CNN Prima News David Feltl

David Feltl

Výpis příspěvků ke štítku „David Feltl“

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit

Aby co nejvíc lidí dostalo první dávku vakcíny proti COVID-19, mohla by se aplikace druhé dávky o týden posunout. To je nápad premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle prezidenta lékařské komory Milana Kubka by ale potom druhá dávka nemusela vyjít na všechny. K obavám přispívá i ohlášená menší dodávka vakcíny od společností Pfizer a Moderna. Kolik dávek vakcíny přijde příští týden, zatím neví ani sám Babiš.

Očkování je jediná střednědobá cesta, jak se z této hrůzy dostat, věří Feltl

Do konce letošního roku by mělo Česko obdržet první dávky vakcíny proti nemoci COVID-19. Očkovat jimi začne i Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Podle jejího ředitele Davida Feltla se není čeho obávat. Zda bude systém očkování fungovat celoplošně, určit nedokáže. Stále se srovnáváme s Německem, ale my jsme Češi. Jsme mistři v improvizování a prostě si myslím, že se vše zvládne, uvedl Feltl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

360°: Zvýšení zdravotního pojištění není nyní ve hře, řekl ministr Adam Vojtěch

Koronavirovou krizí došlo k poklesu výkonnosti českých nemocnic, protože omezily provoz a věnovaly se především pacientům s COVID-19, zaznělo v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Nemocnice totiž přestaly vykonávat některé zákroky a operace, za které jim zdravotní pojišťovny běžně platí. Právě výpadek těchto finančních toků do nemocnic teď řeší zástupci českého zdravotnictví.

Nemocnice se vracejí k běžnému provozu, přísná opatření ale zůstávají

Kvůli koronaviru musely nemocnice v březnu odložit veškerou neakutní péči, včetně operací. Bylo nutné zajistit dostatek míst pro případné pacienty s koronavirem. Pandemie ale ustupuje a oddělení vyčleněná pro nemocné COVID-19 jsou nevyužita. Proto už se mohou nemocnice pomalu vracet k běžnému provozu. Zůstává ale povinnost přísných protipandemických opaření.

Uzdravení po koronaviru: Pacienta léčeného remdesivirem propustí brzy domů

Pacient s jedním z nejvážnějších průběhů nemoci COVID-19 v Česku, který se jako první léčil ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) experimentálním lékem remdesivir, má jít v nejbližších dnech do domácí péče, uvedla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. Experimentální lék remdesivir muž dostával nitrožilně po dobu deseti dnů, a to na přelomu března a dubna.