CNN Prima News ochranné pomůcky

ochranné pomůcky

Výpis příspěvků ke štítku „ochranné pomůcky“

CNN: Pro machistické hokejisty jsou chrániče krku slabost. Když si je neberou, hrozí jim smrt

V souvislosti s nedávným úmrtím 29letého hokejisty Adama Johnsona, který podlehl zranění způsobenému bruslí v oblasti krku, se v hokejovém světě čím dál více hovoří o plošném nošení chráničů krku. Tomu se však mnozí hokejisté brání. Podle kanonýra týmu Washington Capitals T. J. Oshieho za to může tvrdohlavost vrcholových sportovců. V hokeji je větší množství ochranných pomůcek často považováno za slabost, potvrdil sportovní komentátor Seth Bennett. Neblahý trend se podle odborníků přesto mění, píše web CNN.

Odložili skafandry a povolují návštěvy. Lékaři z VFN změnili strategii a úmrtnost klesá

Zdravotníci z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) od začátku koronavirové pandemie pečovali o více než 2 000 covidových pacientů. Za tu dobu podstatně změnili strategii, aby boj proti nemoci zefektivnili. Personál například kvůli hrozbě přenosu nebezpečných bakterií přestal nosit ochranné obleky. Téměř stovku nemocných v nejvážnějším stavu na mimotělním oběhu (ECMO) si pražští zdravotníci dovezli z jiných nemocnic. Nyní ostatním zařízením radí, jak o ně co nejlépe pečovat.

Jak jmenovat Fialu premiérem? Za Zemanem může přijít i ve skafandru, říká Svoboda

Ještě v pátek ráno se zdálo, že slib do rukou prezidenta Zemana složí Petr Fiala (ODS) až za dva týdny, kdy by hlavě státu měla skončit izolace. Nakonec bude vše jinak. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že hlava státu nového premiéra jmenuje již v neděli, a to v Lánech. Vzhledem k Zemanově nákaze je však otázkou, jak Fialovo jmenování proběhne. Možné formy této akce se už staly terčem internetových vtipálků.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference ČSSD: Dojde k opětovnému prodloužení nouzového stavu?

Vláda by měla tento týden projednat opětovné prodloužení nouzového stavu. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v neděli uvedl, že by se měl prodloužit o 14 dní. Nynější stav nouze končí v neděli 28. března, menšinová vláda ANO a ČSSD zatím ale nemá v dolní komoře pro jeho pokračování dojednanou podporu. Situaci kolem nouzového stavu i pandemické situace okomentoval ministr vnitra Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Zachránili jsme několik lidských životů. Ministerstvo vnitra nepochybilo, říká Hamáček

Aktualizováno

Nákup ochranných pomůcek provázel chaos, výrazné cenové rozdíly a nedostatky v jejich kvalitě i problémy s dopravou. Vyplývá to z kontrolní zprávy, kterou v pondělí zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ze strany ministerstva vnitra k žádnému zásadnímu pochybení nedošlo. „Nakupovali jsme přímo od čínských výrobců, navíc podstatně levněji než ministerstvo zdravotnictví,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Hamáček.

Žalobu na SÚKL teď podávat nebudu. Situaci pomohl vyřešit Prymula, tvrdí Hamáček

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v současnosti nehrozí, že by podal žalobu na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům. SÚKL totiž oznámil, že Česká pošta, která měla rozvoz na starosti, porušila zákonné požadavky na distribuci a technické normy zdravotnických prostředků. Podle Hamáčka mohlo jít ze strany úřadu o „naplnění trestného činu obecného ohrožení“. Vše se prý zlepšilo po nástupu Romana Prymuly (za ANO) do funkce ministra zdravotnictví.