reklama

Deset důvodů, proč sdílet domov se psem

Život se psem

Nemáte doma psího pomocníka a přemýšlíte, zda si nějakého pořídit? Za nás je odpověď jasná a po přečtení těchto deseti bodů, už váhat nebudete. Pokud navíc chlupáč bude z útulku, máte od nás velkou pochvalu.

reklama

Nejste zrovna ranní ptáče?

Pejsek váš režim změní. Nechcete přeci každé ráno šlápnout do loužičky, že? Ať venku prší, sněží nebo svítí sluníčko, nemáte na výběr a musít ven. Zaručeně vás ale ranní procházka probudí a celý den, tak pěkně nastartuje.

Se psem liní nebudete
Se psem liní nebudete

Vděčný strávník?

Štvou vás děti, nebo partner, protože jim nic nevoní? Vaříte se s několika druhy jídel, abyste se zavděčili? To se vám se psem nestane, zaručeně talíř vždy vylíže.

Nikdo vás neposlouchá?

Kamarádky u skleničky mluví jen o sobě? Partner vás neposlouchá? Pes je jednoznačně nejlepší posluchač ze všech a terapeut v jednom. A čím déle na něho budete chrlit své problémy, tím víc vás bude milovat.

Stále sami doma?

Se psem nikdy sami nebudete. Ten vás nevymění za kamarády a skleničku vína, nebo pivko. Nikdy na něho nebudete čekat, stále bude totiž věrně ležet u vašich nohou.

Nedostatek lásky?

Všichni známe ty příběhy o psech ležících na náhrobcích, nebo čekajících v nádražních halách na svého pána. Pes je prostě věrňoch a na rozdíl od lidí, ví, co to znamená "bezmezně milovat".

Se psem nebudete nikdy sami
Se psem nebudete nikdy sami

Správný denní režim

Díky čtyřnohému parťákovi budete mít najetý denní režim. Měnit ho není jen tak, pes je pak zmatený a stává se neposlušným.

Žádné odmlouvání

Bude jen na vás, zda psa vycvičíte a pokud budete důslední, nikdy se vám nestane, že vám bude odmlouvat. Bude prostě skákat, jak písknete.

Vyhřátá postel

Pokud povolíte svému chlupáčovi sdílet s vámi lůžko, nikdy vám nebude smutno ani zima. Pes se rád přitulí a větší plemena vám i zahřejí nohy. Třeba budete mít nakonec levnější účet za topení.

Kdo šetří má za tři

Mytí nesnáší, svítit do noci kvůli čtení nepotřebuje. Když se setmí, půjde spát. Oproti spolubydlícímu, tak rozhodně na výdajích za energie ušetříte.

Se psem ku zdraví

Nejen procházky se psem mají pozitivní vliv na vaše zdraví. Navíc totiž podle vědeckých studií hlazení psa snižuje cholesterol a redukujete tak u sebe riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. U dětí, které vyrůstají se psem, se výrazně snižuje riziko vzniku ekzému a také alergií na různá zvířata. Díky psovi budete mít také nižší krevní tlak a  lepší imunitní systém.

K tématu

Tagy: pes adopce psa z útulku přítel domov se psem
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Začneme s masivním vyhodnocováním vzorků odebraných pacientům, kteří jsou pozitivní na covid, abychom odhalili nové mutace koronaviru. Oznámil to ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Mělo by k tomu dojít nejpozději od příštího týdne. Za posledních 14 dní bylo totiž podle ministra zachyceno 56 různých mutací.

Jeden nešťastný pohyb a malér byl na světě. Provod si poranil koleno, přijde o EURO?
Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
„Lole“ Reutemann je v nemocnici. Nemilovaný exkolega Nikiho Laudy je v kritickém stavu
„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama