CNN Prima News Kateřina Beránková

Kateřina Beránková

Výpis příspěvků ke štítku „Kateřina Beránková“

Odvrácená strana příspěvku na bydlení. Úředníci můžou lidem kontrolovat oblečení i lednice

26. září 2022 06:09

Nestyďte se říct o příspěvek na bydlení jako o účinnou pomoc v boji s drahými energiemi. Takovou větu mohou lidé slyšet od vládních politiků, kteří propagují příspěvek na bydlení dříve určený zejména pro důchodce nebo matky samoživitelky. Žádost o příspěvek má však i odvrácenou stranu, podle zákona totiž hrozí tvrdé kontroly od úředníků přímo v bytech žadatelů.

Řada Čechů přichází o peníze. Příspěvek na bydlení čerpá jen pětina těch, kteří mají nárok

6. srpna 2022 12:16

Češi často netuší, že jim může být poskytnuta finanční pomoc, když při současné krizi nevycházejí s penězi. Na příspěvek na bydlení má nárok zhruba dvacet procent domácností. Čerpá ho přitom jen pětina z nich. Ukazují to data společnosti PAQ Research. U někoho by sice příspěvek byl velmi malý, ale pro minimálně deset procent domácností by šlo o zásadní „injekci“. Kolik můžete čerpat?

Mimořádná dávka pro oběti bleskových povodní. Po Moravě stát pomůže i Liberecku a Ústecku

19. července 2021 12:11

Lidé z Libereckého a Ústeckého kraje, které o víkendu zasáhly bleskové povodně, mohou požádat o mimořádnou dávku. Na překonání dopadů přírodní pohromy mohou případně získat až patnáctinásobek životního minima, tedy 57 900 korun. V obcích Dolní Poustevna a Lobendava na Děčínsku vyřizují podporu od státu mobilní týmy úředníků.

Jak dopadly kontroly čerpání peněz z Antiviru? Firmy musí státu vrátit miliony

28. srpna 2020 08:36
Aktualizováno

Zaměstnavatelé, kteří čerpají peníze z programu na podporu zaměstnanosti Antivirus, musí počítat s tím, že je stát může přijít zkontrolovat a v případě pochybení je vyzve k vrácení příspěvku. Od začátku května do dnešních dní odstartoval Úřad práce ČR stovky takových kontrol. Ty už měly za následek vrácení jedenácti milionů korun.

Většina samoživitelů nedosáhla na příspěvek, důvod neznají. Polovina je zadlužená

23. srpna 2020 21:21

Nemají na zaplacení hypoték a nákup pomůcek dětem do školy. V květnu na konci koronakrize byla zadlužená třetina samoživitelů, v srpnu už je to prý polovina. Vyplývá to z ankety Klubu svobodných matek, které se zúčastnilo přes 1 500 lidí. Ministerstvo práce a sociálních věcí od března nabízí mimořádnou okamžitou pomoc. Podle ankety ale část samoživitelek neuspěla s žádostí.