Dospělí nebo děti, všichni vyvádějí jako malí: BagrPark v Mostě baví všechny

Chtěli byste si vyzkoušet práci bagristy? Nebo jízdu na válcích či dumperu? V tom případě byste měli vyrazit do Mostu, kde funguje první český BagrPark. Na stavební stroje a další atrakce se tam totiž nemusíte jen dívat. Všechno si můžete vyzkoušet. Bagr park je zkrátka doslova ráj, a to hlavně pro tatínky s dětmi.

Možná vás při prvním pohledu překvapí, že se nejedná o staveniště. Je to jediný zábavní park svého druhu v Česku – Bagr park. Na návštěvníky tu čeká celá řada stavebních strojů a s nimi i rozličné úkoly. „Zajímavé jsou samozřejmě dumpery, na tom se asi člověk v normálním životě neprojede. Válec na válcování asfaltu a povrchu, to je taky další věc. Pak tady máme dva velké bagry,“ představuje unikátní park v pořadu Prima Česko manažer BagrParku, Ondřej Vlk.

Lov kachen i rychlá jízda

Nabírat hlínu si vyzkoušíte i na smykači. Nebo se v něm můžete rovnou projet. A jak s těžkými stroji zacházet? To vám ráda ukáže milá obsluha.

Připravené jsou i mini bagry a s nimi několik zábavných úkolů, které prověří šikovnost návštěvníků. Mezi vyhlášené disciplíny patří lov kachniček. BagrPark funguje od letošního června a za tu dobu si návštěvníci jasně určili své favority: „Lidi tady asi nejvíc baví dumpery, velké bagry a samozřejmě buginy,“ líčí Ondřej Vlk a zároveň doporučuje další atrakce k vyzkoušení: „Mně osobně se nejvíc tedy libí asi nafukovací traktor bagr, což je tady jedna z největších atrakcí. Ten bagr má na délku 14 metrů a na výšku skoro 4 metry.“

Další oblíbenou atrakcí jsou buginy. Ty oslní především svojí rychlostí. Tři kola s nimi lze ujet zhruba za 6 až 8 minut. A není třeba se držet jen na silnici. Možné je vyzkoušet i čtyřkolku. Víření prachu, zatáčky a kopečky si na čtyřech kolech hned vyzkoušeli první zájemci.

Zkrátka v BagrParku nepřijdou ani ti nejmenší. Na ně tu čekají miniaturní stavební stroje. Šlapadla, odstrkávadla a elektrická autíčka. A aby se při zábavě děti i něco naučily, funguje tu i dopravní hřiště. Dveře jsou zde otevřené každý letní den od desíti do osmnácti hodin.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:29

Podle společného vyšetřování agentur Associated Press a PBS provozovalo Rusko operaci, při níž pomocí zfalšovaných dokumentů ukradlo ukrajinské obilí v hodnotě nejméně 530 milionů dolarů

22:00

Běsnění tanku v Mariupolu či hromada šrotu v Buči. Ikonické snímky ruské invaze

21:44

Ruská porážka v Lymanu mění ruský informační prostor

21:28

Na Muskův tweet reagoval i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Hubáčková rezignuje na post ministryně životního prostředí. Ve vládě končí kvůli zdraví

Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se v pondělí rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci ministryně životního prostředí, oznámil to předseda lidovců Marian Jurečka po zasedání širšího vedení KDU-ČSL. Do čela rezortu chtějí lidovci jmenovat svého místopředsedu Petra Hladíka. V úterý bude Jurečka telefonicky informovat prezidenta Miloše Zemana. Chtěl by, aby se setkali.

Ukrajinu čeká nejchladnější zima. Pokud Rusové najdou slabiny země, města mohou zamrznout

Ukrajinským ozbrojeným silám se v posledních týdnech velmi daří. Povedla se jim překvapivá protiofenziva na severovýchodě země, Rusy vytlačují i na jiných místech. Objevuje se však nová hrozba. Blíží se zima a Ukrajina musí počítat s tím, že nedokáže zajistit potřebné teplo pro všechny. Na mnoha místech tak místní vlády vyzývají obyvatele, aby se připravili na zimu, jak jen to jde. Nákup teplého oblečení se hojně doporučuje i v hlavním městě Kyjevě. Podstatně horší situace však panuje v obcích, které byly válkou více poškozené. V současnosti se v nich lidé zvládnou zahřát jen u otevřeného ohně.

Živě
ON-LINE: Myslet si, že se Ukrajina stane členem NATO? Bláznovství, řekl americký analytik

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Domácí zpravodajství

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí krajského soudu, jenž v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom Česká televize

Lipavský si předvolal Putinova velvyslance. Čechům radí opustit Rusko

Ministerstvo zahraničí v pondělí aktualizovalo svoji výzvu pro české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení bezpečnosti v zemi v souvislosti s invazí na Ukrajinu. Česká diplomacie zároveň varovala před cestami na ruské území. Zhoršení bezpečnosti může nastat zejména pro občany států Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO), uvedlo ministerstvo v oznámení na webu. Šéf resortu Jan Lipavský (Piráti) si kvůli anexi čtyř ukrajinských oblastí a porušování mezinárodního práva předvolal ruského velvyslance. Ten pozici Kremlu k anexi ukrajinských oblastí tlumočil náměstkovi ministra zahraničí.

Policisté na hranicích zůstanou. Kontroly kvůli nelegální migraci neskončí, uvedl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má za téměř jisté, že Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, které vláda minulý týden zavedla v souvislosti s náporem běženců – a to v první fázi na deset dnů, tedy do 8. října. Rakušan to řekl po schůzce s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Rakouska v Bratislavě. Ministři se mimo jiné shodli na potřebě posílit ochranu vnější hranice schengenského prostoru volného pohybu osob, a to i s pomocí unijní agentury Frontex.