CNN Prima News Dominik Stroukal

Dominik Stroukal

Výpis příspěvků ke štítku „Dominik Stroukal“

Nižší daně pro loterie? Bendův návrh by znamenal miliardovou sekeru. Koalice ho odmítla

2. listopadu 2022 19:19

Vláda Petra Fialy (ODS) si dělá zálusk na zisky velkých společností, aby státní kase zajistila nové příjmy. Úplně opačným směrem se ovšem vydal předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Do daňového balíčku totiž chtěl vložit snížení daně z loterií z 35 na 23 procent. Po necelém týdnu je návrh u ledu, protože se proti němu postavily koaliční strany i rozpočtový výbor Sněmovny. Ekonomové oslovení redakcí CNN Prima NEWS se neshodnou, co by snížení sazby znamenalo pro ekonomiku. Petr Fiala v pořadu Co nato premiér na CNN Prima NEWS připustil, že na Bendově návrhu nebyla v koalici shoda.

Úsporný tarif bude platit jen letos, uvedla vláda. Zastavte komunikační chaos, říká Dostálová

9. října 2022 18:23

Vláda ve středu rozhodla o zrušení úsporného tarifu pro příští rok v souvislosti s představením dalšího opatření – zastropování cen energií. To má platit celý rok 2023, ministři proto neviděli další důvod, proč by měl zároveň existovat i úsporný tarif. Podle bývalé ministryně Kláry Dostálové (za ANO) ovšem kabinet takto vytváří jen komunikační chaos. Řekla to v nedělní Partii Terezie Tománkové.

Úsporný tarif pálí zbytečně miliardy, investoři inkasují desetitisíce. Jak ho vylepšit?

4. října 2022 14:56

Úsporný tarif sice funguje jen pár dní, přesto už nyní vzbuzuje otázky, o jak efektivní pomoc jde a zda není přehnaně drahá. Jedná se totiž o plošné opatření, které míří i k lidem, kteří současnou energetickou krizi zvládají. Podle expertů je možné ušetřit desítky miliard zacílením pomoci na ty domácnosti, které ji skutečně potřebují.

České daně jsou vysoké dost. Ať vláda kouká, za co je utrácí, shodují se ekonomové

16. srpna 2022 13:11

Daňové zatížení je v České republice adekvátně vysoké. Stát by se měl soustředit na výdajovou stranu rozpočtu a provést její důkladný audit. „Nečekejme, že tam najde jednu velkou položku za 200 miliard korun, budou to spíš položky za stovky milionů či miliardy,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Dominik Stroukal. Vláda podle něho nakonec ke zvýšení daní sáhne.

Jak bojovat s inflací? Nestyďte se jít na úřad práce žádat o pomoc, radí expert

12. června 2022 17:44

Lidé, kteří jsou těžce zasaženi rostoucí inflací a s ní spjatým růstem cen řady komodit, by se neměli stydět zajít si na úřad práce pro finanční podporu. Ve vysílání Partie PLUS to řekl ředitel neziskové organizace Poradna při finanční tísni David Šmejkal. Dále popsal, jaké skupiny lidí se už nyní dostávají do svízele. S dalšími radami pak přispěl hlavní ekonom platební instituce Roger Dominik Stroukal.

Nerudová: Michl udělal velký názorový obrat. Ještě loni nebylo zadlužení země problém

13. května 2022 00:04

Jmenování nového guvernéra České národní banky (ČNB) provází ostrá kritika i blahopřání. Ekonom a bývalý poradce expremiéra Andreje Babiše (ANO) Aleš Michl by však měl podle ekonomky Danuše Nerudové dostat prostor na to, aby ukázal, jakým guvernérem nakonec bude. Ve vysílání CNN Prima NEWS připomněla i názorový obrat, kterým šéf centrální banky prošel.

Cena benzinu se mění před očima. Zdražování se promítne i do dalšího zboží, říká ekonom

6. března 2022 22:53

Ceny pohonných hmot trhají rekordy. A řidiči jsou svědky toho, že částka za litr nafty či benzinu poskočí i během čekání na čerpacích stanicích. Tam, kde se dal litr pohonných hmot před pár dny koupit za 36 korun, si dnes lidé připlatí třeba i o osm korun více. A zdražování se v kontextu událostí na Ukrajině a sankcí uvalovaných na Rusko dotkne prakticky všeho.

Jak na výhodnější hypotéku? Tlačte na banku, oslovte konkurenci či finanční poradce

21. února 2022 05:29

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů rostou nejrychleji za několik dekád. Není vyloučeno, že letos překonají rekord z roku 2008, kdy se blížily šestiprocentní úrovni. To je pohroma pro domácnosti, které o hypotéku žádají nově nebo kterým letos končí fixace úrokové sazby. Jak se nenechat zahnat do kouta a říci si o lepší podmínky?