CNN Prima News Národní galerie v Praze

Národní galerie v Praze

Výpis příspěvků ke štítku „Národní galerie v Praze“

Kultura vždy překračovala hranice, uvedla Polka, která stane v čele Národní galerie

16. října 2020 15:24

Sice jsem cizinka, ale Polsko a Česko mají spoustu věcí společných, popsala nová ředitelka Národní galerie v Praze Alicja Knastová v pořadu Interview televize CNN Prina NEWS s tím, že hranici máme v podstatě jen v hlavě. Jako hlavní povinnost ředitele galerie vidí ochranu sbírek. Svou práci chce stavět především na zkušenostech a talentu lidí, kteří v galerii již pracují. Digitalizace celé sbírky je dle ní nezbytná.

Největší Rembrandtova výstava v Česku začíná. Národní galerie ukáže díla z celého světa

25. září 2020 06:42

Vůbec první grafika, kterou Rembrandt vytvořil, i malby z období, kdy se stal vyhledávaným portrétistou. Expozice v Národní galerii v Praze (NGP) nabízí průřez tvorbou jednoho z nejvýznamnějších představitelů baroka a zlatého věku holandského malířství. Výstavu, která se hned tak nezopakuje, je možné navštívit do 31. ledna 2021 v paláci Kinských na Staroměstském náměstí.

Brutalistní budovy vyhrávají ankety o nejošklivější domy. Proč je musíme chránit?

19. července 2020 07:01

Brutalistní stavby často vyhrávají ankety o nejošklivější domy, přesto je jejich hodnota výjimečná. Zdánlivě těžkopádně budovy postavené v 60. až 80. letech začaly z českých měst mizet nebo procházejí necitlivými rekonstrukcemi, které je mají „polidštit“. Národní galerie v Praze proto uspořádala výstavu věnovanou brutalistní architektuře v české metropoli. Už její název vybízí, jak bychom se k brutalistním stavbám měli chovat… Nebourat!

Fajtova výpověď z čela Národní galerie Praha byla platná, potvrdil soud

4. června 2020 13:48

Výpověď Jiřího Fajta z čela Národní galerie Praha (NGP) byla platná. Potvrdil to odvolací pražský městský soud. Rozhodnutí je pravomocné. Bývalý ředitel v žalobě tvrdil, že výpověď nedostal od oprávněné osoby – tedy od ministrem jmenovaného generálního ředitele. Za galerii dokument podepsal tehdejší pověřený šéf instituce Ivan Morávek.