CNN Prima News Hyundai Motor

Hyundai Motor

Výpis příspěvků ke štítku „Hyundai Motor“

Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Baterii dnes nakrmíte skoro všude

3. listopadu 2022 11:30

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení elektromobilu, ale váháte kvůli obavám, jak ho budete dobíjet? Řekněme si to rovnou - je to v podstatě zbytečná starost. Nabíjecí stanice už dnes ve větších městech není problém najít. A kdyby bylo nejhůř, poslouží vám prostě prodlužovák a obyčejná zásuvka, kterou už najdete úplně všude.

Elektromobil jako pojízdná domácnost. Uvařte si v něm čaj nebo vyžehlete košili

1. listopadu 2022 10:30

Elektromobil to není jen přesvědčení jít vstříc budoucnosti nebo touha vrátit planetě, co jsme si z ní vzali. Ale také životní filozofie žít teď a tady. S vozem na elektrický pohon totiž není problém vyrazit na prodloužený víkend do kempu a odtud v pondělí ráno rovnou do práce. Po dobré kávě, ve vyžehlené košili a s dobrou náladou.

Nehoda není náhoda aneb Jak bezpečné jsou elektromobily?

27. října 2022 10:30

Jsou elektromobily bezpečné? A jsou díky bateriím, které je pohánějí, hořlavější? Bezpečnost jízdy v autech s elektrickým pohonem je velmi diskutované téma. Řeší se především jejich vznětlivost. A odpověď je snadná. Aby směly na silnice, musí elektromobily splňovat stejné bezpečnostní podmínky jako vozy se spalovacími motory. A stejně tak v nich najdete řady vychytávek, které řidičům pomáhají s řízením.

Rybářské náčiní vylovené z moří jako materiál pro výrobu elektromobilů

25. října 2022 10:30

Oceány jsou plné odpadu. To z nezanedbatelné části tvoří i rybářské vybavení, kterého na dně oceánů každý rok končí stovky tisíc tun. Vlasce, podběráky, pasti i sítě. A v tom všem každý den nachází smrt malí i větší vodní živočichové. Rybářské sítě, kterým se také říká sítě duchů, se pak často zamotávají i do korálů. Dobrou zprávou je, že velká část rybářského vybavení se dnes dá recyklovat. A překvapivě použít například při výrobě interiérů elektromobilů.

Elektromobily jako součást recyklace? Čtěte, co se dá využít při jejich výrobě

20. října 2022 10:30

Jsou elektromobily ekologické, nebo nejsou? Věčná otázka, na které se zastánci a odpůrci vozů s elektro pohonem ne a ne shodnout. Jasné je, že první myšlenka na auto, které svým provozem neškodí planetě, byla jasně dobrým úmyslem. Ten ale zatím dost výrazně ovlivňuje samotná výroba elektromobilů. Nicméně i na tom se výrobci snaží pracovat a posouvat se dopředu. A daří se jim to. Recyklované materiály využívají nejen při výrobě zařízení samotných aut, podařilo se to už i při výrobě baterie, která hraje v provozu i výrobě zásadní roli.

Voda jako nepřítel elektromobility? S elektromobilem klidně do myčky i deště

11. října 2022 10:30

Možná jste to už to taky slyšeli. Voda je nepřítel elektromobilů. To je pravda jen v případě, že s nimi sjedete do řeky nebo do rybníka, kam lidově řečeno zahučí až po střechu. Obyčejný déšť nebo sníh vozům na elektro pohon nevadí. Můžete během něj jet, nabíjet a dokonce s elektromobily smíte i do myčky. A rozhodně nemusíte trnout hrůzou, že se, nedej bože, vyzkratuje.

Mýty a fakta o elektromobilitě. Proč si (ne)pořídit elektromobil?

6. října 2022 10:30

Některé lidi elektromobily nadchly hned v prvopočátku. A nejen pro jasnou úlevu, kterou mají přinášet životnímu prostředí snižováním uhlíkové stopy. Jiní se na ně dívají spíš s pochybnostmi a raději v garáži parkují osvědčenou klasiku se spalovacím motorem. Od schopnosti důvěřovat elektromobilům pochybovače drží mimo jiné i řada mýtů a polopravd. A především obavy, že je tahle vymoženost automobilového průmyslu obere o poslední korunu hned v začátku nebo že je nechá na holičkách v nejméně vhodnou chvíli.

Hyundai našel zálibu v nostalgii. Oživil dva kouzelné modely ze 70. a 80. let

12. listopadu 2021 18:34

Korejská automobilka Hyundai není zrovna z těch, které oplývají nejbohatší tradicí ušlechtilých vozů 20. století, ostatně její příběh se začal psát až v roce 1968. Přesto se v její rodinné mytologii najde několik velice vydařených modelů. Dva z nich se teď Korejci rozhodli reinkarnovat... A je to radost pohledět. Seznamte se s plody metody restomod.