CNN Prima News informační technologie

informační technologie

Výpis příspěvků ke štítku „informační technologie“

Chystá se obří regulace informačních technologií. Svým dopadem předčí GDPR, míní expert

27. září 2022 12:29

Co je a co není kritická infrastruktura v oblasti informačních technologií, je naprosto zásadní otázka. Nalézt na ni odpověď se nyní snaží soukromí poskytovatelé telekomunikačních a informačních služeb na straně jedné a stát prostřednictvím Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na straně druhé. „Snažíme se státu sdělit, že nejsme proti regulaci, ale že je zapotřebí ji vytvářet na základě dialogu s námi,“ řekl CNN Prima NEWS Jakub Rejzek, šéf organizace, která zastupuje nemalou část informačního a telekomunikačního sektoru.

Aplikace, ze které mrazí: Ukrajinci skenují mrtvé Rusy, fotky posílají jejich rodičům

16. dubna 2022 14:24

O válce na Ukrajině se často hovoří jako o „informační válce“. Do tohoto popisu sedí fakt, že Ruskem napadená země využívá americký software pro rozpoznání tváří vojáků nepřítele. Ať už mrtvých, či zajatých. Díky tomu pak má možnost kontaktovat jejich rodiny, od čehož si slibuje, že by mohla „rozdmýchat“ odpor uvnitř režimu Vladimira Putina.

Virtuální tanky opustí Rusko i Bělorusko. Herní gigant Wargaming stěhuje své pobočky pryč

5. dubna 2022 00:58

Herní studio Wargaming v souvislosti s válkou na Ukrajině opustí ruský a běloruský trh. Technologický gigant s kořeny v Minsku nebude v těchto regionech vlastnit a provozovat žádné podniky, očekává také vysoké ztráty. České zastoupení společnosti to oznámilo v tiskové zprávě. Wargaming je známý především díky on-line hře World of Tanks, která má na kontě zhruba 160 milionů hráčů po celém světě.

Zajímavé novinky z CES 2022: Plyšák cucající prst i náplast brzdící předčasnou ejakulaci

22. ledna 2022 16:17

Plyšový pes cucající prst, autonomní traktor, skener psích čumáků či náplast brzdící předčasnou ejakulaci. To vše přinesl letošní ročník největšího světového veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Třebaže už druhým rokem po sobě zasáhla do průběhu každoroční technologické události pandemie koronaviru, ani letos nebyla nouze o užitečné i lehce bizarní vynálezy. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější novinky.

České hry vydělávají miliardy. Chybí tu ale pracovníci, popisuje český vývojář

31. října 2021 23:32

Zatímco mnohé firmy musely během pandemie tlumit své aktivity, z pražské pobočky společnosti Wargaming se stalo jedno z největších herních studií v ČR. Koronavirus nijak negativně nezasáhl do fungování firmy, naopak nalákal na hraní jejích her spoustu lidí, řekl vedoucí vývoje Michal Bartoň. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dodal, že český herní průmysl generuje miliardové obraty, vyrostl ale převážně na samoucích a dlouhodobě mu chybí kvalifikovaní pracovníci.

Nový operační systém Windows 11 je venku, pro některé zdarma. Rozjede ho váš počítač?

5. října 2021 19:26

Operační systém Windows 11 je již oficiálně k dispozici širší veřejnosti. Vlajkový software společnosti Microsoft by měl časem nahradit dosavadní osvědčené „desítky“, které používá většina současných domácích i pracovních počítačů na světě. Co nového Windows 11 přinesou, jak je půjde získat zdarma a nakolik výkonný stroj bude třeba pro bezproblémový chod systému?

V digitalizaci nám ujíždí vlak, varuje vědkyně. Stát jen předstírá, že situaci řeší

30. září 2021 08:20

Česko nemá dostatek soukromých společností, které by dokázaly investovat masivní prostředky do rozvoje a využívání informačních technologií a umělé inteligence. Tomu odpovídá i poměrně nízká úroveň digitalizace českých firem. A situaci nezlepšuje ani stát. „Vláda systematicky umělou inteligenci nefinancuje, a to navzdory různým strategiím a deklaracím,“ tvrdí vědkyně Lenka Kučerová, ředitelka spolku Prg.ai. Důsledky se podle ekonomů projevují v nízké produktivitě práce i nízkých mzdách českých zaměstnanců.

Další nepovedený start. Babiše ani jiná jména si v evidenci majitelů nevyhledáte

1. června 2021 19:58

Vyhledávání v Evidenci skutečných majitelů firem přestalo hned po startu fungovat. Ministerstvo spravedlnosti v tiskovém prohlášení sdělilo, že samotný systém je dál funkční, ale bylo vypnuto vyhledávání v evidenci pro veřejnost. Důvodem jsou technické úpravy systému kvůli začátku platnosti nové legislativy. Do databáze měl být zapsaný i premiér Andrej Babiš (ANO) jako koncový příjemce benefitů koncernu Agrofert.

Škoda přišla s revoluční technologií. Řidiče varuje před výmoly i kluzkou vozovkou

26. května 2021 16:35

Hesla „zdraví na prvním místě“ se Škoda Auto drží už od nepaměti. Nyní ho oživuje a přichází společně s koncernem Volkswagen Group s jedinečnou bezpečnostní technologií, jež by měla zabránit nejrůznějším komplikacím na silnici. Vůz pomocí senzorů detekuje nebezpečí na vozovce a následně o něm informuje řidiče i ostatní účastníky provozu pomocí infotainmentu.

Digitální Česko? Ve využití informačních technologií jsme se propadli za Litvu

1. února 2021 12:24

Česká republika se v pořadí Global Connectivity Index za loňský rok umístila na 28. příčce. Od roku 2017 se tak setrvale propadá. Přeskočila ji například Čína, Itálie a v posledním roce také Litva. Česko se tak v žebříčku, který každoročně sestavuje technologická společnost Huawei, umístilo ve druhé třetině ze 79 hodnocených zemí.