reklama

Novoroční předsevzetí politiků: Kolik chce zhubnout Pospíšil a jaký postoj má Okamura?

Přestanu kouřit, začnu běhat, budu jíst zdravě nebo se naučím nový jazyk. Novoroční předsevzetí si dává velká část Čechů, ale jen málokdo ho dodrží. Úkoly do roku 2022 si dali i někteří politici.

reklama

„Stejně jako každý rok chci zhubnout, letos je to deset kilo,“ prozrazuje europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

Naopak ministr dopravy Martin Kupka (ODS) si předsevzetí nedává. „Ale říkám si, že by bylo fajn, aby si člověk podržel nezbytný nadhled,“ přeje si. Ani šéf hnutí SPD Tomio Okamura si nic nedal za úkol. „Z povahy jsem zvyklý řešit jakékoliv problémy nebo cíle okamžitě,“ vysvětluje.

Podle psychologa Tomáše Morávka se předsevzetí nejčastěji týkají hubnutí nebo pohybu. „Nebo odstranění nějakých zlozvyků, třeba kouření,“ popisuje.

Málokdo ale vydrží, za což mimo jiné mohou i nereálné cíle. Lidé se často srovnávají s druhými a jejich motivace postupně klesá. „Nesmí se objevit nechuť, která nás spolehlivě odradí. Nesmí to jít přes vůli,“ dodal Morávek.

Je dobré začít postupně

Aby předsevzetí vydrželo, radí odborníci měnit se postupně. Pokud je kuřák zvyklý na 20 cigaret denně, úspěchem v prvním měsíci je snížení třeba na 15, v dalším na 10 a s každým následujícím měsícem se může jít níž a níž. Podobně je tomu i s hubnutím.

A jaká předsevzetí si dali lidé, kteří odpovídali v anketě CNN Prima NEWS? „Jenom abych zhubla,“ prozradila jedna z dotázaných. „Zavázala jsem se, že dostuduju druhý ročník univerzity,“ uvedla další. Někdo ale na podobné věci nevěří. „Jsou to blbosti a vždycky na to zapomenu,“ prohlásil respondent.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Německá zelená politika? Vládní speciály létají bez pasažérů. Šílenství, kritizuje poslanec

Německé ministerstvo obrany přiznalo, že vládní letka během třinácti měsíců mezi listopadem 2020 a koncem roku 2021 letěla 336krát mezi Bonnem a Berlínem bez cestujících. Jednalo se o cesty mezi bývalým hlavním městem a tím současným. Klíčové úřady sice už dávno přesídlily do Berlína, vládní speciály ale nadále sídlí nedaleko Bonnu. Německo se přitom snaží být lídrem v boji proti klimatické změně a v Evropě tvrdě prosazuje „zelenou“ politiku.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama