CNN Prima News experiment

experiment

Výpis příspěvků ke štítku „experiment“

Zemřel „Putinův gerontolog“. Prezidentovi chtěl prodloužit život, sliboval aspoň 100 let

Jeden z předních ruských gerontologů, člen ruské akademie věd Vladimir Chavinson zemřel ve věku 77 let, uvedl na svém ruskojazyčném webu list The Moscow Times s odvoláním na sdělení petrohradského gubernátora. Vědec, kterého média označovala za „osobního gerontologa“ prezidenta Vladimira Putina, se zabýval problémy stárnutí a prodloužení aktivního života. Lidský organismus měl podle něj se správnou péčí potenciál fungování alespoň po 100 let. Usiloval o prodloužení života státních představitelů.

Po krkavcovitých a papoušcích se našel další ptačí génius: Čimango falklandský

Když je řeč o nejinteligentnějších zástupcích ptačí říše, pozornost se dlouhodobě upírá především na papoušky a vrány. Výsledky nedávného experimentu však naznačují, že některé další druhy jsou v tomto směru podceňovány. Jako slibní kandidáti se ukázali čimangové falklandští, ptáci z čeledi sokolovití žijící na Falklandských ostrovech, píše deník The New York Times.

Skutky, které prospívají zdraví. Vědci odhalili, jaký vliv má laskavost na psychiku člověka

Téma psychického zdraví, ať už dětí, nebo dospělých, se v Česku řeší zejména na podzim. Ze studie Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) vyplynulo, že třetina deváťáků projevuje příznaky středně těžké až těžké úzkosti, 40 procent z nich vykazuje příznaky deprese. Pomoci jim nemusejí jen odborníci či předepsané medikamenty, ale i pouhá laskavost. Jak zjistili psychologové ze státní univerzity v Ohiu, konání dobrých skutků snižuje deprese, úzkosti a naopak zvyšuje spokojenost v životě.

Děsivý experiment. Názorná ukázka odhalila devastující dopad imploze na posádku ponorky Titan

Smrt pasažérů ponorky Titan, která mířila k slavnému vraku Titaniku, nastala v milisekundách, shodují se podmořští odborníci a experti na potápění. Na sociálních sítích se v této souvislosti objevil jeden díl seriálu Bořiči mýtů zaměřeného na experimenty. Tvůrci pořadu v něm simulovali implozi a ukázali, co se stane s člověkem, který by se v danou chvíli v ponorce nacházel.

Stal se obětí experimentu? Teenager nepřežil změnu pohlaví. Barbarské, kritizují operaci lidé

Mělo se jednat o operaci, která měla 18letému transgender mladíkovi změnit život, kvůli komplikacím o něj však přišel. Případ z roku 2016, který nyní vyplaval do popředí zájmu, dokumentuje tragické úmrtí účastníka nizozemské studie, který podstoupil vaginoplastiku. Lékaři jako „příčinu smrti“ uvádí blokátory puberty, kvůli nimž se muži dostatečně nevyvinuly genitálie. I přesto však hormony potlačující dospívání trans lidem doporučují. Případ rozebral web The Post Millennial.

Hledáte nový druh cvičení? Švihlá chůze ve stylu Monty Pythonů spálí kalorie, tvrdí průzkum

Chtěli byste své fyzické aktivity okořenit něčím novým, nebojíte se experimentů a snesete trochu překvapených pohledů? Pak zkuste švihlou chůzi, jakou předváděli úředníci ve skeči Ministerstvo švihlé chůze britské komediální skupiny Monty Python. Podle zásadní nebo přinejmenším aktuální studie, kterou zveřejnil ve svém svátečním vydání britský časopis British Medical Journal (BMJ), to funguje.

Pacientovi transplantovali srdce prasete. Otvírá se cesta k nekonečné zásobě orgánů

Srdce z geneticky modifikovaného prasete transplantovali američtí lékaři pacientovi, aby mu zachránili život. O vysoce experimentální operaci, která se odehrála v pátek ve fakultní nemocnici v americkém městě Baltimore ve státu Maryland a trvala osm hodin, informovaly list The New York Times (NYT) a agentura AP. Nemocnice tři dny po zákroku uvedla, že se pacient cítí dobře.