Mynář: Hrad je na předání připraven. Pokud chce Pavel prostory již nyní, Zeman vyjde vstříc
mládež
Výpis příspěvků ke štítku „mládež“
Kaderka o národním pokladu ženský tenis: Odraz ojedinělého systému. Proč muži zaostávají?
Minulý týden „schytávala“ poklonu za poklonou čerstvě 18letá Linda Nosková. Další šperk z pokladnice českého ženského tenisu. Na turnaji v australském Adelaide vyřadila teenagerka hráčky z první desítky žebříčku a fanoušky přesvědčila, že o budoucnost by mělo být postaráno. Celkově si tuzemské mladice s raketou získávají pozornost celého světa a šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka si mohl i v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS libovat.
Výzkum: Tik Tok je pro mysl mladých jedovatý. Škodlivá videa mohou vést i k sebevraždám
Psychické problémy vedoucí k poruše příjmu potravy, sebepoškozování nebo v krajních případech až k sebevraždě. Takové sklony může podle vědců podporovat populární sociální síť TikTok, protože mladým lidem nabízí obsah s touto nebezpečnou tematikou. Před těmito dopady varují autoři studie z britské neziskové organizace Centrum pro boj proti digitální nenávisti (CCDH).
Ruské influencerky se distancují od dění na Ukrajině. Mluví o hrdosti i podpoře Putina
Před týdnem Moskva omezila přístup k sociální síti Instagram. Mnozí Rusové si s tím ale hlavu příliš nelámou a zákaz obcházejí. To se týká i tamních influencerek. Žádná z nich se ale neodvážila kritizovat ruské válečné tažení na Ukrajině, sdílí jen své fotografie ze slunných pláží. Jiné se od války distancují, tvrdí, že jsou hrdé na svou zem, a vyjadřují podporu Putinovi.
Děti ruských zbohatlíků připravují Molotovovy koktejly. Sankcím vůči Rusku se vysmívají
Děti ruských zbohatlíků si z války na Ukrajině hlavu příliš nelámou. Na sociálních sítích sdílí fotografie z pohádkových destinací a nadále se chlubí luxusem, který si mohou dopřát jen díky svým rodičům. Aby toho nebylo málo, z války i sankcí, které Západ uvalil na jejich rodnou zem, si dělají legraci. Obdobně jako Ukrajinci vyrábějí Molotovovy koktejly. Ty ovšem dělají z láhví za desítky tisíc korun.
Hnilička se zastal českých hokejistů: Kluci se snažili, špička je ale vyrovnaná
Zimní olympijské hry v Pekingu skončily pro české hokejisty historickým neúspěchem – vyřazením už před branami čtvrtfinále. Bývalý reprezentační brankář a dvojnásobný olympijský medailista Milan Hnilička se přesto v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS reprezentantů kolem kapitána Romana Červenky zastal. Mužstvo prý bylo kvalitní a hráči se snažili.
KOMENTÁŘ: Důvody české hokejové bídy? Stáří vpřed, kašlání na zítřek a sobecký byznys
Nejhorší výsledek národního týmu v historii olympijských her rozhodně není náhoda. I od současných reprezentantů zaznívá „už nejsme hokejová velmoc“. Z jejich pohledu to může být vytvoření si alibi a částečné zamaskování neúspěchu pod pěti kruhy v Pekingu. Ale skutečně tomu tak je. A nic nenasvědčuje tomu, že bude líp. Nagana a zlatých hattricků se znovu jen tak nedočkáme. Proč?
Stovky dětí v Německu se loni pokusily o sebevraždu. Může za to lockdown, tvrdí experti
Studie v sousedním Německu odhalila, že na jaře 2021 se pokusilo o sebevraždu výrazně více mladistvých než v předchozím roce. Mezi hlavní příčiny patří podle Christiana Dohna-Schwakeho, primáře a specialisty jednotky intenzivní péče Univerzitní nemocnice v Essenu, omezení sociálních kontaktů, zavírání škol a nárůst koronavirového zpravodajství v médiích.
(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?
Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?
KOMENTÁŘ: Jižák. Sídliště, kde se z nadějných kluků stávaly trosky
Největší sídliště v republice. Mnohem více než jen to. Jižní Město. Obří panelákový socialistický experiment slaví padesát let. Co nám dnes dává legendární Jižák? Kdo v něm začínal a kdo tam zůstal? A bude z něj jednou no-go zóna?
Deset let od Breivikovy masové vraždy. Trauma mám na celý život, líčí dívka, která přežila
Když krajně pravicový extremista převlečený za policistu Anders Behring Breivik střílel na letním táboře mládeže na norském ostrově Utoya, zemřely desítky lidí. Mezi účastníky byla i sedmnáctiletá Lisa Marie Husbyová. Jde o jednu z teenagerů, kteří na malém ostrově v osudný den 22. července 2011 byli. O svém zážitku se nyní rozhodla promluvit.
PŘEHLEDNĚ Breivikův masakr v Norsku: Proč vraždil a jak probíhal soudní proces?
Když 22. července 2011 došlo k teroristickému útoku v norském Oslu, a následně ke střelbě do mladých lidí mládežnického tábora Strany práce na ostrově Utoya, celý svět byl v šoku. Krajně pravicový extremista Anders Behring Breivik za jediný den připravil o život 77 lidí. Byl odsouzen k jedenadvaceti letům vězení. CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu nejen samotného útoku, ale také soudního procesu s Breivikem.
Princ Philip neměl radostné dětství, proto pomáhal mladým. Jeho program funguje i v ČR
Ve čtvrtek uplynulo sto let od narození nedávno zesnulého manžela královny Alžběty II. prince Philipa. Ten se velkou část svého života věnoval charitě. Postupně se stal patronem asi 800 organizací. V roce 1956 pak založil i program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který se později rozšířil i do 130 zemí světa – jednou z nich je i Česká republika. Program pomáhá mladým lidem pracovat na sobě a objevit svůj potenciál.