CNN Prima News Milan Kundera

Milan Kundera

Výpis příspěvků ke štítku „Milan Kundera“

Zagorová měla talent od dětství, dokazuje její báseň z 11 let. Objevili ji v rodné obci

29. srpna 2022 12:12

Hana Zagorová nejen zpívala, ale koketovala také s básnickými múzami a během kariéry otextovala asi stovku písní. Verše psala od dětství a v rodných Petřkovicích na Hlučínsku uchovávají asi její nejranější text určený pro veřejnost. „Někomu přináší dopisy štěstí, / jinému dopisy zase zlo věstí,“ závažně přemítala v básni s názvem Listonoš. „To jí bylo pouhých 11 let, tento text napsala někdy v lednu 1958 u příležitosti otevření petřkovické pošty,“ zjistil kronikář obce.

Drsné vzpomínky Karla Gotta: Kryl mě zklamal, po revoluci mě kolegové odkopli

7. srpna 2021 06:34

Pád totalitního režimu v roce 1989 pro mnohé znamenal obrovskou radost a euforii, pro Karla Gotta však byl změnou k horšímu. Mnozí mu vyčítali, že byl hlasem socialismu, tváří komunismu nebo služebníkem systému. Kritiku si vysloužil i od lidí, kterých si vážil a považoval je za přátele. Vlna negativních názorů byla natolik silná, že se dokonce rozhodl, že svoji pěveckou kariéru ukončí.

Nová odhalení, nebo podraz na Kunderu? Novákova kniha vzbuzuje vášně

5. července 2020 05:57

Nadšeně i pohoršeně přijímaná monografie Kundera: Český život a doba vyšla 26. června a její autor Jan Novák se s ní poprvé postavil před čtenáře počátkem července na festivalu Měsíc autorského čtení v Brně a Ostravě. Jak reagovalo publikum, za co Novákovi tleskalo a co mu vyčítalo? A jak dílo vnímají další festivaloví spisovatelé? „V knize jsou evidentní podrazy na Kunderu,“ říká třeba prozaik a redaktor literárního časopisu Host Jan Němec.