reklama
CNN Prima News divoká zvířata

divoká zvířata

Výpis příspěvků ke štítku „divoká zvířata“

Na Klatovsku uhynuli čtyři králové nebes. Orly zřejmě někdo otrávil nervovým jedem

Čtyři mrtvé orly mořské našli v sobotu ekologové na jednom místě nedaleko Velkého Boru na Klatovsku. Předpokládají, že ptáky někdo záměrně otrávil, nejspíš zakázaným pesticidem karbofuranem. Ochránci přírody věc nahlásili policii, která podle pitvy a analýzy obsahu volete uhynulých dravců a zajištěné nástrahy rozhodne, jak bude případ klasifikován a vyšetřován, řekl novinářům Karel Makoň z plzeňské Záchranné stanice živočichů.

Moje manželka je hyena, jsem táta opic, říká Švýcar, který se mazlí se lvy

Sedmadvacetiletý Švýcar Dean Schneider žije uprostřed africké divočiny a lvi se stali jeho nejlepšími přáteli. Dokáže předvídat jejich chování a rád se s divokými šelmami mazlí. Pro obyčejné smrtelníky se jeho chování může jevit jako nebezpečné a riskantní, ale on už od dětství věděl, že je prostě „jiný“ a že chránit zvířata je pro něj naprosto přirozené.

Údajně nejhorší kočka na světě našla domov!

Záchranná stanice v Severní Karolíně je k zájemcům o kočky nemilosrdně upřímná –⁠ o každém zvířeti se ještě předtím, než vám například zdemoluje byt, dozvíte všechno podstatné. A to je dobře! Vzít si domů zvířátko je velký krok a o překvapení nikdo nestojí. Pertidu popsali v adopčním inzerátu jako tu nejhorší kočku na světě.

reklama