reklama
CNN Prima News mládež

mládež

Výpis příspěvků ke štítku „mládež“

(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?

4. října 2021 06:27

Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?

Deset let od Breivikovy masové vraždy. Trauma mám na celý život, líčí dívka, která přežila

22. července 2021 11:42

Když krajně pravicový extremista převlečený za policistu Anders Behring Breivik střílel na letním táboře mládeže na norském ostrově Utoya, zemřely desítky lidí. Mezi účastníky byla i sedmnáctiletá Lisa Marie Husbyová. Jde o jednu z teenagerů, kteří na malém ostrově v osudný den 22. července 2011 byli. O svém zážitku se nyní rozhodla promluvit.

PŘEHLEDNĚ Breivikův masakr v Norsku: Proč vraždil a jak probíhal soudní proces?

22. července 2021 06:07

Když 22. července 2011 došlo k teroristickému útoku v norském Oslu, a následně ke střelbě do mladých lidí mládežnického tábora Strany práce na ostrově Utoya, celý svět byl v šoku. Krajně pravicový extremista Anders Behring Breivik za jediný den připravil o život 77 lidí. Byl odsouzen k jedenadvaceti letům vězení. CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu nejen samotného útoku, ale také soudního procesu s Breivikem.

Princ Philip neměl radostné dětství, proto pomáhal mladým. Jeho program funguje i v ČR

10. června 2021 13:17

Ve čtvrtek uplynulo sto let od narození nedávno zesnulého manžela královny Alžběty II. prince Philipa. Ten se velkou část svého života věnoval charitě. Postupně se stal patronem asi 800 organizací. V roce 1956 pak založil i program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který se později rozšířil i do 130 zemí světa – jednou z nich je i Česká republika. Program pomáhá mladým lidem pracovat na sobě a objevit svůj potenciál.

Exkluzivně: Masakr v kazaňské škole ukazuje naši zranitelnost, říká ruský expert

13. května 2021 19:38

Úterní střelba ozbrojeného útočníka ve škole v Kazani v ruském Tatarstánu si vyžádala devět obětí na životě a 23 zraněných. Pachatelem je devatenáctiletý mladík, který se na masakr předem připravil. Podle psychologa Kirilla Chlomova je ruské prostředí agresivní, a mládež tak agresi více toleruje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS také kritizuje nepřipravenost sociálního systému.

Hořící auta, střety s policií. Francouzský Lyon se potýká s další vlnou násilností

8. března 2021 12:41

Kvůli třem po sobě následujícím nocím plným násilných pouličních střetů mezi policisty a skupinami zejména mladých místních obyvatel musely být v neděli policejní jednotky ve francouzském Lyonu posíleny dalšími z Paříže, informoval web francouzského veřejnoprávního rádia RFI. Na předměstí Lyonu bouchá pyrotechnika a hoří automobily.

Pešán kritizuje vládu. Takto jsem rozvolnění nemyslel, roušky jsou nesmysl, říká

1. prosince 2020 13:15

Před týdnem volal po tom, ať vláda povolí dětem sportovat. V neděli ministři oznámili, že Česká republika přechází od čtvrtka do třetího stupně protiepidemického systému PES, což umožňuje spuštění amatérského, tedy i mládežnického sportu. Ale jen za velmi omezených možností, navíc s povinností nosit ve vnitřních prostorech roušky. Proto hlavní trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán teď říká: „Takto jsem to nemyslel.“

reklama