reklama
CNN Prima News informační technologie

informační technologie

Výpis příspěvků ke štítku „informační technologie“

Zajímavé novinky z CES 2022: Plyšák cucající prst i náplast brzdící předčasnou ejakulaci

22. ledna 2022 16:17

Plyšový pes cucající prst, autonomní traktor, skener psích čumáků či náplast brzdící předčasnou ejakulaci. To vše přinesl letošní ročník největšího světového veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Třebaže už druhým rokem po sobě zasáhla do průběhu každoroční technologické události pandemie koronaviru, ani letos nebyla nouze o užitečné i lehce bizarní vynálezy. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější novinky.

České hry vydělávají miliardy. Chybí tu ale pracovníci, popisuje český vývojář

31. října 2021 23:32

Zatímco mnohé firmy musely během pandemie tlumit své aktivity, z pražské pobočky společnosti Wargaming se stalo jedno z největších herních studií v ČR. Koronavirus nijak negativně nezasáhl do fungování firmy, naopak nalákal na hraní jejích her spoustu lidí, řekl vedoucí vývoje Michal Bartoň. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dodal, že český herní průmysl generuje miliardové obraty, vyrostl ale převážně na samoucích a dlouhodobě mu chybí kvalifikovaní pracovníci.

Nový operační systém Windows 11 je venku, pro některé zdarma. Rozjede ho váš počítač?

5. října 2021 19:26

Operační systém Windows 11 je již oficiálně k dispozici širší veřejnosti. Vlajkový software společnosti Microsoft by měl časem nahradit dosavadní osvědčené „desítky“, které používá většina současných domácích i pracovních počítačů na světě. Co nového Windows 11 přinesou, jak je půjde získat zdarma a nakolik výkonný stroj bude třeba pro bezproblémový chod systému?

V digitalizaci nám ujíždí vlak, varuje vědkyně. Stát jen předstírá, že situaci řeší

30. září 2021 08:20

Česko nemá dostatek soukromých společností, které by dokázaly investovat masivní prostředky do rozvoje a využívání informačních technologií a umělé inteligence. Tomu odpovídá i poměrně nízká úroveň digitalizace českých firem. A situaci nezlepšuje ani stát. „Vláda systematicky umělou inteligenci nefinancuje, a to navzdory různým strategiím a deklaracím,“ tvrdí vědkyně Lenka Kučerová, ředitelka spolku Prg.ai. Důsledky se podle ekonomů projevují v nízké produktivitě práce i nízkých mzdách českých zaměstnanců.

Další nepovedený start. Babiše ani jiná jména si v evidenci majitelů nevyhledáte

1. června 2021 19:58

Vyhledávání v Evidenci skutečných majitelů firem přestalo hned po startu fungovat. Ministerstvo spravedlnosti v tiskovém prohlášení sdělilo, že samotný systém je dál funkční, ale bylo vypnuto vyhledávání v evidenci pro veřejnost. Důvodem jsou technické úpravy systému kvůli začátku platnosti nové legislativy. Do databáze měl být zapsaný i premiér Andrej Babiš (ANO) jako koncový příjemce benefitů koncernu Agrofert.

Škoda přišla s revoluční technologií. Řidiče varuje před výmoly i kluzkou vozovkou

26. května 2021 16:35

Hesla „zdraví na prvním místě“ se Škoda Auto drží už od nepaměti. Nyní ho oživuje a přichází společně s koncernem Volkswagen Group s jedinečnou bezpečnostní technologií, jež by měla zabránit nejrůznějším komplikacím na silnici. Vůz pomocí senzorů detekuje nebezpečí na vozovce a následně o něm informuje řidiče i ostatní účastníky provozu pomocí infotainmentu.

Digitální Česko? Ve využití informačních technologií jsme se propadli za Litvu

1. února 2021 12:24

Česká republika se v pořadí Global Connectivity Index za loňský rok umístila na 28. příčce. Od roku 2017 se tak setrvale propadá. Přeskočila ji například Čína, Itálie a v posledním roce také Litva. Česko se tak v žebříčku, který každoročně sestavuje technologická společnost Huawei, umístilo ve druhé třetině ze 79 hodnocených zemí.

Hlídá stát, ale kraj mu dá statisíce. Bláha má ve středních Čechách výnosnou smlouvu

29. ledna 2021 05:59

Provozovatel portálu Hlídač státu a ředitel stejnojmenného ústavu Michal Bláha pracuje na dohodu o pracovní činnosti pro Středočeský kraj. Za konzultační činnost v oblasti informačních a komunikačních technologií mu měsíčně náleží odměna až 64 tisíc korun. „Musím každou hodinu vykázat a odpracovat. Když tady hodinu sedím a nic nedělám, nedostanu ji zaplacenou,“ hájí se.

Pozor na umělou inteligenci. Není neomylná, stvořili ji lidé, varuje agentura EU

16. prosince 2020 07:22

Agentura Evropské unie pro základní lidská práva varuje před riziky využívání umělé inteligence při prediktivní policejní kontrole, lékařské diagnostice či cílené reklamě. Jde o reakci na chystané přijetí unijních pravidel pro řešení výzev, které přináší využívání nových technologií. Informovala o tom agentura Reuters.

HELIOS Nephrite se stal IT produktem roku 2020

2. prosince 2020 12:40

Společnost Asseco Solutions se se svými produkty již tradičně zúčastňuje prestižní soutěže IT produkt roku, kterou každoročně vyhlašuje vydavatelství Internet Info DG. V letošním roce do této soutěže přihlásila zcela nový produkt – systém HELIOS Nephrite. A výsledek? Absolutní prvenství v kategorii Informační systémy.

reklama