Navrátilová promluvila o boji s rakovinou i lásce k ženám. Některé ji připravily o miliony

Jednou už nad zrádnou rakovinou zvítězila, tentokrát je to boj daleko těžší. Jedna z nejúspěšnějších českých tenisek Martina Navrátilová, která v roce 1975 emigrovala do USA, kde o šest let později získala americké občanství, se v současné době léčí s rakovinou prsu a hrtanu.

Martina Navrátilová, jejíž sportovní kariéra byla úctyhodná, nyní prožívá velmi těžké období. Bojuje s rakovinou prsu a hrtanu. Dobrou zprávou je, že k lékařům přišla včas a obě nemoci jsou v prvním stádiu, čímž se šance na uzdravení zvyšují. „Doufám v příznivý výsledek. Bude to těžké, ale budu bojovat se vším, co mám. Jedná se o rakovinu typu HPV, která velmi dobře reaguje na léčbu. Oba nálezy jsou v raných fázích,“ napsala bývalá tenistka v prohlášení médiím. Rakovinu prsu už jednou překonala před třinácti lety, kdy jí bylo 53 let. Nyní věří, že se jí to podaří i tentokrát.

Rodačka z Řevnic se stala jedním z prvních sportovců na světě, kdo přiznal homosexualitu. „Bohužel jsem nemohla říct pravdu dřív, než jsem dostala americké občanství. To by mě totiž v té době diskvalifikovalo,“ líčila v pořadu Good Morning Britain.

Když novinku oznámila světu, všechno z ní najednou spadlo a cítila, že učinila správnou věc. „Byla to pro mě neuvěřitelná úleva. Už jsem nemusela nic předstírat a hrát si na někoho, kým nejsem. Svoboda, která s mým přiznáním přišla, se podepsala také v mé kariéře a udělala ze mě ještě lepší sportovkyni,“ zdůraznila tenistka.

Milenky na ní vysoudily miliony dolarů

Na lásku ovšem měla dlouho smůlu. Dva roky chodila se spisovatelkou Ritou Mae Brownovou. Krátce randila i s basketbalovou hvězdou Nancy Liebermanovou. Sedm let trval vztah s Judy Nelsonovou, Miss Texas, která se kvůli ní rozvedla, přestože měla dvě děti. Když se rozešly, Judy na Martině vysoudila odškodné ve výši 70 milionů dolarů. Tenistka poté deset měsíců randila s modelkou a herečkou Hunter Reno. Ta se nakonec vdala a porodila dvě dcery.

Slibně to vypadalo s podnikatelkou Toni Laytonovou. Ta opustila manžela a Martinu si neoficiálně vzala za ženu. Pak ale přišel velmi bolestný rozchod, za kterým zůstala hořká pachuť. Tenistku žádala o tučné odškodné. Nakonec se dohodly na částce 63 milionů dolarů. „Martina mě zničila. Bez jakéhokoli varování mě odkopla. Můj svět se zhroutil. Vyhodila mě na ulici. Nezůstalo mi nic než oblečení, které jsem měla na sobě. Martina má ve skříni spoustu kostlivců, je to spíš něco jako sklad plný kostlivců. A já je všechny znám,“ citoval Laytonovou web iSport.cz.

Štěstí našla Martina Navrátilová až v náručí bývalé Miss SSSR a podnikatelky Julie Lemigové. Po sedmi letech vztahu se vzaly a společné vychovávají i dvě dcery, které má Julie z předchozího vztahu. Jedna z dívek je paradoxně Martině velmi podobná. „To nám říkají všichni. Je to zajímavé. Kdo ví, jak to celé je. Ale musím se smát, když mi lidé říkají, že mi úplně vypadla z oka. Někdy jim s úsměvem přiznám, že není moje. Ale i díky tomu teď zažívám totéž, co zažíval můj táta Navrátil. I on mě adoptoval, když můj biologický táta Šubrt umřel, a také mu říkali, že jsem mu vypadla z oka,“ prozradila Navrátilová v roce 2017 v rozhovoru pro Magazín DNES.

Tagy: