CNN Prima News Ladislav Dušek

Ladislav Dušek

Výpis příspěvků ke štítku „Ladislav Dušek“

Českem se šíří nová zákeřnější covidová varianta. Počty nakažených opět výrazně rostou

24. června 2022 08:33

Počty případů koronaviru v Česku rostou třetí týden v řadě, tempo nárůstu zrychluje. V uplynulých sedmi dnech evidují statistiky ministerstva zdravotnictví téměř 3 300 nových případů covidu, v mezitýdenním srovnání zhruba o 1 100 víc. Třetí týden po sobě se tak zvýšilo i incidenční číslo, na 100 tisíc obyvatel nyní připadá 31 nakažených, před týdnem to bylo 20. Za nárůstem počtu nových případů je nakažlivější varianta BA.5, která postupně vytěsňuje omikron.

PŘEHLEDNĚ: Vrátí se respirátory do MHD? Válek nastínil podzimní opatření proti covidu

20. května 2022 06:07

Pokud jde o covid, nikdo nepochybuje, že nás čeká poklidné léto. Přesto již z nejvyšších míst zaznívají obavy, že na podzim by se mohla pandemická vlna vrátit. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje sérii opatření, která by po létě mohla vstoupit v platnost. Mnohé již naznačil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Kde se více očkovalo, tam se méně umíralo, ukazují data ze světa. Jak je na tom Česko?

18. května 2022 05:13

Země, ve kterých se lidé nechali více proočkovat vůči nemoci COVID-19, zaznamenaly v průměru menší počet zemřelých v souvislosti s koronavirem, ukazují data. Čeští odborníci si pochvalují, že se především loni povedlo masivně proočkovat rizikové skupiny před příchodem podzimní vlny varianty delta. Úřady však upozorňují, že další přeočkování bude zřejmě nutné na podzim.

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, varuje Válek. Od kdy se bude očkovat čtvrtou dávkou?

14. května 2022 05:34

Češi se musí připravit na další podzimní vlnu covidu, upozornil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jeho rezort proto připravuje strategii dalšího očkování a možných opatření, která by mohla začít platit. Ministr zároveň doufá, že bude také na podzim stále převládat méně závažnější varianta omikron. Válek však předpokládá, že v budoucnu můžeme očekávat znovu také závažnější mutace covidu, proto bude podle něj nutné se pravidelně nechat přeočkovat.

Epidemie koronaviru v Česku dál slábne. Počet hospitalizovaných klesl pod 2 tisíce

26. března 2022 07:06

V pátek testy potvrdily 7 630 nových případů covidu, to je o 1 083 méně než ve stejný den minulého týdne. Stejně jako v předchozích dnech současně s počty nakažených ubývá i provedených testů. Počet hospitalizovaných klesl před víkendem pod 2 000. Podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví bylo v nemocnicích poslední pracovní den tohoto týdne 1 958 pacientů s covidem, nejméně za poslední dva měsíce.

Covid v okolních státech letí vzhůru. V Česku se však testuje stále méně

22. března 2022 06:47

Další omikronová vlna v Česku začíná pomalu nabírat na síle, počet provedených PCR testů naopak ustavičně klesá. Okolní státy jako Rakousko či Německo hlásí obrovské nárůsty počtu nově nakažených a zpřísňují opatření, oproti tomu v Česku stále více převládá představa, že se již covidem nemusíme zabývat. Ve společnosti však může být více případů covidu, než úřady oficiálně evidují.