reklama
CNN Prima News Ladislav Dušek

Ladislav Dušek

Výpis příspěvků ke štítku „Ladislav Dušek“

Epidemie se vrací, reprodukční číslo roste už pátý den. Je nejvyšší od konce února

Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, opět stouplo, aktuálně dosahuje 1,2. Vyšší bylo naposledy na konci února. Roste pátý den v řadě, nad hodnotu jedna, která ukazuje na zrychlování šíření epidemie, se dostalo ve středu. Počet nakažených za uplynulých sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel stoupl ke čtvrtku na 7,6 z předchozích 7,1. Situací se ve čtvrtek navečer bude mimořádně zabývat vláda, zpřísní asi pravidla pro návrat z dovolených.

Vakcíny fungují. Po druhé dávce očkování měl pozitivní test jen zlomek lidí

Očkování funguje, ukázala nová data. Po druhé dávce vakcíny proti covidu mělo pozitivní test 3 792 lidí z 2,097 milionu plně očkovaných, tedy 0,18 procenta. Z toho zhruba polovina případů byla zachycena dříve než dva týdny po aplikaci, kdy podle odborníků vzniká maximální imunita. Vyplývá to z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) k pondělí 14. června.

Roušky, rozestupy a strach z mutací. Statistik Dušek předpověděl, jaké nás čeká léto

Letošní léto rozhodně nebude bez opatření jako to minulé, předpovídá ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Například při pořádání kulturních akcí můžeme čekat dodržování rozestupů a ochranu dýchacích cest, v obchodech by pak měl být omezený počet zákazníků. Dušek v rozhovoru v deníku MF DNES mluvil také o lepšící se pandemické situaci nebo testování ve školách, zároveň varoval před mutacemi, které k nám mohou zatáhnout lidé cestující ze zahraničí.

reklama