CNN Prima News horečka

horečka

Výpis příspěvků ke štítku „horečka“

PŘEHLEDNĚ: Češi po očkování proti covidu hlásí tisíce problémů, mezi nimi i kocovinu

8. ledna 2022 22:58

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách aktualizoval počty nahlášených podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti covidu. Od prosince 2020, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes 10 tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako možný důsledek nežádoucího účinku vakcín, je 148. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

Po každé vakcíně jiné příznaky. Lékař popsal, jak se liší průběh covidu podle očkování

3. ledna 2022 05:43

Omikron se šíří světem a zdá se, že ho žádná ze současných vakcín nedokáže zastavit. Podle studií je člověk i po třetí dávce očkování chráněn proti této variantě jen přibližně ze 70 procent. Onemocnět tak mohou i lidé s třemi vakcínami. Newyorský doktor Craig Spencer na základě vlastních zkušeností popsal, jak rozdílně onemocnění probíhá u různě naočkovaných pacientů.

Vědci: Covid může způsobit „syndrom neklidného análního otvoru“. Muž trpěl týdny po nákaze

30. září 2021 12:30

U japonského seniora se objevil zcela nový příznak po prodělání covidu. Podle zprávy tamních vědců zveřejněné v časopise BMC Infectious Diseases ho postihl „restless anal syndrome“ (v překladu syndrom neklidného análního otvoru). Vše začalo horečkami a nespavostí, problémy ale vyústily až k nutkání neustále se hýbat. Odborníci následně odhalili, že může jít o variantu známějšího syndromu neklidných nohou (RLS).

Letní angíny: Bez důkladné léčby může toto onemocnění způsobit vážné komplikace

3. září 2021 23:50

Silná bolest v krku a vysoké horečky. Těmito projevy se mnohdy ohlašuje angína – onemocnění, které se často objevuje také v létě. Na vině může být klimatizace nebo konzumace ledových nápojů a zmrzlin. Proč je důležité léčbu angíny nepodcenit a jak poznat, že se skutečně jedná o toto onemocnění, a ne pouze o virózu? CNN Prima NEWS oslovila primářku Oddělení praktických lékařů Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ivana Bogrovou.