reklama
CNN Prima News ochranné pomůcky

ochranné pomůcky

Výpis příspěvků ke štítku „ochranné pomůcky“

Jak jmenovat Fialu premiérem? Za Zemanem může přijít i ve skafandru, říká Svoboda

27. listopadu 2021 07:55

Ještě v pátek ráno se zdálo, že slib do rukou prezidenta Zemana složí Petr Fiala (ODS) až za dva týdny, kdy by hlavě státu měla skončit izolace. Nakonec bude vše jinak. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že hlava státu nového premiéra jmenuje již v neděli, a to v Lánech. Vzhledem k Zemanově nákaze je však otázkou, jak Fialovo jmenování proběhne. Možné formy této akce se už staly terčem internetových vtipálků.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference ČSSD: Dojde k opětovnému prodloužení nouzového stavu?

22. března 2021 12:50

Vláda by měla tento týden projednat opětovné prodloužení nouzového stavu. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v neděli uvedl, že by se měl prodloužit o 14 dní. Nynější stav nouze končí v neděli 28. března, menšinová vláda ANO a ČSSD zatím ale nemá v dolní komoře pro jeho pokračování dojednanou podporu. Situaci kolem nouzového stavu i pandemické situace okomentoval ministr vnitra Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Zachránili jsme několik lidských životů. Ministerstvo vnitra nepochybilo, říká Hamáček

22. března 2021 12:19
Aktualizováno

Nákup ochranných pomůcek provázel chaos, výrazné cenové rozdíly a nedostatky v jejich kvalitě i problémy s dopravou. Vyplývá to z kontrolní zprávy, kterou v pondělí zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ze strany ministerstva vnitra k žádnému zásadnímu pochybení nedošlo. „Nakupovali jsme přímo od čínských výrobců, navíc podstatně levněji než ministerstvo zdravotnictví,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Hamáček.

Babiš: NKÚ objevil Ameriku, na pandemii nemohl být nikdo připravený

22. března 2021 09:47
Aktualizováno

Příchod pandemie koronaviru podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nikdo neočekával a situaci podcenily všechny státy. Reagoval tak na zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), že státní nákupy pomůcek kvůli covidu provázel chaos. Podle Babiše v NKÚ „objevili Ameriku“. Řekl to při pondělní návštěvě hořovické nemocnice.

Respirátory se dají používat opakovaně. Odborníci řekli za jakých okolností

23. ledna 2021 11:51

Vládní představitelé uvažují o zavedení povinnosti nosit respirátory v MHD a v obchodech. Pokud by se tak stalo, znamenalo by to pro řadu lidí komplikace. Respirátor je totiž dražší než rouška a zároveň jich zatím není na českém trhu dostatek. Dají se však nosit opakovaně a sterilizovat. Nejedná se však o jednoduchý proces, jako tomu je v případě roušek.

Žalobu na SÚKL teď podávat nebudu. Situaci pomohl vyřešit Prymula, tvrdí Hamáček

27. září 2020 16:57

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v současnosti nehrozí, že by podal žalobu na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům. SÚKL totiž oznámil, že Česká pošta, která měla rozvoz na starosti, porušila zákonné požadavky na distribuci a technické normy zdravotnických prostředků. Podle Hamáčka mohlo jít ze strany úřadu o „naplnění trestného činu obecného ohrožení“. Vše se prý zlepšilo po nástupu Romana Prymuly (za ANO) do funkce ministra zdravotnictví.

Komplikace pro otce u porodu. Nemocnice stanovily přísná opatření

26. září 2020 20:24

Protikoronavirová opatření omezují přítomnost otců u novorozených dětí. Aby mohli být u porodu svého potomka, musí splnit přísná hygienická pravidla. Každá porodnice si nastavuje svá vlastní. Například v Thomayerově nemocnici v Praze může být otec u porodu i chodit na návštěvy pouze v ochranných pomůckách, matky musí mít roušky — kromě pobytu na porodním sále.

Vojtěchův klíčový muž u podivných nákupů na ministerstvu: Kdo je Marek Brosche?

26. srpna 2020 19:40

Kdo je klíčovým mužem, na kterého ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) spoléhal při miliardových nákupech zdravotnického materiálu během koronaviru a komu dal svoji plnou důvěru? Zjištění investigativního týmu CNN Prima NEWS odkryla pozadí a minulost velkého hráče ve zdravotnickém byznysu Marka Broscheho. Zakázky pod jeho vedením získal například štědrý sponzor hnutí ANO nebo firma, ve které figuruje jeho matka. Reportáž sledujte dnes ve 21:20 na CNN Prima NEWS v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama