reklama
CNN Prima News Ladislav Dušek

Ladislav Dušek

Výpis příspěvků ke štítku „Ladislav Dušek“

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci s Vojtěchem: Dojde k dalšímu zpřísnění opatření?

26. října 2021 08:53

O vývoji epidemie koronaviru a plánovaných opatřeních proti šíření nákazy budou v úterý dopoledne na tiskové konferenci mluvit ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), hlavní hygienička Pavla Svrčinová a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Denní přírůstky nakažených jsou už týden dvojnásobné než o týden dřív. Tisková konference je naplánována na 9:30 a můžete ji sledovat živě v tomto článku.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

23. října 2021 13:03

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

22. října 2021 18:43

Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

Vláda zareaguje, až budou plné nemocnice, předvídá Flegr. Dušek přiznává rizikový scénář

19. října 2021 22:11

V Česku laboratoře začátkem týdne odhalily nejvíce nových případů koronaviru od dubna. Jen za pondělí jich přibylo 2 521, což byl dvojnásobek oproti předchozímu pondělí. Rychle se zvyšuje také počet hospitalizovaných. Podle Jaroslava Flegra vláda zbytečně otálí a účinné kroky zavede, až budou opět plné nemocnice. Předpovídá také rekordy v počtu nakažených a mrtvých.

Epidemie koronaviru bude sílit, po rozvolnění jí v cestě nestojí skoro nic, varuje Dušek

19. října 2021 07:50

Přesouváme se do rizikového scénáře, varoval šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. V rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že za pondělí přibylo více než 2 500 nově nakažených, což je oproti minulým dnům a týdnům skokový nárůst. Podle Duška bude epidemie sílit, protože v cestě jí při téměř stoprocentním rozvolnění nestojí skoro nic. Roste také počet hospitalizovaných, průměrný věk lidí na JIP se pohybuje kolem 70 let.

Reálný scénář epidemie na říjen: 2000 případů denně. Přibývá nakažených s očkováním

5. října 2021 16:07

Na konci října může být podle predikcí Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) při podobné rychlosti šíření epidemie kolem dvou tisíc nových případů covidu denně, v pondělí jich bylo přes 800. V nemocnicích modely odhadují na konci měsíce kolem 500 pacientů s koronavirem, denně bude přibývat dalších 30 nových. V současné době je v nemocnici s covidem 200 lidí a 53 na jednotkách intenzivní péče. V úterý to řekl ředitel ÚZIS Ladislav Dušek.

Podzim covidu prospívá. Věřím ve Vánoce bez lockdownu, říká Dušek a varuje před chřipkou

22. září 2021 08:01

Ačkoliv se vývoj epidemie zatím řídí spíše optimistickým scénářem, čísla nakažených se nyní mohou výrazněji zvyšovat. Řekl to v pořadu Nový den ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Může za to přicházející podzim a s ním spojený četnější výskyt respiračních onemocnění, například chřipky. Proto ve vysílání CNN Prima NEWS apeloval na očkování, a to jak proti covidu, tak proti zmíněné chřipce.

Nejhorší covidový scénář v Česku: Obchody s výdejním okénkem a hospody na rezervace

17. září 2021 06:58

Ministerstvo zdravotnictví má na stole plány, jak postupovat v nadcházejících měsících podle vývoje pandemie koronaviru. Připravený má i nejkrizovější scénář, který by začal platit v okamžiku, kdy by se v Česku znovu rozjela masivní vlna, tak jako loni na podzim. Obchody by při něm mohly fungovat jen prostřednictvím výdejních okének a do restaurací by se chodilo pouze při rezervaci.

reklama