reklama
CNN Prima News eurozóna

eurozóna

Výpis příspěvků ke štítku „eurozóna“

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Jaký názor mají KSČM a Přísaha na přijetí eura?

8. září 2021 14:24

Mělo by Česko v budoucnosti přijmout euro? Věc, na které v současné Poslanecké sněmovně nepanuje stoprocentní shoda. V pořadu Jak volí vaše peněženka na toto téma budou diskutovat poslanec Leo Luzar (KSČM) a odborný garant hnutí Přísaha Pavel Řežábek. Výkon obou řečníků poté zhodnotí dva ekonomové. Pořad můžete sledovat živě od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte Nový den s Alenou Schillerovou: Bude Agrofert vracet peníze z dotací?

3. května 2021 07:58

Státní dluh roste a trend se ani v příštích letech nezastaví. Ať po podzimních volbách bude vládnout kdokoliv, bude řešit, jak zase naplnit státní kasu. Způsoby jsou různé, ale všechny znamenají, že platit budou občané. Svůj plán má i současná ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), která ho v minulém týdnu představila prezidentu Miloši Zemanovi.

Česká ekonomika neporoste tak rychle, jak se čekalo. MMF zhoršil výhled i pro Slovensko

6. dubna 2021 15:13

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled české ekonomiky na letošní rok. Nyní počítá s růstem o 4,2 procenta, zatímco loni na podzim čekal vzestup o 5,1 procenta. Fond to uvedl ve svém jarním výhledu. Výrazně hůř si povede i Slovensko, kterému fond zhoršil výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na letošní rok na 4,7 procenta z podzimní prognózy 6,9 procenta.

Bude příští kabinet směřovat k euru? Opozice ještě nevládne a už se stačila rozhádat

7. ledna 2021 14:26

Pokud by ve vládních lavicích po letošních sněmovních volbách usedli představitelé současné opozice, Česko čeká ostrá debata, zda přijmeme euro. Zatímco volební koalice Pirátů a STAN se k tomu jasně přihlásila, zástupci koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL o tom vedou hádky na sociálních sítích. Největším odpůrcem přijetí eura by zřejmě v široké vládní koalici byla ODS.

Česká inflace už je druhá nejvyšší v Evropské unii. Rychleji ceny rostou jen v Polsku

17. prosince 2020 12:22

Průměrný meziroční růst cen v Evropské unii dosáhl v listopadu 0,2 procenta. Eurozóna se už čtvrtý měsíc v řadě topí v deflaci. Nejrychlejší růst cen zažívá Polsko, kde došlo k meziročnímu zdražení o 3,7 procenta. Hned za ním se řadí Česká republika s Maďarskem, které vykázaly shodné tempo růstu cenové hladiny ve výši 2,8 procenta.

Makej a plať státu. Která země v Evropské unii bere svým občanům nejvíce na daních?

2. listopadu 2020 14:00

Obyvatelé Evropské unie odvedou státu v průměru přes 41 procent ze všech příjmů, které během jednoho roku vydělají. Nejdéle na stát pracují Francouzi, jejichž složená daňová kvóta se blíží 50 procentům. Česká republika se nachází téměř uprostřed členských zemí seřazených podle výše jejich daňového zatížení.

reklama