CNN Prima News mezinárodní zatykač

mezinárodní zatykač

Výpis příspěvků ke štítku „mezinárodní zatykač“

Soud v Haagu vydal zatykač na dva ruské velitele. Dopustili se válečných zločinů na Ukrajině

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vydal zatykač na dva ruské velitele, Sergeje Kobylaše a Viktora Sokolova, kvůli jejich údajným válečným zločinům na Ukrajině. ICC to v úterý uvedl v prohlášení. Oba velitelé – ruského dálkového letectva, tedy strategických bombardérů, a Černomořské flotily – jsou podle soudu důvodně podezřelí, že veleli útokům na ukrajinskou civilní energetickou infrastrukturu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zatykače mezinárodního soudu uvítal.

Polsko vydalo odsouzeného Tomáše Čermáka. Dezinformátor byl na útěku

Polští policisté v pondělí v poledne na hraničním přechodu Chotěbuz-Cieszyn předali českým kolegům zadrženého Tomáše Čermáka, který byl letos v červenci pravomocně odsouzen k 5,5 roku vězení za podporu a propagaci terorismu. Před nástupem do vězení se skrýval v Polsku. Tam byl 14. listopadu dopaden a soud následně rozhodl o jeho vydání do Česka.

Zalekl se Putin mezinárodního zatykače? Do Jihoafrické republiky nakonec pošle Lavrova

Ruský prezident Vladimir Putin se nakonec fyzicky nezúčastní summitu BRICS v Jihoafrické republice. Na šéfa Kremlu je vydán mezinárodní zatykač a Jihoafrická republika by ho správně při návštěvě měla zatknout, do toho se zemi ale nechtělo. Vzhledem k Putinovu rozhodnutí už Jihoafrická republika měsíce probírané dilema řešit nemusí. Napsal o tom list Washington Post.

Dostala zatykač spolu s Putinem. Kdo je „andělská“ Matička Rus obviněná z únosu dětí?

Celý svět se baví o zatykači na Vladimira Putina, Mezinárodní trestní soud (ICC) ale z válečných zločinů obvinil i jeho kremelskou podřízenou Mariju Lvovovou-Bělovovou. Haag proti ní zahájil stíhání kvůli únosům mnoha ukrajinských dětí do Ruska. Členka Putinovy strany je ovšem na svou práci hrdá, za zatykač sarkasticky děkuje. Co je vůbec zač?

Putin přijel „oslavit“ výročí anexe na Krym. I za tu stane před soudem, zní z Kyjeva

Ruský prezident Vladimir Putin přijel na Krym u příležitosti výročí jeho anexe z roku 2014. I za tu stane šéf Kremlu před Mezinárodním trestním soudem v Haagu, prohlásil ukrajinský politik Anton Geraščenko. Soud na Putina vydal v souvislosti s invazí na Ukrajinu zatykač. Česká diplomacie tento krok vítá, podle Rusů ale stanovisko tribunálu nemá žádný význam. Slovenská vláda předá Kyjevu 13 stíhaček MiG-29. Ukrajinci se však k darovaným strojům staví skepticky. Potřebujeme modernější letouny, uvedly vzdušné síly.

Jednání s Putinem nebude možné, zatknou ho. Svoboda varuje před dopadem rozhodnutí soudu

Jak chtějí Ukrajinci jednat s někým, kdo by měl jít za mříže? Rozhodnutí soudu vydat na Putina zatykač nevítám, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). O míru by se dle něj nyní mohlo jednat pouze v zemi, která neuznává mezinárodní tribunál. Spolupracovník Ústavu mezinárodních vztahů Filip Tesař však následně vyjmenoval celou řadu států, kam může ruský vládce bez obav vycestovat.

Hrozil bombami v nemocnicích, obchodech či poštách. Policisté ho dopadli v zahraničí

Brněnští kriminalisté zadrželi 37letého anonyma, který během několika srpnových dní sedmnáctkrát oznámil uložení bomby. Svými poplašnými zprávami znepříjemňoval život desítkám tisíc lidí v nemocnicích, domovech důchodců, obchodech, na poště i v dopravních prostředcích po celém Česku. Recidivistu dopadli v zahraničí a převezli zpět do republiky. Nyní mu hrozí pět let za mřížemi.