CNN Prima News eurozóna

eurozóna

Výpis příspěvků ke štítku „eurozóna“

Čelilo by se inflaci lépe s eurem? Mylný názor, poslední hřebíček do rakve, míní ekonomové

16. července 2022 10:23

Zdražování znovu rozvířilo diskusi o tom, zda by s eurem místo koruny nebylo v Česku lépe. Vstup do eurozóny dlouhodobě prosazuje například TOP 09. Ekonomové však mají jasno, lépe by nebylo. Nejen že by inflace neklesla, ale Česká národní banka by navíc přišla o možnost korigovat růst cen pomocí úrokových sazeb. Na druhou stranu by euro mohlo zlevnit hypotéky a Češi by si před dovolenou do zemí eurozóny nemuseli měnit koruny.

Inflace nabírá na razanci. Může vzrůst i na dvouciferné číslo

3. února 2022 16:06

Zdá se, že se předpovědi o dvouciferném růstu spotřebitelských cen na začátku tohoto roku skutečně naplní. Naznačují to aktuální data Eurostatu o vývoji cenové hladiny na úrovni průmyslového sektoru. Meziroční inflace zde totiž v prosinci dosáhla 26,2 procenta, což je o 2,5 procentního bodu více než v listopadu. Česká národní banka pak předpokládá inflaci 8,5 procenta za celý letošní rok.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Jaký názor mají KSČM a Přísaha na přijetí eura?

8. září 2021 14:24

Mělo by Česko v budoucnosti přijmout euro? Věc, na které v současné Poslanecké sněmovně nepanuje stoprocentní shoda. V pořadu Jak volí vaše peněženka na toto téma budou diskutovat poslanec Leo Luzar (KSČM) a odborný garant hnutí Přísaha Pavel Řežábek. Výkon obou řečníků poté zhodnotí dva ekonomové. Pořad můžete sledovat živě od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.