CNN Prima News mezinárodní zatykač

mezinárodní zatykač

Výpis příspěvků ke štítku „mezinárodní zatykač“

Hrozil bombami v nemocnicích, obchodech či poštách. Policisté ho dopadli v zahraničí

5. prosince 2020 00:23

Brněnští kriminalisté zadrželi 37letého anonyma, který během několika srpnových dní sedmnáctkrát oznámil uložení bomby. Svými poplašnými zprávami znepříjemňoval život desítkám tisíc lidí v nemocnicích, domovech důchodců, obchodech, na poště i v dopravních prostředcích po celém Česku. Recidivistu dopadli v zahraničí a převezli zpět do republiky. Nyní mu hrozí pět let za mřížemi.

Muž se dal před policií na útěk a skočil do studny, kde uvízl. Měl být ve vězení

3. listopadu 2020 15:21

Běžná silniční kontrola se v Mělníku proměnila v honičku. Spolujezdec bezdůvodně vystoupil z auta a dal se před policií na útěk. Chtěl se schovat, tak skočil do studny, kde se zaklínil. Později se zjistilo, že na něj soudy vydaly dva evropské zatykače, jeden mezinárodní, dva příkazy k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a příkaz k zatčení. Skončil za mřížemi.

Bělorusko vydalo na opoziční vůdkyni Svjatlanu Cichanouskou mezinárodní zatykač

16. října 2020 12:36

Bělorusko vydalo na opoziční vůdkyni Svjatlanu Cichanouskou mezinárodní zatykač kvůli údajným výzvám k násilnému svržení ústavního zřízení a poškozování národní bezpečnosti. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo vnitra, které již minulý týden připustilo, že Cichanouská figuruje v jeho databázi hledaných osob, ačkoli Moskva proti Bělorusce nevede žádné trestní řízení.