reklama

Na břehu Ohře našli mrtvého novorozence. Policie prošetřuje případ jako vraždu

  • Téma: Krimi
  • Tomáš Polák, Karlovy Vary
  • Aktualizováno 22. prosince 2020 17:49

Otřesný případ vyšetřují kriminalisté v Karlových Varech. Náhodná kolemjdoucí našla v úterý ráno u řeky Ohře tělo mrtvého novorozence. Desítky policistů nyní hledají ženu, která dítě porodila.

reklama

Kvůli ohledání místa nálezů novorozence policisté úplně uzavřeli celý pravý břeh řeky Ohře. Hlídají ho policejní hlídky, místo ohradili policejními páskami.

Tělíčko kojence bylo podle informací CNN Prima NEWS zabalené do deky, obličej mělo omotaný lepicí páskou. Našla ho žena, která ráno u řeky venčila psa.

Policisté hledají svědky

Od porodu zřejmě neuplynula dlouhá doba, dítě mělo mít pupeční šňůru. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ konstatoval mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Podle psychiatrů mohla žena, která dítě porodila, trpět poporodní psychózou. „Dopředu se nedá nikdy odhadnout, která žena touto psychózou onemocní,“ řekl psychiatr Karel Moravec. Patnáct minut chůze od místa nálezu se nachází karlovarská krajská nemocnice, kde mají i babybox, kam mohla matka dítě odložit.

Kromě ženy, jež přednedávnem porodila a nyní dítě nemá u sebe, policisté hledají také svědky, kteří si mohli v noci z pondělí na úterý nebo v úterý brzy ráno všimnout čehokoliv u Ohře nedaleko loděnice.

Tagy:

Hlavní zprávy

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

reklama