CNN Prima News mládež

mládež

Výpis příspěvků ke štítku „mládež“

Kaderka o národním pokladu ženský tenis: Odraz ojedinělého systému. Proč muži zaostávají?

12. ledna 2023 06:27

Minulý týden „schytávala“ poklonu za poklonou čerstvě 18letá Linda Nosková. Další šperk z pokladnice českého ženského tenisu. Na turnaji v australském Adelaide vyřadila teenagerka hráčky z první desítky žebříčku a fanoušky přesvědčila, že o budoucnost by mělo být postaráno. Celkově si tuzemské mladice s raketou získávají pozornost celého světa a šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka si mohl i v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS libovat.

Výzkum: Tik Tok je pro mysl mladých jedovatý. Škodlivá videa mohou vést i k sebevraždám

18. prosince 2022 15:13

Psychické problémy vedoucí k poruše příjmu potravy, sebepoškozování nebo v krajních případech až k sebevraždě. Takové sklony může podle vědců podporovat populární sociální síť TikTok, protože mladým lidem nabízí obsah s touto nebezpečnou tematikou. Před těmito dopady varují autoři studie z britské neziskové organizace Centrum pro boj proti digitální nenávisti (CCDH).

Ruské influencerky se distancují od dění na Ukrajině. Mluví o hrdosti i podpoře Putina

23. března 2022 13:29

Před týdnem Moskva omezila přístup k sociální síti Instagram. Mnozí Rusové si s tím ale hlavu příliš nelámou a zákaz obcházejí. To se týká i tamních influencerek. Žádná z nich se ale neodvážila kritizovat ruské válečné tažení na Ukrajině, sdílí jen své fotografie ze slunných pláží. Jiné se od války distancují, tvrdí, že jsou hrdé na svou zem, a vyjadřují podporu Putinovi.

Děti ruských zbohatlíků připravují Molotovovy koktejly. Sankcím vůči Rusku se vysmívají

16. března 2022 07:35

Děti ruských zbohatlíků si z války na Ukrajině hlavu příliš nelámou. Na sociálních sítích sdílí fotografie z pohádkových destinací a nadále se chlubí luxusem, který si mohou dopřát jen díky svým rodičům. Aby toho nebylo málo, z války i sankcí, které Západ uvalil na jejich rodnou zem, si dělají legraci. Obdobně jako Ukrajinci vyrábějí Molotovovy koktejly. Ty ovšem dělají z láhví za desítky tisíc korun.

Hnilička se zastal českých hokejistů: Kluci se snažili, špička je ale vyrovnaná

21. února 2022 08:52

Zimní olympijské hry v Pekingu skončily pro české hokejisty historickým neúspěchem – vyřazením už před branami čtvrtfinále. Bývalý reprezentační brankář a dvojnásobný olympijský medailista Milan Hnilička se přesto v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS reprezentantů kolem kapitána Romana Červenky zastal. Mužstvo prý bylo kvalitní a hráči se snažili.

KOMENTÁŘ: Důvody české hokejové bídy? Stáří vpřed, kašlání na zítřek a sobecký byznys

18. února 2022 06:32

Nejhorší výsledek národního týmu v historii olympijských her rozhodně není náhoda. I od současných reprezentantů zaznívá „už nejsme hokejová velmoc“. Z jejich pohledu to může být vytvoření si alibi a částečné zamaskování neúspěchu pod pěti kruhy v Pekingu. Ale skutečně tomu tak je. A nic nenasvědčuje tomu, že bude líp. Nagana a zlatých hattricků se znovu jen tak nedočkáme. Proč?

Stovky dětí v Německu se loni pokusily o sebevraždu. Může za to lockdown, tvrdí experti

11. ledna 2022 21:45

Studie v sousedním Německu odhalila, že na jaře 2021 se pokusilo o sebevraždu výrazně více mladistvých než v předchozím roce. Mezi hlavní příčiny patří podle Christiana Dohna-Schwakeho, primáře a specialisty jednotky intenzivní péče Univerzitní nemocnice v Essenu, omezení sociálních kontaktů, zavírání škol a nárůst koronavirového zpravodajství v médiích.

(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?

4. října 2021 06:27

Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?

Deset let od Breivikovy masové vraždy. Trauma mám na celý život, líčí dívka, která přežila

22. července 2021 11:42

Když krajně pravicový extremista převlečený za policistu Anders Behring Breivik střílel na letním táboře mládeže na norském ostrově Utoya, zemřely desítky lidí. Mezi účastníky byla i sedmnáctiletá Lisa Marie Husbyová. Jde o jednu z teenagerů, kteří na malém ostrově v osudný den 22. července 2011 byli. O svém zážitku se nyní rozhodla promluvit.

PŘEHLEDNĚ Breivikův masakr v Norsku: Proč vraždil a jak probíhal soudní proces?

22. července 2021 06:07

Když 22. července 2011 došlo k teroristickému útoku v norském Oslu, a následně ke střelbě do mladých lidí mládežnického tábora Strany práce na ostrově Utoya, celý svět byl v šoku. Krajně pravicový extremista Anders Behring Breivik za jediný den připravil o život 77 lidí. Byl odsouzen k jedenadvaceti letům vězení. CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu nejen samotného útoku, ale také soudního procesu s Breivikem.

Princ Philip neměl radostné dětství, proto pomáhal mladým. Jeho program funguje i v ČR

10. června 2021 13:17

Ve čtvrtek uplynulo sto let od narození nedávno zesnulého manžela královny Alžběty II. prince Philipa. Ten se velkou část svého života věnoval charitě. Postupně se stal patronem asi 800 organizací. V roce 1956 pak založil i program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který se později rozšířil i do 130 zemí světa – jednou z nich je i Česká republika. Program pomáhá mladým lidem pracovat na sobě a objevit svůj potenciál.