
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
ochranné pomůcky
Výpis příspěvků ke štítku „ochranné pomůcky“

Respirátory se dají používat opakovaně. Odborníci řekli za jakých okolností
Vládní představitelé uvažují o zavedení povinnosti nosit respirátory v MHD a v obchodech. Pokud by se tak stalo, znamenalo by to pro řadu lidí komplikace. Respirátor je totiž dražší než rouška a zároveň jich zatím není na českém trhu dostatek. Dají se však nosit opakovaně a sterilizovat. Nejedná se však o jednoduchý proces, jako tomu je v případě roušek.

Klokánek přijal nakažené děti, ředitelka je na JIP. Nedostali jsme roušky ani testy, říká
Nákaza COVID-19 se v Česku objevila už i v jednom z Klokánků, který poskytuje přechodnou péči dětem v nouzi. Ředitelka se nakazila od dětí, které přijímala do akutní péče. Odpovědnost podle ní padá na ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD).

Únava a respirátory zaryté do tváře. Sestřičky z Bulovky pracují do úmoru
Pro zdravotní sestry starající se o pacienty s nemocí COVID-19 je nutností pracovat v respirátorech a ochranných oblecích. Někdy i během celé služby. Jejich používání se však na sestřičkách podepisuje. Jak je vidět z přiložených fotografií, celodenní nošení ochranných pomůcek je na zdravotnickém personálu znát.

Žalobu na SÚKL teď podávat nebudu. Situaci pomohl vyřešit Prymula, tvrdí Hamáček
Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v současnosti nehrozí, že by podal žalobu na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům. SÚKL totiž oznámil, že Česká pošta, která měla rozvoz na starosti, porušila zákonné požadavky na distribuci a technické normy zdravotnických prostředků. Podle Hamáčka mohlo jít ze strany úřadu o „naplnění trestného činu obecného ohrožení“. Vše se prý zlepšilo po nástupu Romana Prymuly (za ANO) do funkce ministra zdravotnictví.

Komplikace pro otce u porodu. Nemocnice stanovily přísná opatření
Protikoronavirová opatření omezují přítomnost otců u novorozených dětí. Aby mohli být u porodu svého potomka, musí splnit přísná hygienická pravidla. Každá porodnice si nastavuje svá vlastní. Například v Thomayerově nemocnici v Praze může být otec u porodu i chodit na návštěvy pouze v ochranných pomůckách, matky musí mít roušky — kromě pobytu na porodním sále.

Vojtěchův klíčový muž u podivných nákupů na ministerstvu: Kdo je Marek Brosche?
Kdo je klíčovým mužem, na kterého ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) spoléhal při miliardových nákupech zdravotnického materiálu během koronaviru a komu dal svoji plnou důvěru? Zjištění investigativního týmu CNN Prima NEWS odkryla pozadí a minulost velkého hráče ve zdravotnickém byznysu Marka Broscheho. Zakázky pod jeho vedením získal například štědrý sponzor hnutí ANO nebo firma, ve které figuruje jeho matka. Reportáž sledujte dnes ve 21:20 na CNN Prima NEWS v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Domovy pro seniory se zásobují ochrannými pomůckami, na stát raději nespoléhají
Po zkušenostech z první vlny koronavirové pandemie se domovy pro seniory raději spoléhají hlavně samy na sebe a nakupují ochranné pomůcky. Podle šéfa Asociace poskytovatelů sociálních služeb není totiž ani v současnosti jasné, jakým způsobem bude stát zásobovat sociální služby v případě další epidemie.

Povede to k předražení a korupci. Transparency varuje před nákupem roušek bez tendrů
Správa hmotných rezerv by mohla v případě nutnosti nakupovat roušky a ochranné pomůcky bez tendrů. Navrhuje to skupina poslanců. Vláda návrh ani neodmítla, ani neodsouhlasila. Dala k němu neutrální stanovisko. Šéf organizace Transparency International David Ondráčka varoval, že to může vést ke korupci a předražování.

Roušky a respirátory na trhu od českých firem? Na certifikát musí čekat i tři měsíce
Zájem o roušky a respirátory výrazně roste. Zvyšující se poptávku by mohli uspokojit i čeští výrobci. K uvedení svých výrobků na trh ale potřebují certifikaci a na tu mnohdy čekají až čtvrt roku.

Případná druhá vlna pandemie: Nákup ochranných pomůcek je zdlouhavý, tvrdí odborníci
Státy by se podle Evropské komise měly snažit zabránit, v případě druhé vlny koronavirové pandemie, nedostatku ochranných pomůcek v nemocnicích. Problémem navíc může být kombinace s očekávanou podzimní chřipkovou epidemií. Podle odborníků ze zdravotnictví je ale nákup pomůcek skrze výběrová řízení velmi zdlouhavý.

Policejní razie na ministerstvu a ve firmách, jde o dodávky respirátorů a roušek
- Téma: Krimi
- Aktualizováno
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu prověřují nákupy ochranných pomůcek v čase nouzového stavu. Píše to server Seznam zprávy. Podle něj byli detektivové hned v několika firmách. Navíc údajně přišli i na Ministerstvo zdravotnictví. Ministr Adam Vojtěch, ale ve svém vyjádření pro CNN Prima News tyto informace o policejní razii na svém úřadu důrazně odmítl. Podle jedné z dotčených firem se nejednalo o razii ale poskytnutí informací. Státní zástupkyně Lenka Bradáčová potvrdila CNN Prima NEWS, že věcí se zabývá Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Nula ochranných pomůcek, takový je stav státních hmotných rezerv, přiznal předseda
„V tuto chvíli v hmotných rezervách z ochranných pomůcek máme nulu,“ sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové předseda Správy státních hmotných rezerv ČR (SSHR) Pavel Švagr. „Reálné zásoby má ještě ve skladech ministerstvo vnitra a v Sedlčanech jsou ještě zásoby ministerstva zdravotnictví, odkud stále probíhá distribuce,“ dodal Švagr. Proto teď SSHR vypisuje zakázky pro doplnění zásob, aby se připravila na případnou druhou vlnu pandemie. Jenže SSHR zásobuje jen státní instituce a zaměstnance. Hospodářská komora ČR (HK) proto řeší, jak zajistit přípravu i pro soukromé podniky, uvedl v pořadu za HK Ivo Hlaváč s tím, že je potřeba také dbát na zvýšení podílu českých dodavatelů právě do státních hmotných rezerv.