CNN Prima News divoká zvířata

divoká zvířata

Výpis příspěvků ke štítku „divoká zvířata“

Trvalo mi dlouho, než jsem to vydýchal, říká řidič, kterému pod kola skočil mohutný jelen

16. září 2022 21:42

Každá šestá nehoda v České republice je srážka se zvěří a meziročně jich přibývá. Jak náhlé a nečekané může být setkání s jelenem na silnici, ukázalo video z Českolipska, které obletělo český internet. Jelen skočil do vozovky a přeletěl jedno auto. Dopadl přímo před druhé vozidlo, ihned ale z vozovky zmizel. „Doma jsem to oslavil, dal jsem si panáka do každé nohy,“ řekl pro CNN Prima NEWS řidič, kterému se podařilo vyváznout bez nehody.

Nejmenší levhart na světě v horách Ománu bojuje o přežití. Hrozí mu vyhynutí

23. ledna 2022 09:13

Ve výšinách přírodní rezervace Džabal Samhán balancuje nad propastí nejmenší z velkých kočkovitých šelem. Horská rezervace v jihoománské provincii Zufár se sice nachází nedaleko přístavního města Salála, je ale jako z jiného světa. Letní monzuny každý rok v působivé podívané promění poušť v záplavu zeleně a vodou zaplní vyschlá koryta řek i jezera. Hor se ale fenomén netýká. Rezervace zůstává suchá a nepřátelská –⁠ přitom právě tato oblast je domovem levharta arabského, napsal zpravodajský web CNN.

Smutný osud divokých mustangů. Dopadnou jako indiáni?

2. listopadu 2021 08:50

Mustang, symbol svobody, nespoutanosti a Divokého západu. „Divoký kůň“ ze Severní Ameriky, potomek španělských koní, na kterých se proháněli kolonizátoři i indiáni. Španělské slovo „mustengo“ znamená zatoulaný kůň, hříbě vyrůstající v osamění a sžité s divokou přírodou. Jsou rychlí, neunavitelní a byli hrdiny snad všech westernů i románů o Divokém západě (1607–1920), nechyběli ani v románech Karla Maye. Když už západ přestal být divokým, lidé mustangům našli zúročení. Naverbovali asi milion těchto koní do první světové války. Domů se jich moc nevrátilo a za tyto oběti se jim lidé moc hezky neodvděčují. Stali se nadbytečnými pro velké spásání trávy a ve Státech už jsou dobří vlastně jen jako zdroj masa.

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

27. září 2021 19:02

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

Srnčata nejsou opuštěná. Ohrožujete je až tím, že je seberete, apelují ochránci

9. června 2021 08:59

Záchranné stanice po celé republice v těchto dnech plní srnčata, která lidé nacházejí v trávě zdánlivě opuštěná. Ve skutečnosti ale dospělá srna bývá opodál a do opravdového ohrožení se mláďata dostávají až tím, že je lidé seberou. Jejich matka je už zpátky nepřijme kvůli lidskému pachu a srnčata jsou odsouzená k životu v zajetí.