CNN Prima News dravci

dravci

Výpis příspěvků ke štítku „dravci“

Sokolník 15 let nehlásil úhyn zvířat, měl je v lednici. Úplný idiot, reagoval majitel

Policie dál prošetřuje chovnou stanici dravců na Orlickoústecku kvůli možnému týrání zvířat. Během předchozích dvou dnů našla v objektu desítky uhynulých jedinců včetně chráněných druhů. Některá torza byla uskladněna v lednicích, jiná ležela v pytlích venku. Chovatel měl v domě také rysa a servala – podle kriminalistů bez patřičných povolení. Živá zvířata byla v pátek celý den postupně odebírána a převážena do záchranných stanic.

Desítky uhynulých zvířat v domě, dravci na řetězu. Policie prověřuje týrání u sokolníka

Policisté prověřují možné týrání zvířat v jednom z domů na Orlickoústecku. Uvnitř i v okolí nalezli po příjezdu na místo velké množství pytlů naplněných masem, kostmi i uhynulými těly různých zvířecích druhů, například lišek. Zároveň našli spoustu dalších živých zvířat žijících v nevyhovujících podmínkách, včetně chráněných druhů. O jaké jde, zatím nechtějí specifikovat.

Aplikací Stutoxu II si zaděláváme na problém, říká ornitolog k poslednímu případu uhynulého dravce

Za úhynem káně lesní na Orlickoústecku stojí Stutox II. Rozbor tak potvrdil to, co si ornitologové mysleli už při nálezu dravce koncem dubna. Další případ otravy rodenticidem pak evidují nedaleko Žďáru nad Sázavou, kde byl nalezen uhynulý bažant. Česká společnost ornitologická (ČSO) apeluje na veřejnost, aby v případě nálezů uhynulých živočichů na polích a v jejich okolí informovala příslušné orgány.

Liberecká zoo slaví. Letos vypustila do přírody už čtrnáct mláďat orlosupa bradatého

Narodil se v inkubátoru liberecké zoo, ale brzy z něj bude jeden z největších dravců volně kroužích na nebi nad Evropou. Mládě orlosupa bradatého na konci května francouzští ornitologové umístili do hnízda vysoko v Alpách v národním parku Baronnies. Liberecká zoo takto na záchraně v evropské přírodě kriticky ohroženého druhu ptáků spolupracuje už od poloviny osmdesátých let.

Traviči zabíjí dravce i šelmy, policii stále unikají

Ornitologové evidují od začátku roku už třiatřicet otrávených dravců a kvůli travičům umírají i lišky, vydry nebo krkavcovití. Jedná se především o otravy látkou karbofuran, která způsobuje ochrnutí dýchacího svalstva a oběť se tak za plného vědomí udusí. Používání i držení karbofuranu je na území Evropské unie zakázáno od roku 2008. Ředitel České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek je proto přesvědčený o existenci černého trhu. Policii se zatím žádného traviče dopadnout nepodařilo.

Karbofuran zase zabíjel! Kdo tráví orly mořské?

Otrávený orel mořský a v nedalekém hnízdě dvě zastydlá vejce. Nález z konce března na Královéhradecku je už druhým v řadě. Koncem dubna našli ornitologové na Hodonínsku uhynulou rodinu orlů mořských – samce, samici i mládě. Odborníci mají podezření na otravu. Oba případy vyšetřuje policie.

Další kriticky ohrožený dravec jako oběť travičů! Jed může zabít i člověka

Jen od začátku roku evidují ornitologové víc otrav luňáků červených, než za celý rok 2019. Otrávení dravci se nachází po celém Česku. Příčinou uhynutí byl karbofuran - nervový jed, dříve používaný jako insekticid. Způsobuje ochrnutí dýchacího svalstva a oběť se tak za plného vědomí udusí. Luňák červený je na našem území chráněn jako kriticky ohrožený druh.

Plzeňští běžci, kryjte si hlavu! Okřídlený fantom se vrací

Představte si, že běžíte lesem a z ničeho nic vám čísi pařáty přistanou na hlavě a stejně náhle i zmizí. Že je to nepravděpodobné? Ne pro více než třicítku sportovců, kteří se s okřídleným fantomem, jak ho nazvali pracovníci plzeňské záchranné stanice, setkali doslova na vlastní kůži. Podle odborníků se za celou záhadou schovává káně lesní, které zřejmě vyrostlo v zajetí.