reklama
CNN Prima News ochranné pomůcky

ochranné pomůcky

Výpis příspěvků ke štítku „ochranné pomůcky“

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference ČSSD: Dojde k opětovnému prodloužení nouzového stavu?

Vláda by měla tento týden projednat opětovné prodloužení nouzového stavu. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v neděli uvedl, že by se měl prodloužit o 14 dní. Nynější stav nouze končí v neděli 28. března, menšinová vláda ANO a ČSSD zatím ale nemá v dolní komoře pro jeho pokračování dojednanou podporu. Situaci kolem nouzového stavu i pandemické situace okomentoval ministr vnitra Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Zachránili jsme několik lidských životů. Ministerstvo vnitra nepochybilo, říká Hamáček

Aktualizováno

Nákup ochranných pomůcek provázel chaos, výrazné cenové rozdíly a nedostatky v jejich kvalitě i problémy s dopravou. Vyplývá to z kontrolní zprávy, kterou v pondělí zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ze strany ministerstva vnitra k žádnému zásadnímu pochybení nedošlo. „Nakupovali jsme přímo od čínských výrobců, navíc podstatně levněji než ministerstvo zdravotnictví,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Hamáček.

Žalobu na SÚKL teď podávat nebudu. Situaci pomohl vyřešit Prymula, tvrdí Hamáček

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v současnosti nehrozí, že by podal žalobu na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům. SÚKL totiž oznámil, že Česká pošta, která měla rozvoz na starosti, porušila zákonné požadavky na distribuci a technické normy zdravotnických prostředků. Podle Hamáčka mohlo jít ze strany úřadu o „naplnění trestného činu obecného ohrožení“. Vše se prý zlepšilo po nástupu Romana Prymuly (za ANO) do funkce ministra zdravotnictví.

Komplikace pro otce u porodu. Nemocnice stanovily přísná opatření

Protikoronavirová opatření omezují přítomnost otců u novorozených dětí. Aby mohli být u porodu svého potomka, musí splnit přísná hygienická pravidla. Každá porodnice si nastavuje svá vlastní. Například v Thomayerově nemocnici v Praze může být otec u porodu i chodit na návštěvy pouze v ochranných pomůckách, matky musí mít roušky — kromě pobytu na porodním sále.

Vojtěchův klíčový muž u podivných nákupů na ministerstvu: Kdo je Marek Brosche?

Kdo je klíčovým mužem, na kterého ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) spoléhal při miliardových nákupech zdravotnického materiálu během koronaviru a komu dal svoji plnou důvěru? Zjištění investigativního týmu CNN Prima NEWS odkryla pozadí a minulost velkého hráče ve zdravotnickém byznysu Marka Broscheho. Zakázky pod jeho vedením získal například štědrý sponzor hnutí ANO nebo firma, ve které figuruje jeho matka. Reportáž sledujte dnes ve 21:20 na CNN Prima NEWS v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama