CNN Prima News Jan Hřebejk

Jan Hřebejk

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Hřebejk“

„Vybombardování Zemanovy oslavy“? Hřebejk má právo napsat cokoliv, zastal se ho Strach

Režisér Jiří Strach se zastal svého kolegy z branže Jana Hřebejka, který čelí ostré kritice za kontroverzní příspěvek týkající se účastníků oslavy 80. narozenin exprezidenta Miloše Zemana. „Propásli jsme možnost vybombardovat hotel Štekl,“ napsal Hřebejk, což reagující považovali za nepřijatelné. Podle Stracha má však člověk při svobodě slova právo říct či napsat cokoliv.

Do kin zamíří nová komedie Jana Hřebejka Výjimečný stav. Podívejte se na trailer

Musíš za svou pravdou stát, hlásá ústřední melodie nové české komedie Výjimečný stav, kterou po sedmileté pauze natočil režisér Jan Hřebejk jako svůj další celovečerní film. Podle scénáře novináře a jednoho z autorů Zeleného Raoula Milana Tesaře tak vznikl snímek o zahraničním reportérovi, který kvůli své žárlivosti tajně opustí stanoviště na Blízkém východě, aby následně z pražského bytu „vysílal“ nejaktuálnější zpravodajství z místa probíhající revoluce. V hlavních rolích snímku se objeví Ondřej Vetchý, Tatiana Dyková a Jordan Haj, v kinech jej diváci uvidí od 17. října tohoto roku.

„Dominik Hašek je neonacistické prase,“ sdílel Nacher na Twitteru. Vlně kritiky se brání

I pouhé sdílení vzkazu na sociální síti může vyvolat vlnu negací a kritiky. Své o tom ví poslanec Patrik Nacher (za ANO). Ten totiž bez vysvětlení sdílel na Twitteru příspěvek, v němž jeho autor označuje legendárního hokejového brankáře Dominika Haška za „nacistické prase“. Proslulý gólman a šampion z olympijských her v Naganu je dnes zastáncem Ukrajinců a bojuje za to, aby ruští a běloruští sportovci nemohli jezdit na mezinárodní akce. Sám Nacher se hájí, že sdílení neznamená, že s příspěvkem souhlasí.

Radši jsem chlap než teplouš, šokoval Štětina. Krystalická homofobie, reagovala poslankyně

Radši jsem chlap než teplouš, napsal na Twitteru bývalý poslanec Evropského parlamentu a zakladatel organizace Člověk v tísni Jaromír Štětina. Rozbouřil tak velkou diskuzi, do které se zapojili například režisér Jan Hřebejk, bývalý politik Miroslav Kalousek, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová nebo poslankyně Barbora Urbanová, která Štětinova slova označila za krystalickou homofobii.