CNN Prima News parašutismus

parašutismus

Výpis příspěvků ke štítku „parašutismus“

Experti: Čurda způsobil tragédii, zrádci však byli dva. Proč se nacisté Lidicemi chlubili?

10. června 2022 14:49

V pátek 10. června si Česko připomíná jednu z největších tragédií, ke které došlo za druhé světové války na našem území: vyhlazení Lidic. Historici Jindřich Marek a Pavel Žáček ve vysílání CNN Prima NEWS objasnili okolnosti, za kterých k hrůznému činu došlo a vzpomněli i na zrádce, kvůli nimž byli nakonec vypátrání parašutisté a strůjci atentátu na Reinharda Heydricha.

Žádní zbabělci, Češi jsou národ hrdinů. Odvážní byli proti přesile i v ponorkách

11. listopadu 2020 12:45

Když historik Jindřich Marek od někoho slyší, že Češi jsou národem slabochů, pokaždé se rozčílí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS ke Dni veteránů ujišťuje, že můžeme být hrdí na mnoho válečných hrdinů. Nejen na parašutisty, kteří se postarali o Heydricha. Nejen na slavné letce. I na spoustu statečných, na které se pozapomnělo.

Splnil si sen. První sluchově postižený parašutista v ČR skočil volným pádem

5. července 2020 16:12

V druhé polovině června se na letišti v Příbrami uskutečnil výcvik takzvanou metodou AFF, což je zrychlený výcvik volných pádů. Toho se zúčastnil i Karel Sviták, který je od narození sluchové postižený. Stal se tak prvním člověkem s tímto handicapem v České republice, který metodu absolvoval. Do té doby sluchově postižení skákali pouze tandemové seskoky.

Nikdy se nevzdáme! Lidé si připomínají 78 let od smrti československých parašutistů

18. června 2020 12:36

Sedm hodin vzdorovali velké nacistické přesile. Nakonec všichni zemřeli. Přibližně 200 lidí si tento čtvrtek na pietní akci připomnělo hrdinný boj československých parašutistů v pražském kostele svatého Cyrila a Metoděje. Položit věnce a květiny k památníku přišli mimo jiné i předsedové obou komor Parlamentu Miloš Vystrčil (ODS) a Radek Vondráček (ANO).

Parašutisté s českou vlajkou seskočili na ruzyňské letiště. Po 70 letech

8. května 2020 11:41

Dvanáctičlenná skupina parašutistů ve čtvrtek seskočila na travnatou plochu areálu největšího mezinárodního letiště u nás – Letiště Václava Havla. Stalo se tak poprvé po sedmdesáti letech. Umožnil to omezený provoz kvůli pandemii koronaviru. Akcí chtěli výsadkáři podpořit leteckou dopravu i parašutismus. Vlajka připomněla i 75 let staré události konce války.