
Největší kroupy měřily i půl metru. Expert popisuje, jak vznikají a co je to train efekt
Írán chce kvůli nedostatku elektrického proudu přerušit dodávku energie autorizovaným kryptoměnovým těžařům. Firmy v sektoru digitálních mincí mezitím řeší, jak zvládnout tržní skepsi. Co dalšího se děje v kryptoměnovém prostoru – to tradičně ukáže nový díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Už na konci června spatří světlo světa stablecoin EUROC, tedy kryptoměna, která bude cenově kopírovat jedno euro. Stablecoinů navázaných na dolar už existuje hned několik. Co dalšího se děje v kryptoměnovém prostoru a jaká tam vládne nálada? Nejen o tom v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Kryptoměnová zima pokračuje a cena bitcoinu i dalších digitálních mincí reaguje citlivě na každou negativní zprávu. Po vysoké inflaci v USA se objevila další rána – společnost Celsius Network pozastavila na své platformě možnost výběru peněz. Více o tom už v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Správa Bermudských ostrovů oznámila, že chce z území udělat kryptoměnový ráj. Už nyní jsou Bermudy díky výhodným daňovým podmínkám útočištěm pro 14 kryptoměnových firem. Co dalšího hýbe světem kryptoměn? To tradičně prozradí další díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Ve švýcarském Davosu se konal tradiční a prestižní mítink Světového ekonomického fóra, na který zavítali přední bankéři, politici a byznysmeni. Řeč přišla i na kryptoměny a hlavně na CBDC – digitální měny centrálních bank. Více o tom už v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
I když je bitcoin v Číně oficiálně zakázaný, lidé v zemi ho nadále těží. A poslední dobou už to zjevně ani neskrývají. Z dostupných dat vyplývá, že čínští těžaři nadále obstarávají více než pětinu výkonu bitcoinové sítě. Co dalšího hýbe světem kryptoměn? To už napoví další díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Kryptoměnový ekosystém Terra, jehož součástí je token luna, si prožívá klinickou smrt. Hodnota kdysi populární kryptoměny totiž během pár dní sletěla prakticky na nulu. Co dalšího se událo ve světě digitálních mincí? To už prozradí další díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Hned dvě komerční banky v Argentině chtěly v zemi, kterou sužuje masivní inflace, nabízet klientům obchodování s kryptoměnami. Ze slibného návrhu ale brzy sešlo, instituce totiž zaklekla argentinská centrální banka. Co dalšího se děje ve světě kryptoměn – to tradičně prozradí pořad Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Žádná Latinská Amerika. Další stát, který přijal bitcoin jako oficiální platidlo, se zjevil překvapivě v Africe. Středoafrická republika se těžko potýká s adopcí internetu, přesto se má sektor digitálních mincí v zemi významně rozvíjet. Nejen o tom už v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Zatímco letos digitální mince cenově tápou, loňský rok se pro kryptoměnové nadšence proměnil ve spanilou jízdu. Investoři po světě realizovali zisky v celkovém objemu téměř 163 miliard dolarů (3,7 bilionu korun). Více o tom už v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Ačkoli je tu s námi fenomén NFT sotva pár let a zatím neztratil nic ze své kontroverznosti, velké technologické společnosti s ním zjevně počítají na dlouhé roky dopředu. V souvislosti s ním plány střádají Meta, Amazon, Twitter a další velcí hráči ve světě technologií. Více o tom už v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.
Bitcoinová konference v Miami je v kontextu kryptoměn tradičně nejdůležitější akcí roku. Předpokládalo se, že by mohl na akci nějaký stát oznámit, že přijme bitcoin jako oficiální platidlo. To se nestalo. Myšlenkou se ale chtějí zabývat v Mexiku. Co dalšího přinesl uplynulý týden – o tom v dalším dílu pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.