reklama

Nárůst počtu nakažených v Řecku? Podle českého velvyslance nic dramatického

V Řecku v posledních dvou týdnech stoupá počet potvrzených případů nákazy koronavirem. Tamní hoteliéři se potýkají s výrazným poklesem počtu klientů a rezervací na léto také nemají zrovna mnoho. Podle velvyslance České republiky v Řecku Jakuba Karfíka ale není tamní situace nijak vážná.

reklama

„V Řecku poněkud stoupl počet nakažených, ale situace není dramatická. Za poslední týden se tu objevily necelé dvě stovky nových případů,“ řekl pro CNN Prima NEWS Jakub Karfík a dodal, že řecké úřady samozřejmě lehkému nárůstu počtu nakažených věnují pozornost.

K tématu

Pozor na kolony

Podle Karfíka je nejvíce nakažených v severní části Řecka, tedy na hranicích s Bulharskem a v přilehlých regionech. Český velvyslanec také přiznal, že se jednotky nakažených vyskytují i na turisticky oblíbených ostrovech.

Co se týče doporučení pro Čechy, kteří se do Řecka chystají, uvedl Karfík několik omezení, se kterými musí cestující počítat. „Mezi Bulharskem a Řeckem je zatím otevřený pouze jeden hraniční přechod, takže se tam mohou tvořit kolony,“ varoval Karfík.

Den a půl v izolaci

Zahraničním turistům v Řecku hrozí ale jedna velká nepříjemnost. „Stále tu platí, že místní policie může namátkově vybrat cestujícího k testu na koronavirus. Dotyčný poté musí setrvat 24–⁠36 hodin v jakési izolaci a počkat na výsledek,“ vysvětlil Karfík a všem cestujícím doporučil, aby sledovali vývoj na celém Balkáně, protože zhoršená situace v některém z okolních států může cestu do Řecka značně zkomplikovat.

Tagy: kolony Řecko Bulharsko izolace koroavirus cestování velvyslanec Jakub Karfík

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama