CNN Prima News justice

justice

Výpis příspěvků ke štítku „justice“

Kladivo na dezinformátory? Slovensko chce za klamy o covidu trestat i vězením

3. prosince 2021 21:59

Slovensko bojuje s pandemií koronaviru o poznání hůře, než například Česko a státy směrem na západ. Velkým problémem je všudypřítomná dezinformační kampaň. Tu by nyní mohla vyřešit změna legislativy. Tamní ministerstvo spravedlnosti připravilo zákon, podle něhož by bylo možné za šíření dezinformací tvrdě trestat. Dokonce i několikaletým pobytem ve vězení.

FIFA získá miliardy z úplatkářské aféry zkorumpovaných úředníků. Řeší, co s nimi

4. října 2021 22:01

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) získá po vynesení rozsudků nad zkorumpovanými funkcionáři od amerického ministerstva spravedlnosti až 201 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun. Činovníci měli za úplatu ovlivňovat, kde se budou hrát nejprestižnější turnaje jako mistrovství světa, nebo vydělávat na prodeji televizních práv. Peníze by měly putovat na charitativní projekty.

Výměna Zemana za Stříže je prohrou Milionu chvilek, tvrdí expert

12. července 2021 22:45

Premiér Andrej Babiš (ANO) otočil a vláda nakonec schválila Igora Stříže jako nového nejvyššího státního zástupce. Podle experta na českou justici Petra Dimuna to je mimo jiné prohra spolku Milion chvilek, který v květnu požadoval konec ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) kvůli údajnému nátlaku na tehdejšího nejvyššího zástupce Pavla Zemana. Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ještě podotkl, že u Stříže rozhodně nelze vyloučit, že v kauze Čapí hnízdo půjde „Babišovi na ruku“.

Rychetský: Rusko je hrozba. Zeman a Benešová svými výroky o Vrběticích poškozují Česko

23. května 2021 14:03

Výroky prezidenta Miloše Zemana nebo ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) o více vyšetřovacích verzích výbuchů v muničním skladě ve Vrběticích poškozují zájmy České republiky v Evropské unii a v NATO. V České televizi to v neděli řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Zároveň uvedl, že Rusko je zemí, která se nikdy nevzdá své minulosti, kdy ovládala střední Evropu. Vždy bude podle Rychetského pro středoevropské země představovat reálnou hrozbu.

Ti, kteří měli odejít, zůstávají. Demisi Benešové žádalo v Praze 5000 demonstrantů

20. května 2021 20:29

Účastníci čtvrteční demonstrace Milionu chvilek na pražském Václavském náměstí vyjadřovali obavy o nezávislost justice a žádali demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Zdůraznili, že nového nejvyššího státního zástupce po ohlášené rezignaci Pavla Zemana nemá vybírat současná vláda vedená trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem (ANO), ale až kabinet vzešlý z podzimních voleb. Policie po 19. hodině odhadla, že na podvečerní protest přišlo zhruba čtyři až pět tisíc lidí.

Pavel Zeman: Končím kvůli velkému tlaku ministryně Benešové. Půtky mi braly moc času

14. května 2021 16:17

Tlak ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) byl poměrně vysoký a jeho odrážení jsem věnoval až příliš mnoho času, říká o svém konci v čele Nejvyššího státního zastupitelství Pavel Zeman. Ten na tiskové konferenci uvedl, že je sice zvyklý podobným půtkám čelit, ale tlak byl tak silný, že se nemohl plně věnovat svému úřadu. Benešová na Zemanův konec řekla, že jí jeho vysvětlení přijde „laciné“.

Pospíšil: Schvalování terorismu trestejme, ale šest let vězení dáváme za znásilnění

19. března 2021 14:03

Schvalování terorismu má být trestně stíháno, ale dostat za něj šest let nepodmíněně je nepřiměřeně přísné. V pořadu Nový den to řekl europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (TOP 09). Pozastavuje se především nad tím, že šest let vězení se v Česku dává například za znásilnění a v některých případech za vraždu.