Na zdravotní péči nebudou peníze, varuje Kubek. Znovu by zavedl poplatky u lékaře
David Feltl
Výpis příspěvků ke štítku „David Feltl“
Očkování dětí Čechy netáhne. Vakcínu dostalo jen půl procenta z nich
O očkování dětí od 5 do 11 let, kterých je v Česku téměř 800 tisíc, rodiče příliš velký zájem nejeví. K úterý 21. prosince dostaly vakcínu asi čtyři tisíce nejmenších. Přitom objednaných vakcín od firmy Pfizer/BionTech je téměř 300 tisíc.
Nemocnice jsou na pokraji sil. Zaměstnanci jsou v karanténě, omezuje se základní péče
Zdravotníkům docházejí síly. Nemocnice mají problémy s personálem, který je v izolaci nebo v karanténě. Některá zařízení navýšila kapacitu, přesto ale počet lůžek nestačí. Je tak zřejmé, že dojde k pozastavení plánované péče.
Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Aby co nejvíc lidí dostalo první dávku vakcíny proti COVID-19, mohla by se aplikace druhé dávky o týden posunout. To je nápad premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle prezidenta lékařské komory Milana Kubka by ale potom druhá dávka nemusela vyjít na všechny. K obavám přispívá i ohlášená menší dodávka vakcíny od společností Pfizer a Moderna. Kolik dávek vakcíny přijde příští týden, zatím neví ani sám Babiš.
Ředitel nemocnice: Největší zločin je vyhození vakcíny. Vypíchali jsme ji do náhradníků
„Za největší zločin považuji vyhození vakcíny,“ řekl v Partii na CNN Prima NEWS ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Davidl Feltl. Čelil totiž kritice, že po pátečním spuštění očkovacího registru použil vakcínu i do lidí, kteří si místo nezarezervovali. Hájí se tím, že vždy šlo o seniory 65+ nebo zdravotníky.
Sledujte ZÁZNAM Partie: Milan Kubek varuje před kolapsem zdravotnického systému
V druhé části Partie rozhovor s předsedou České lékařské komory Milanem Kubkem, který opakovaně varoval před kolapsem zdravotnického systému v Česku.
Jak se cítí lékaři po vakcinaci? Žádné mimořádné pocity nemám, říká chirurg Pafko
Veřejnost má na očkování proti koronaviru různé názory. Televize CNN Prima NEWS se proto zeptala prvních lékařů, kteří vakcínu dostali, zda jim způsobila nějaké problémy.
Očkování je jediná střednědobá cesta, jak se z této hrůzy dostat, věří Feltl
Do konce letošního roku by mělo Česko obdržet první dávky vakcíny proti nemoci COVID-19. Očkovat jimi začne i Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). Podle jejího ředitele Davida Feltla se není čeho obávat. Zda bude systém očkování fungovat celoplošně, určit nedokáže. Stále se srovnáváme s Německem, ale my jsme Češi. Jsme mistři v improvizování a prostě si myslím, že se vše zvládne, uvedl Feltl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.
Únava zdravotnického personálu je jako kocovina, popsal ředitel nemocnice Feltl
Jak dlouho si pacienti počkají na odložené zákroky? Přijde kvůli zanedbané prevenci vlna nemocných rakovinou? V jakém psychickém stavu je po koronavirové krizi personál nemocnice? S onkologem a ředitelem Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Davidem Feltlem hovořila o těchto tématech moderátorka CNN Prima NEWS Martina Kuzdasová v pořadu Interview.
360°: Zvýšení zdravotního pojištění není nyní ve hře, řekl ministr Adam Vojtěch
Koronavirovou krizí došlo k poklesu výkonnosti českých nemocnic, protože omezily provoz a věnovaly se především pacientům s COVID-19, zaznělo v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Nemocnice totiž přestaly vykonávat některé zákroky a operace, za které jim zdravotní pojišťovny běžně platí. Právě výpadek těchto finančních toků do nemocnic teď řeší zástupci českého zdravotnictví.
Nemocnice se vracejí k běžnému provozu, přísná opatření ale zůstávají
Kvůli koronaviru musely nemocnice v březnu odložit veškerou neakutní péči, včetně operací. Bylo nutné zajistit dostatek míst pro případné pacienty s koronavirem. Pandemie ale ustupuje a oddělení vyčleněná pro nemocné COVID-19 jsou nevyužita. Proto už se mohou nemocnice pomalu vracet k běžnému provozu. Zůstává ale povinnost přísných protipandemických opaření.
Lékaři propustili muže, jenž se jako první pacient v ČR léčil remdesivirem
Třiapadesátiletý Robert Markovič léčený s COVID-19, který jako první v Česku dostal lék remdesivir, dnes odešel z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do domácího léčení. Podle lékaře Michala Šotoly z I. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí 1. LF UK a VFN má pacient před sebou poměrně náročnou rehabilitaci.
Uzdravení po koronaviru: Pacienta léčeného remdesivirem propustí brzy domů
Pacient s jedním z nejvážnějších průběhů nemoci COVID-19 v Česku, který se jako první léčil ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) experimentálním lékem remdesivir, má jít v nejbližších dnech do domácí péče, uvedla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. Experimentální lék remdesivir muž dostával nitrožilně po dobu deseti dnů, a to na přelomu března a dubna.