CNN Prima News Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

Výpis příspěvků ke štítku „Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně“

Chystáme se na nejhorší scénář. Testoval bych i očkované, říká šéf zlínské nemocnice

26. listopadu 2021 14:51

Počty nakažených v Česku rekordně rostou a přibývá i lidí v nemocnicích. Například Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně už se připravuje na nejhorší možný scénář nynější covidové vlny. CNN Prima NEWS to sdělil ředitel nemocnice Michal Filip. Dodal, že zdravotníci si sahají na dno a je na nich znát velká únava. Navrhuje, aby se v současné krizové situaci testovali i očkovaní lidé.

Očkování se odkládá. Nemocnice si šetří vakcíny na druhé kolo, některé ruší termíny

24. ledna 2021 18:19

Nemocnice po celé republice se snaží mít dostatečnou zásobu vakcíny na druhé kolo očkování proti koronaviru. Přistupují k tomu různě. Některé odkládají termíny prvního kola očkování, jiné spoléhají na slíbené budoucí dodávky vakcíny. Zásilka od firmy Pfizer se má v příštích týdnech proti původním předpokladům snížit asi o pětinu. Pokud by již očkovaní lidé nebyli zhruba do čtyř týdnů přeočkováni, první dávka by se tím znehodnotila.

Do ČR dorazilo téměř 20 tisíc dávek vakcíny, kraje dostaly první dodávky

30. prosince 2020 11:20
Aktualizováno

Do České republiky dorazily další dávky vakcíny od farmaceutických firem Pfizer a BioNTech. První očkovací látky se už dostaly i do kraje, dostaly ji během dopoledne a brzkého odpoledne například Fakultní nemocnice Hradec Králové, ústecká Masarykova nemocnice či Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. V Ústeckém kraji začali očkovat už dnes, ve Zlínském k tomu přistoupí až v pondělí. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) bude ve středu vakcína rozvezena na 18 míst, počítá se například nově i s benešovskou nemocnicí nebo Fakultní nemocnicí Ostrava.

Nemocnice na Zlínsku shánějí dobrovolníky. Lůžka i ventilátory mají, klíčový je personál

12. října 2020 10:50

Nemocnice omezují neakutní péči a vyčleňují personál pro covidové pacienty. Také Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se připravuje na tento nárůst a shání preventivně dobrovolníky, kteří by s péčí pomohli. Situace je podle mluvčího Nemocnic zlínského kraje Egona Havrlanta už poměrně vážná. „Není to ale tak, že by nám chyběly lůžka, že by nám chyběly ventilátory. Určitě tou klíčovou položkou jsou právě zdravotníci a personál a ten potřebujeme udržet,“ uvedl v pořadu Nový den.