reklama

MPSV

Výpis příspěvků ke štítku „MPSV“

Změny ve vznikající vládě: Jelínková mimo hru, zamíří na ministerstvo práce Jurečka?

9. listopadu 2021 11:12

Jména ministrů vznikající vlády Petra Fialy (ODS) zatím nejsou definitivně jasná. Po Radimu Hladíkovi (KDU-ČSL), o kterém se mluvilo jako o možném šéfovi životního prostředí, odmítla vedení ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) lidovecká senátorka Šárka Jelínková. Na MPSV by nakonec mohl zamířit šéf lidovců Marian Jurečka.

Oběd s polévkou za 75 korun. Obce žádají Maláčovou o zvýšení cen za sociální služby

26. listopadu 2020 06:42

Asociace poskytovatelů sociálních služeb a Svaz měst a obcí znovu žádají ministerstvo práce o zvýšení cen za péči, stravu či pobyt v domovech seniorů kvůli rostoucím nákladům. Maximální částky, které mohou lidé platit, navrhují zvednout o deset či dvacet korun za den. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) už dřív řekla, že s úpravou cen ve vyhlášce nepočítá, ale chce do chystané novely o sociálních službách navrhnout model automatického zvyšování částek za určitých podmínek.

Až 38 tisíc na aktovku nebo kroužky mohou dostat rodiče prvňáčků. Jen o tom neví

24. srpna 2020 06:07

Nástup prvňáčků do školy nebývá stejně radostným momentem pro všechny rodiče. Pro některé z nich to znamená enormní jednorázovou finanční zátěž a většina z nich ani neví, že mohou stát požádat o pomoc. Ti, kteří se nachází v tíživé sociální situaci, smějí požádat o tzv. okamžitou finanční pomoc, která je pro letošní rok až 38 600 korun.

Snižme platy poslancům až o 22 tisíc korun měsíčně, prosazuje ministryně Maláčová

17. srpna 2020 17:09

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce snížit platy ústavních činitelů. V pondělí uvedla, že návrh, který představila už v květnu, poslala do připomínkového řízení do ostatních resortů. Očekává, že ho poté schválí vláda a podpoří ho i opoziční poslanci z řad Pirátů. Například poslancům by se tak plat snížil až o 22 tisíc korun měsíčně ze současných 90 800 korun.

reklama