reklama
CNN Prima News Dominik Stroukal

Dominik Stroukal

Výpis příspěvků ke štítku „Dominik Stroukal“

Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka se Skopečkem a Nacherem: Jak ušetřit v rozpočtu?

3. ledna 2022 17:51

Jak ušetřit z rozpočtu 80 miliard? O tom budou v pořadu Co na to vaše peněženka mluvit hlavní ekonom Platební instituce Roger Dominik Stroukal, ekonomický expert ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček a místopředseda Hospodářského výboru a poslanec Patrik Nacher (ANO). Pořad sledujte od 18 hodin v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Bábek: Nová vláda musí být odvážná. Ať zruší úřady a nebojí se nepopulárních kroků

28. října 2021 11:52

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek by si přál vládu, která bude odvážná. Ta by podle něj měla zmenšit počet úřadů, zrušit například ministerstvo pro místní rozvoj a hlavně by se neměla bát nepopulárních kroků. Bábek to řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Hosty pořadu byli také místopředseda ČMKOS Vít Samek a ekonom Dominik Stroukal.

Kryptoměnové šílenství je zpět. Bitcoin stojí 400 tisíc, dvakrát více než v září

28. listopadu 2020 17:47

Na kryptoměnovém trhu byla v posledním roce velká nuda. V září se však situace začala měnit a virtuální platidla chytla druhý dech. Nejstarší a nejpopulárnější Bitcoin se už stihl z úrovní kolem deseti tisíc dolarů dostat skoro ke dvojnásobné hranici. Podle odborníků může v dohledné době padnout tři roky starý historický rekord. Není pozdě naskočit do rozjetého vlaku?

Pod rouškou levných peněz odkládáme důležité reformy, varuje ekonom Dominik Stroukal

7. července 2020 05:07

Žijeme ve světě, který je postaven na pozitivním vnímání inflace. Pokud nám mzdy rostou, jsme šťastní, i kdyby ceny rostly ještě rychleji. To nás dovedlo do situace, kdy centrální banky nakupují ve velkém vládní a firemní dluhopisy a úrokové sazby balancují na hraně záporných hodnot. „Má to ale své náklady, které nyní nevidíme,“ varuje Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Nic vlády například nenutí reformovat veřejné finance, protože si mohou na své výdaje levně půjčit.

Snižte nejistotu a podpořte životaschopné, apelují čeští ekonomové

13. května 2020 10:02

Koronavirovou krizi máme ze zdravotnického hlediska s největší pravděpodobností za sebou. Ekonomové ale již od jejího samého počátku upozorňují na krizi, která nevyhnutelně dopadne na tuzemské hospodářství. Čas na jeho restart už nastal, shodují se experti. Vláda by podle nich měla především snižovat nejistotu, poskytnout likviditu nebo pomoci dlouhodobě užitečným firmám a sektorům.

Bitcoinové půlení je tady. Kam se vydá cena kryptoměny?

12. května 2020 09:30

V úterý 12. května nastává pro fanoušky digitálních měn velký den. Nejstarší kryptoměnu Bitcoin čeká potřetí v historii takzvané půlení. Investoři k této události vzhlížejí s nadějí, že se hodnota této virtuální mince nadechne k masivnímu růstu a překoná dosavadní rekordy z přelomu let 2017 a 2018.

reklama