reklama
CNN Prima News horečka

horečka

Výpis příspěvků ke štítku „horečka“

Vědci: Covid může způsobit „syndrom neklidného análního otvoru“. Muž trpěl týdny po nákaze

30. září 2021 12:30

U japonského seniora se objevil zcela nový příznak po prodělání covidu. Podle zprávy tamních vědců zveřejněné v časopise BMC Infectious Diseases ho postihl „restless anal syndrome“ (v překladu syndrom neklidného análního otvoru). Vše začalo horečkami a nespavostí, problémy ale vyústily až k nutkání neustále se hýbat. Odborníci následně odhalili, že může jít o variantu známějšího syndromu neklidných nohou (RLS).

Letní angíny: Bez důkladné léčby může toto onemocnění způsobit vážné komplikace

3. září 2021 23:50

Silná bolest v krku a vysoké horečky. Těmito projevy se mnohdy ohlašuje angína – onemocnění, které se často objevuje také v létě. Na vině může být klimatizace nebo konzumace ledových nápojů a zmrzlin. Proč je důležité léčbu angíny nepodcenit a jak poznat, že se skutečně jedná o toto onemocnění, a ne pouze o virózu? CNN Prima NEWS oslovila primářku Oddělení praktických lékařů Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ivana Bogrovou.

Češi po očkování hlásí tisíce nežádoucích účinků. PŘEHLED nejčastějších potíží

29. srpna 2021 05:42

Za poslední dva týdny přibylo šest podezření na úmrtí po očkování proti covidu, celkově jich je 109. Mezi vakcínami a reakcemi může existovat jen časová a ne příčinná souvislost. Lidé za uplynulých 14 dní nahlásili také asi 340 podezření na jiné nežádoucí účinky, celkem jich je od začátku očkování 7 864. Podaných dávek vakcíny zdravotníci evidují přes 11 milionů.

Letní horka mohou i zabíjet. Na pozoru by měli být senioři, děti a lidé s obezitou

24. července 2021 06:57

Tropické počasí přináší i řadu zdravotních komplikací. Při dlouhotrvajících tropech hrozí přehřátí organismu, ale i riziko úpalu a úžehu. Kteří lidé jsou nejvíce ohroženi a jak poznat úpal od úžehu? CNN Prima NEWS oslovila Lenku Zimolkovou, vedoucí lékařku nízkoprahového interního příjmu II. interní kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Počet nežádoucích účinků po očkování roste. SÚKL jich eviduje už přes 6,5 tisíce

15. července 2021 10:17

Počet hlášení nežádoucích účinků po očkování na covid eviduje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) celkem 6 582. Za poslední týden tak přibylo 277 nových hlášení. Šéfka SÚKL Irena Storová už dříve prozradila, že počty nežádoucích účinků prý nejsou nijak dramatické. Lidé si nejčastěji stěžují na horečky, třesavku nebo zimnici.

Češi po očkování proti covidu zažívají tisíce potíží. PŘEHLED nežádoucích účinků

6. června 2021 22:10

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách uvádí nahlášená podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti nemoci COVID-19. Od prosince, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes pět tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako důsledek podezření na nežádoucí účinek vakcín, je 77. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

reklama