dozvěděla, že trpí tímto nevyléčitelným onemocněním, které navždy změnilo její život. Stejnou nemocí trpí na celém světě více než 2,5 milionu lidí.