CNN Prima News jablka

jablka

Výpis příspěvků ke štítku „jablka“

Pokřivený přístup řetězců likviduje naše zemědělce. Diktují i velikost jablka, tvrdí experti

Pokřivený přístup řetězců a jejich podmínky likvidují naše zemědělce. Právě ony mají mít podle Petra Štěpánka (STAN) veliký podíl na tom, že naši ovocnáři neprodávají vypěstované produkty a musejí kácet sady, sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS. Stejného názoru je i poslankyně hnutí ANO Margita Balaštíková, která navíc upozornila na „nemravnou“ marži obchodníků.

V Česku se kácí jabloně, které by ještě rodily. Nevyplácí se je pěstovat, litují sadaři

Soumrak českých jablek se podle všeho stává realitou. Tak jak Ovocnářská unie a Agrární komora předpovídaly, sadaři museli v celém Česku během uplynulé zimy a jara vykácet osm procent jabloní. Nevyplácí se jim totiž pěstovat jablka v takové míře jako v minulosti. Tvrdí, že za to může nízká výkupní cena řetězců kvůli levnému dovozu, a to hlavně z Polska.

Přežila Stalina i Hitlera. Dojatá 92letá Ukrajinka nyní přivítala osvoboditele jablky

Ukrajinci na severovýchodě země postupně osvobozují území, které ještě před pár dny okupovala ruská armáda. Nadšení některých obyvatel z úspěšné ukrajinské protiofenzivy je evidentní. Ukrajinské ministerstvo obrany se pochlubilo dojemným příběhem z Charkovské oblasti. 92letá Paraskovia, jejíž dům se nacházel v epicentru bojů, s radostí uvítala ukrajinské osvoboditele. Humanitárním dobrovolníkům nabídla svá jablka.