CNN Prima News mládež

mládež

Výpis příspěvků ke štítku „mládež“

Nacistická Ukrajina, Západ nás chce zničit. Rusko manipuluje historii v nových učebnicích

Studenti v ruských školách podle všeho dostanou nové učebnice dějepisu. Ty obsahují řadu úprav a manipulací v látce od zhruba 70. let minulého století až do stále probíhající války na Ukrajině. Rusové v publikacích upravují historii ke svému obrazu. Hojně se zde věnují probíhající válce na Ukrajině a zaměřují se na období vlády prezidenta Vladimira Putina.

Kaderka o národním pokladu ženský tenis: Odraz ojedinělého systému. Proč muži zaostávají?

Minulý týden „schytávala“ poklonu za poklonou čerstvě 18letá Linda Nosková. Další šperk z pokladnice českého ženského tenisu. Na turnaji v australském Adelaide vyřadila teenagerka hráčky z první desítky žebříčku a fanoušky přesvědčila, že o budoucnost by mělo být postaráno. Celkově si tuzemské mladice s raketou získávají pozornost celého světa a šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka si mohl i v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS libovat.

Výzkum: Tik Tok je pro mysl mladých jedovatý. Škodlivá videa mohou vést i k sebevraždám

Psychické problémy vedoucí k poruše příjmu potravy, sebepoškozování nebo v krajních případech až k sebevraždě. Takové sklony může podle vědců podporovat populární sociální síť TikTok, protože mladým lidem nabízí obsah s touto nebezpečnou tematikou. Před těmito dopady varují autoři studie z britské neziskové organizace Centrum pro boj proti digitální nenávisti (CCDH).

Ruské influencerky se distancují od dění na Ukrajině. Mluví o hrdosti i podpoře Putina

Před týdnem Moskva omezila přístup k sociální síti Instagram. Mnozí Rusové si s tím ale hlavu příliš nelámou a zákaz obcházejí. To se týká i tamních influencerek. Žádná z nich se ale neodvážila kritizovat ruské válečné tažení na Ukrajině, sdílí jen své fotografie ze slunných pláží. Jiné se od války distancují, tvrdí, že jsou hrdé na svou zem, a vyjadřují podporu Putinovi.

Děti ruských zbohatlíků připravují Molotovovy koktejly. Sankcím vůči Rusku se vysmívají

Děti ruských zbohatlíků si z války na Ukrajině hlavu příliš nelámou. Na sociálních sítích sdílí fotografie z pohádkových destinací a nadále se chlubí luxusem, který si mohou dopřát jen díky svým rodičům. Aby toho nebylo málo, z války i sankcí, které Západ uvalil na jejich rodnou zem, si dělají legraci. Obdobně jako Ukrajinci vyrábějí Molotovovy koktejly. Ty ovšem dělají z láhví za desítky tisíc korun.

KOMENTÁŘ: Důvody české hokejové bídy? Stáří vpřed, kašlání na zítřek a sobecký byznys

Nejhorší výsledek národního týmu v historii olympijských her rozhodně není náhoda. I od současných reprezentantů zaznívá „už nejsme hokejová velmoc“. Z jejich pohledu to může být vytvoření si alibi a částečné zamaskování neúspěchu pod pěti kruhy v Pekingu. Ale skutečně tomu tak je. A nic nenasvědčuje tomu, že bude líp. Nagana a zlatých hattricků se znovu jen tak nedočkáme. Proč?