CNN Prima News Cryfin

Cryfin

Výpis příspěvků ke štítku „Cryfin“

Írán přeruší dodávky elektrického proudu těžařům. Co dalšího hýbe světem kryptoměn?

29. června 2022 16:00

Írán chce kvůli nedostatku elektrického proudu přerušit dodávku energie autorizovaným kryptoměnovým těžařům. Firmy v sektoru digitálních mincí mezitím řeší, jak zvládnout tržní skepsi. Co dalšího se děje v kryptoměnovém prostoru – to tradičně ukáže nový díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Začne se obchodovat kryptoměna navázaná na euro. Jak firmy zvládají skepsi na trhu?

22. června 2022 16:00

Už na konci června spatří světlo světa stablecoin EUROC, tedy kryptoměna, která bude cenově kopírovat jedno euro. Stablecoinů navázaných na dolar už existuje hned několik. Co dalšího se děje v kryptoměnovém prostoru a jaká tam vládne nálada? Nejen o tom v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Kryptoměnový svět v šoku. Populární služba znemožnila klientům vybrat své prostředky

15. června 2022 16:00

Kryptoměnová zima pokračuje a cena bitcoinu i dalších digitálních mincí reaguje citlivě na každou negativní zprávu. Po vysoké inflaci v USA se objevila další rána – společnost Celsius Network pozastavila na své platformě možnost výběru peněz. Více o tom už v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Zákaz kryptoměn v Číně? Lidem v zemi to nevadí, nadále bitcoin těží, ukazují data

25. května 2022 16:00

I když je bitcoin v Číně oficiálně zakázaný, lidé v zemi ho nadále těží. A poslední dobou už to zjevně ani neskrývají. Z dostupných dat vyplývá, že čínští těžaři nadále obstarávají více než pětinu výkonu bitcoinové sítě. Co dalšího hýbe světem kryptoměn? To už napoví další díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Komerční banky chtěly v Argentině fandit kryptoměnám, ta centrální řekla ne. Proč?

11. května 2022 16:00

Hned dvě komerční banky v Argentině chtěly v zemi, kterou sužuje masivní inflace, nabízet klientům obchodování s kryptoměnami. Ze slibného návrhu ale brzy sešlo, instituce totiž zaklekla argentinská centrální banka. Co dalšího se děje ve světě kryptoměn – to tradičně prozradí pořad Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Středoafrická republika přijala bitcoin jako platidlo. V USA si budou do krypta spořit

4. května 2022 16:22

Žádná Latinská Amerika. Další stát, který přijal bitcoin jako oficiální platidlo, se zjevil překvapivě v Africe. Středoafrická republika se těžko potýká s adopcí internetu, přesto se má sektor digitálních mincí v zemi významně rozvíjet. Nejen o tom už v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Meta, Amazon i Twitter – všichni počítají s fenoménem NFT. Co dalšího hýbe kryptosvětem?

20. dubna 2022 16:00

Ačkoli je tu s námi fenomén NFT sotva pár let a zatím neztratil nic ze své kontroverznosti, velké technologické společnosti s ním zjevně počítají na dlouhé roky dopředu. V souvislosti s ním plány střádají Meta, Amazon, Twitter a další velcí hráči ve světě technologií. Více o tom už v dalším díle pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Bitcoin jako platidlo v Mexiku? Konference v Miami nastínila rychlejší adopci kryptoměn

13. dubna 2022 16:00

Bitcoinová konference v Miami je v kontextu kryptoměn tradičně nejdůležitější akcí roku. Předpokládalo se, že by mohl na akci nějaký stát oznámit, že přijme bitcoin jako oficiální platidlo. To se nestalo. Myšlenkou se ale chtějí zabývat v Mexiku. Co dalšího přinesl uplynulý týden – o tom v dalším dílu pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.