reklama
CNN Prima News menšiny

menšiny

Výpis příspěvků ke štítku „menšiny“

Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Josef Stojka z rodu olašských králů chce tento týden podat trestní oznámení na neznámého pachatele. A to z pozice člena Rady vlády pro národnostní menšiny, v níž hájí práva Romů. „Případ z Teplic na mě působí jako veřejná poprava. Snažím se ale uklidnit emoce v celé romské komunitě a budu trvat na řádném vyšetření kauzy. Ale také na případném odvolání policejního prezidenta i ministra vnitra,“ říká Stojka CNN Prima NEWS.

Tomský: Anna Boleynová jako černoška? Zbláznili se. Je to rasismus naruby

Černoška v roli anglické královny Anny Boleynové nedává v historickém kontextu smysl, tvůrci se museli zbláznit, hodnotí obsazení britského seriálu stanice Channel 5 politolog a publicista Alexander Tomský. Podobně to vidí i herec Michal Jagelka. „Miluju historii a je mi jasné, že Anna Boleynová jako černoška je prostě nesmysl,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Romové devastují bytový fond, napsal Křeček. Posilujete předsudky, oponují mu

Zástupci organizací na podporu Romů, lidských práv a lidí v nouzi vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO) a poslance, aby se distancovali od výroků ombudsmana Stanislava Křečka na adresu Romů. Podle nich veřejný ochránce práv svými vyjádřeními posiluje protiromské předsudky, rozdmýchává nenávist a znevažuje svůj úřad. Zástupci 16 organizací a pět romských členů vládní rady pro záležitosti romské menšiny to uvedli v otevřeném dopise.

Česká diplomacie chce chránit práva menšin v Číně, prohlásil vzdor vládě Petříček

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) osobně podporuje prohlášení 39 zemí vůči Číně, které kritizuje porušování práv Ujgurů ze strany Pekingu. Česká republika dokument předložený Německem v úterý v OSN nepodpořila, protože ve vládě na tom nebyla shoda, sdělil ministr. Česká diplomacie ale podle něj v praktické rovině udělá vše, aby práva menšin v Číně ochránila.

reklama