Zarmoutil nás. Hvězdy Sexu ve městě podpořily ženy, které měl „Pan Božský“ zneužít

Indicií, které by mohly usvědčit herce Chrise Notha ze sexuálního násilí, stále přibývá. Pan Božský z legendárního Sexu ve městě měl sexuálně napadnout už tři ženy. Ke skandálu se nyní vyjádřily jeho seriálové kolegyně.

Muž, kterému žádná žena neodolá. Pan Božský na plátně okouzluje, několik žen ale herce v reálném životě obvinilo, že je v letech 2004 až 2015 sexuálně zneužil. Po několika dnech se k údajnému útoku vyjádřily jeho kolegyně ze seriálu Sex ve městě. Herečky Sarah Jessica Parkerová (Carrie), Cynthia Nixonová (Miranda) a Kristin Davisová (Charlotte) uvedly, že je vznesená obvinění hluboce zarmoutila.

„Podporujeme ženy, které s tím vyšly ven a podělily se o své bolestné zkušenosti. Víme, že to musí být těžké a chválíme je za to,“ řekla Sarah Jessica Parker alias Carrie. Prohlášení hereček přichází dva týdny po premiéře seriálu A jak to bylo dál... (And Just Like That...), který je pokračováním Sexu ve městě.

Ženy, které obvinily Notha ze sexuálního napadení, řekly, že je přimělo se ozvat, když herce viděly v novém seriálu. Detailní popis údajných napadení poskytly listu The Hollywood Reporter pod pseudonymy Zoe a Lily.

Zoe, které je nyní 40, uvedla, že ji Noth v roce 2004 jako 22letou znásilnil v bytě v Los Angeles. Lily, které je 31, řekla, že ji herec znásilnil ve svém bytě v New Yorku v roce 2015. Podle webu The Hollywood Reporter se ženy neznají a na list se obrátily nezávisle na sobě. Podrobný článek novinářky Kim Mastersové také zpovídá další, včetně tehdejšího Zoeina šéfa, Lilyiny přítelkyně a zaměstnankyně centra pro péči o znásilněné. Článek také cituje textové zprávy mezi Nothem a Lily z doby údajného napadení.

Manželství na spadnutí

K obvinění ze sexuálního útoku se teď přidala třetí žena. Tu měl americký herec napadnout v roce 2010, když pracovala jako hosteska v New Yorku. Chris Noth ale obvinění popírá. Dotyčnou prý vůbec nezná. V prvních dvou případech sex přiznal, podle jeho tvrzení s ním ale obě souhlasily.

Celou situaci těžko snáší především Nothova manželka, kanadská herečka Tara Wilsonová, se kterou má dva syny. Ta se prý zhroutila a uvažuje o tom, že vánoční svátky prožije s dětmi odděleně od manžela.

Aféra se podepisuje nejen na hercově reputaci a osobním životě, ale také na tom pracovním. Jeho umělecký agent s ním rozvázal spolupráci, stejně jako jedna z firem. a jedna z firem s ním přerušila veškerou spolupráci. Navíc by už neměl být ani součástí filmu The Equalizer, kde hrál bývalého ředitele CIA.

Tagy:
New York herečky obvinění herec ženy USA sexuální násilí Showtime Sex ve městě Chris Noth Central Intelligence Agency The Hollywood Reporter sexuální útok Sarah Jessica Parkerová Miranda Cynthia Nixonová Kristin Davisová The Equalizer

Hlavní zprávy

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu
K věci

Všeobecná mobilizace by Rusko zničila, míní generál Šedivý. Popsal krajní možnosti Kremlu

Pokud by ruský prezident Vladimir Putin přistoupil k všeobecné mobilizaci, pak by sice dokázal získat pro armádu možná až 30 milionů lidí, ale zničil by tím svoji zemi. Takový názor ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyslovil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Armádní generál v záloze zároveň zmínil, že současní branci, kteří mají doplnit ruské síly v rámci částečné mobilizace, mají většinou chabou morálku a jejich nasazení na frontu by nyní nemělo velký význam.

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO
Komunální volby

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:02

Mezi další balíčky americké pomoci Ukrajině by měly patřit tanky

21:47

USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, řekl Biden

21:47

Poškození plynovodů Nord Stream je mezinárodní terorismus, řekl Putin po telefonátu s Erdoganem

21:09

Americký Senát schválil finanční návrh zákona s 12 miliardami dolarů pro Ukrajinu

Pomohla rozbít krvavý byznys se štěňaty. Někteří se báli, stálo mě to hodně nervů, popsala

Plzeňští policisté ukončili krvavý byznys se štěňaty. O případu překupníků psů už Krimi zprávy několikrát informovaly. Štěňata byla nemocná a řada jich do několika dní uhynula. Policisté nyní zveřejnili záběry ze zatýkání. Na starost ho měla zásahová jednotka. Štábu se navíc podařilo promluvit se ženou, která síť překupníků pomohla rozkrýt.

Živě
ON-LINE: USA nikdy neuznají územní nároky Ruska na Ukrajině, prohlásil americký prezident

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Ukrajinské jednotky hlásí další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou navazující vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Domácí zpravodajství

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.