CNN Prima News parašutismus

parašutismus

Výpis příspěvků ke štítku „parašutismus“

Experti: Čurda způsobil tragédii, zrádci však byli dva. Proč se nacisté Lidicemi chlubili?

V pátek 10. června si Česko připomíná jednu z největších tragédií, ke které došlo za druhé světové války na našem území: vyhlazení Lidic. Historici Jindřich Marek a Pavel Žáček ve vysílání CNN Prima NEWS objasnili okolnosti, za kterých k hrůznému činu došlo a vzpomněli i na zrádce, kvůli nimž byli nakonec vypátrání parašutisté a strůjci atentátu na Reinharda Heydricha.

Nikdy se nevzdáme! Lidé si připomínají 78 let od smrti československých parašutistů

Sedm hodin vzdorovali velké nacistické přesile. Nakonec všichni zemřeli. Přibližně 200 lidí si tento čtvrtek na pietní akci připomnělo hrdinný boj československých parašutistů v pražském kostele svatého Cyrila a Metoděje. Položit věnce a květiny k památníku přišli mimo jiné i předsedové obou komor Parlamentu Miloš Vystrčil (ODS) a Radek Vondráček (ANO).

Parašutisté s českou vlajkou seskočili na ruzyňské letiště. Po 70 letech

Dvanáctičlenná skupina parašutistů ve čtvrtek seskočila na travnatou plochu areálu největšího mezinárodního letiště u nás – Letiště Václava Havla. Stalo se tak poprvé po sedmdesáti letech. Umožnil to omezený provoz kvůli pandemii koronaviru. Akcí chtěli výsadkáři podpořit leteckou dopravu i parašutismus. Vlajka připomněla i 75 let staré události konce války.