reklama
CNN Prima News hladomor

hladomor

Výpis příspěvků ke štítku „hladomor“

Ukažte mi, jak dokážu vyřešit hladomor, a hned prodám akcie. Musk vrátil úder OSN

2. listopadu 2021 12:21

David Beasley, šéf Světového potravinového programu OSN, se koncem října opřel do Elona Muska. Tvrdil, že jen miniaturní část miliardářova bohatství by vyřešila světový hladomor. To ale netušil, že se s ním nejbohatší člověk na světě pustí do křížku. Pokud popíšete, jak přesně šest miliard dolarů vyřeší světový hladomor, hned prodám akcie Tesly a udělám to, kontroval v pondělí Musk.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

18. října 2021 22:12

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Hrozí celosvětový nedostatek jídla. Potraviny jsou nejdražší za poslední půlstoletí

24. září 2021 10:15

Globální cenový index potravin se dostal na nejvyšší úroveň od poloviny 70. let minulého století. Jídlo je dnes ve světě dokonce dražší než v roce 2008, kdy jeho ceny stouply v důsledku zavádění povinného přimíchávání biosložky do pohonných hmot. Ceny potravin patří mezi hlavní motory zdražování, kterému čelí ekonomiky napříč světem.

Žádné nakažené nemáme, rozdejte to jinde. Kim Čong-un odmítl miliony dávek vakcíny

5. září 2021 10:43

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil úředníkům, aby stále více apelovali na tvrdší prevenci proti pandemii koronaviru. Země, která tvrdí, že ještě neměla ani jednoho nakaženého, tak odmítla 3 miliony dávek vakcíny přidělené v rámci mezinárodní iniciativy Covax. Odborníci spekulují, zda se Severní Korea nepřipravuje na aplikace jen některých očkovacích látek.

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela

19. června 2021 14:07

Teplota stoupá a stoupá, asfalt se již podobá horké kaši, Sahara se stěhuje do Evropy i do Prahy. Tak líčil československý deník Práce v červenci 1947 nekonečnou vlnu veder, která v hlavním městě začala již počátkem června. Podobně dramatický průběh měla i staletá vedra v roce 1911. Současná tropická horka už katastrofy z let 1911 a 1947 nemohou překonat.

Nobelovu cenu za mír získal Světový potravinový program za boj proti hladomoru

9. října 2020 11:14
Aktualizováno

Letošní Nobelovu cenu za mír získal Světový potravinový program (WFP) za své úsilí v boji proti hladu a za zlepšení podmínek pro mír v konfliktních oblastech. Oznámil to norský Nobelův výbor. Uvedl, že pandemie nemoci COVID-19 zhoršila situaci milionů lidí, kteří čelí hladu. Zároveň vyzval vlády, aby WFP a dalším humanitárním organizacím zajistily nutnou finanční podporu.

reklama