reklama

Na břehu Ohře našli mrtvého novorozence. Policie prošetřuje případ jako vraždu

Otřesný případ vyšetřují kriminalisté v Karlových Varech. Náhodná kolemjdoucí našla v úterý ráno u řeky Ohře tělo mrtvého novorozence. Desítky policistů nyní hledají ženu, která dítě porodila.

reklama

Kvůli ohledání místa nálezů novorozence policisté úplně uzavřeli celý pravý břeh řeky Ohře. Hlídají ho policejní hlídky, místo ohradili policejními páskami.

Tělíčko kojence bylo podle informací CNN Prima NEWS zabalené do deky, obličej mělo omotaný lepicí páskou. Našla ho žena, která ráno u řeky venčila psa.

Policisté hledají svědky

Od porodu zřejmě neuplynula dlouhá doba, dítě mělo mít pupeční šňůru. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ konstatoval mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Podle psychiatrů mohla žena, která dítě porodila, trpět poporodní psychózou. „Dopředu se nedá nikdy odhadnout, která žena touto psychózou onemocní,“ řekl psychiatr Karel Moravec. Patnáct minut chůze od místa nálezu se nachází karlovarská krajská nemocnice, kde mají i babybox, kam mohla matka dítě odložit.

Kromě ženy, jež přednedávnem porodila a nyní dítě nemá u sebe, policisté hledají také svědky, kteří si mohli v noci z pondělí na úterý nebo v úterý brzy ráno všimnout čehokoliv u Ohře nedaleko loděnice.

K tématu

Tagy: Karlovy Vary tělo novorozenec smrt Ohře

Další hlavní zprávy

Školství

Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji

Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji

„Ideální by bylo, aby se děti do školek vrátily 1. května, budu to prosazovat v pondělí na vládě,“ oznámila po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Zároveň řekla, že takzvaná izolačka funguje, proto ji prodlouží. S ostatními ministry se musí shodnout, zda o dva měsíce, nebo jestli ji protáhnou na celý rok.

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Sportovce čeká kosmetické rozvolnění. Už teď ale ministr projevil vůli, říká Jansta
Dlouhá éra končí. Kubánské komunisty už nepovede rodina Castrových, vládla přes 60 let
Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
reklama
reklama
Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba
Další články
reklama
reklama