CNN Prima News deflace

deflace

Výpis příspěvků ke štítku „deflace“

Když se bitcoiny krájí na půl. Nová Krypta řeší téma půlení, Tětek mluvil o deflaci

15. září 2022 14:50

Další díl edukačního pořadu Krypta se zabývá na první pohled těžko uchopitelnou problematikou půlení, která je ale klíčová pro pochopení bitcoinové inflace. Denní přírůstky nových mincí se totiž jednoho dne zastaví a bitcoin bude dokonce deflační. Nejen o tom mluvil v Kryptě kryptoměnový expert Josef Tětek. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Jak Schillerová uvěřila, že se stala Rašínem, ale popletla si pojmy

11. března 2021 06:59

Ministryně financí Alena Schillerová opět šlápla vedle. Zatímco před necelým rokem se objevily vážné pochybnosti o její schopnosti dohovořit se anglickým jazykem, nyní bychom se měli ptát, zda se orientuje v základních ekonomických kategoriích. Svým středečním statusem k aktuálním údajům o inflaci totiž zavdala příčinu k dalším otázkám ohledně její profesní odbornosti.

Česká inflace už je druhá nejvyšší v Evropské unii. Rychleji ceny rostou jen v Polsku

17. prosince 2020 12:22

Průměrný meziroční růst cen v Evropské unii dosáhl v listopadu 0,2 procenta. Eurozóna se už čtvrtý měsíc v řadě topí v deflaci. Nejrychlejší růst cen zažívá Polsko, kde došlo k meziročnímu zdražení o 3,7 procenta. Hned za ním se řadí Česká republika s Maďarskem, které vykázaly shodné tempo růstu cenové hladiny ve výši 2,8 procenta.

Pod rouškou levných peněz odkládáme důležité reformy, varuje ekonom Dominik Stroukal

7. července 2020 05:07

Žijeme ve světě, který je postaven na pozitivním vnímání inflace. Pokud nám mzdy rostou, jsme šťastní, i kdyby ceny rostly ještě rychleji. To nás dovedlo do situace, kdy centrální banky nakupují ve velkém vládní a firemní dluhopisy a úrokové sazby balancují na hraně záporných hodnot. „Má to ale své náklady, které nyní nevidíme,“ varuje Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Nic vlády například nenutí reformovat veřejné finance, protože si mohou na své výdaje levně půjčit.