reklama
CNN Prima News mládež

mládež

Výpis příspěvků ke štítku „mládež“

PŘEHLEDNĚ Breivikův masakr v Norsku: Proč vraždil a jak probíhal soudní proces?

Když 22. července 2011 došlo k teroristickému útoku v norském Oslu, a následně ke střelbě do mladých lidí mládežnického tábora Strany práce na ostrově Utoya, celý svět byl v šoku. Krajně pravicový extremista Anders Behring Breivik za jediný den připravil o život 77 lidí. Byl odsouzen k jedenadvaceti letům vězení. CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu nejen samotného útoku, ale také soudního procesu s Breivikem.

Princ Philip neměl radostné dětství, proto pomáhal mladým. Jeho program funguje i v ČR

Ve čtvrtek uplynulo sto let od narození nedávno zesnulého manžela královny Alžběty II. prince Philipa. Ten se velkou část svého života věnoval charitě. Postupně se stal patronem asi 800 organizací. V roce 1956 pak založil i program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který se později rozšířil i do 130 zemí světa – jednou z nich je i Česká republika. Program pomáhá mladým lidem pracovat na sobě a objevit svůj potenciál.

Exkluzivně: Masakr v kazaňské škole ukazuje naši zranitelnost, říká ruský expert

Úterní střelba ozbrojeného útočníka ve škole v Kazani v ruském Tatarstánu si vyžádala devět obětí na životě a 23 zraněných. Pachatelem je devatenáctiletý mladík, který se na masakr předem připravil. Podle psychologa Kirilla Chlomova je ruské prostředí agresivní, a mládež tak agresi více toleruje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS také kritizuje nepřipravenost sociálního systému.

Pešán kritizuje vládu. Takto jsem rozvolnění nemyslel, roušky jsou nesmysl, říká

Před týdnem volal po tom, ať vláda povolí dětem sportovat. V neděli ministři oznámili, že Česká republika přechází od čtvrtka do třetího stupně protiepidemického systému PES, což umožňuje spuštění amatérského, tedy i mládežnického sportu. Ale jen za velmi omezených možností, navíc s povinností nosit ve vnitřních prostorech roušky. Proto hlavní trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán teď říká: „Takto jsem to nemyslel.“

Pešán s lékaři prosí vládu: Nechte mladé sportovat, jinak hrozí fatální následky

Zastavené sportovní turnaje, zápasy i tréninky mohou mít drtivé následky na vývoj hráčů, zejména mladé generace. Prohlašují to šéftrenér české hokeje a hlavní trenér národního hokejového týmu Filip Pešán, ale i lékaři Českého olympijského výboru (ČOV). Všichni apelují na vládu, aby umožnila dětským a mladistvým sportovcům znovu hrát a oni tak mohli tak rozvíjet svůj talent.

reklama