reklama
CNN Prima News ježek

ježek

Výpis příspěvků ke štítku „ježek“

Mazlíček s bodlinami není pro každého. Jak nepodcenit přípravu na nového člena rodiny?

20. listopadu 2020 12:20

Jsou roztomilí, oblíbení a žádaní. Na sociálních sítích se to jen hemží stylovými fotografiemi, a tak se ježek bělobřichý dostal rychle do centra zájmu lidí chtivých líbivého mazlíčka. Na rostoucí poptávku pružně zareagoval množírenský byznys. A tak se do domácností dostávají nemocní nebo příliš slabí jedinci a zvířecí organizace mají stále více práce.

Když v kočičím azylu najdou pomocnou ruku i ježci v nouzi

30. srpna 2020 15:00

Jana Zárubová pomáhá už 27 let nejen nalezeným kočkám, ale i jiným zvířatům. Když našla před lety zraněného ježka, kterého záchranná stanice nepřijala, začala se pídit po radách, které by takovým ježkům pomohly přežít. A protože ježek je volně žijícím zvířetem a jako takového si ho lidé nesmějí nechávat doma, vznikla ježčí vesnička, která je spojením azylu a volné přírody.

Plzáci španělští berou zahrady útokem. Jejich postrachem jsou indičtí běžci i čeští slimáci

11. července 2020 10:30

Zpráv o tom, jak slimáci a plzáci zaplavují české zahrady, přibývá jako hub po dešti. Lidé na sociálních sítích hledají rady a předhání se v počtech posbíraných suchozemských plžů i fotek zachycujících „nájezdy“ na květiny i zeleninu. Ve většině případů však převažuje jeden druh, který je řazen mezi invazní – plzák španělský.

reklama