CNN Prima News hladomor

hladomor

Výpis příspěvků ke štítku „hladomor“

I malá jaderná válka by vyvolala globální hladomor, varují vědci. Kde by lidé trpěli nejméně?

17. srpna 2022 06:51

Jaderná válka mezi dvěma národy by mohla vyvolat globální hladomor. Vědci zkoumali, jaké dopady by měla na lidi žijící přímo v zemích, ve kterých konflikt vznikl, i na ty, kteří žijí na druhém konci světa. Zveřejnili několik scénářů, ze kterých vyplývá, že například ve Spojeném království by došlo k výraznému poklesu dostupných potravin, zatímco Austrálie by byla zasažena výrazně méně.

Nukleární válka, finanční krize a nemoci. Vědci popsali, co způsobí globální oteplování

2. srpna 2022 22:10

Vědci z Cambridgeské univerzity zveřejnili třaskavou studii, ze které vyplývá, že globální oteplování může přivést naši civilizaci na pokraj kolapsu. Podle expertů je totiž zapotřebí vnímat klimatickou krizi nejen v kontextu růstu průměrné teploty, ale také v kontextu situací, které kvůli tomu nastanou. Vědci konkrétně zmiňují jaderné války, finanční krize a smrtící pandemie.

Hladomor a migrace milionů lidí. Británie chystá lodě proti Putinově ďábelské blokádě

26. května 2022 07:10

Ruská armáda pokračuje v blokádě ukrajinských přístavů a každým dnem zadělává na větší a větší problémy, které v budoucích měsících ovlivní hlavně Evropu. Jelikož je Ukrajina klíčovým exportérem pšenice, v Africe se očekává hladomor, který vyvolá migraci milionů lidí. Británie chce s dalšími státy odvrátit katastrofu speciální operací.

Když je největší zbraní hrst pšenice. Rusko vydírá potravinovou blokádou Ukrajinu i svět

21. května 2022 07:40

Ruská armáda pokračuje v blokádě ukrajinských přístavů a omezuje námořní zásobování Ukrajiny, stejně jako export kyjevských surovin. Nejvíce to svět pocítí na cenách pšenice. Moskva je ochotná uvolnit blokádu pouze v případě, že Západ ukončí protiruské sankce. Rusko tak dělá z jídla škodolibý trumf, který má rozhodnout patovou válku.

Donutíme okupanty uznat realitu. Rusové jsou ve slepé uličce, říká Zelenskyj

15. května 2022 08:22

Podle Británie je nepravděpodobné, že by Rusko v příštích 30 dnech výrazně urychlilo svůj postup na Ukrajině. Šéf NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že Rusko za více než 80 dní války nedokázali dosáhnout svých strategických cílů. Podle prokremelské moderátorky nabírá fašistické hnutí na síle nejen na Ukrajině, ale i v Evropě. Kadyrov kritizoval turecký plán na evakuaci armády z Azovstalu. Podle prezidenta Zelenského donutí Ukrajinci okupanty uznat realitu.

Tálibán zadržel Brita, který chtěl pomáhat Afgháncům. Může být mrtvý, děsí se jeho bratr

30. prosince 2021 23:58

Bojovníci Tálibánu zadrželi britského humanitárního pracovníka Granta Baileyho. 55letý otec čtyř dětí se do země vrátil v září, aby místním obyvatelům pomáhal po dlouhotrvající válce. Rodina teď představitele radikálního hnutí, které od léta vládne v Afghánistánu, prosí o jeho propuštění. Jeho bratr se obává, že už může být i mrtvý.