reklama

Deset důvodů, proč sdílet domov se psem

Život se psem

Nemáte doma psího pomocníka a přemýšlíte, zda si nějakého pořídit? Za nás je odpověď jasná a po přečtení těchto deseti bodů, už váhat nebudete. Pokud navíc chlupáč bude z útulku, máte od nás velkou pochvalu.

reklama

Nejste zrovna ranní ptáče?

Pejsek váš režim změní. Nechcete přeci každé ráno šlápnout do loužičky, že? Ať venku prší, sněží nebo svítí sluníčko, nemáte na výběr a musít ven. Zaručeně vás ale ranní procházka probudí a celý den, tak pěkně nastartuje.

Se psem liní nebudete
Se psem liní nebudete

Vděčný strávník?

Štvou vás děti, nebo partner, protože jim nic nevoní? Vaříte se s několika druhy jídel, abyste se zavděčili? To se vám se psem nestane, zaručeně talíř vždy vylíže.

Nikdo vás neposlouchá?

Kamarádky u skleničky mluví jen o sobě? Partner vás neposlouchá? Pes je jednoznačně nejlepší posluchač ze všech a terapeut v jednom. A čím déle na něho budete chrlit své problémy, tím víc vás bude milovat.

Stále sami doma?

Se psem nikdy sami nebudete. Ten vás nevymění za kamarády a skleničku vína, nebo pivko. Nikdy na něho nebudete čekat, stále bude totiž věrně ležet u vašich nohou.

Nedostatek lásky?

Všichni známe ty příběhy o psech ležících na náhrobcích, nebo čekajících v nádražních halách na svého pána. Pes je prostě věrňoch a na rozdíl od lidí, ví, co to znamená "bezmezně milovat".

Se psem nebudete nikdy sami
Se psem nebudete nikdy sami

Správný denní režim

Díky čtyřnohému parťákovi budete mít najetý denní režim. Měnit ho není jen tak, pes je pak zmatený a stává se neposlušným.

Žádné odmlouvání

Bude jen na vás, zda psa vycvičíte a pokud budete důslední, nikdy se vám nestane, že vám bude odmlouvat. Bude prostě skákat, jak písknete.

Vyhřátá postel

Pokud povolíte svému chlupáčovi sdílet s vámi lůžko, nikdy vám nebude smutno ani zima. Pes se rád přitulí a větší plemena vám i zahřejí nohy. Třeba budete mít nakonec levnější účet za topení.

Kdo šetří má za tři

Mytí nesnáší, svítit do noci kvůli čtení nepotřebuje. Když se setmí, půjde spát. Oproti spolubydlícímu, tak rozhodně na výdajích za energie ušetříte.

Se psem ku zdraví

Nejen procházky se psem mají pozitivní vliv na vaše zdraví. Navíc totiž podle vědeckých studií hlazení psa snižuje cholesterol a redukujete tak u sebe riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. U dětí, které vyrůstají se psem, se výrazně snižuje riziko vzniku ekzému a také alergií na různá zvířata. Díky psovi budete mít také nižší krevní tlak a  lepší imunitní systém.

K tématu

Tagy: pes adopce psa z útulku přítel domov se psem
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama