CNN Prima News pivnice

pivnice

Výpis příspěvků ke štítku „pivnice“

Pohřeb královny v nejstarším pubu ve městě: Štamgasti pláčou, ticho ruší jen čepování piva

19. září 2022 18:58

Pohřeb královny prožívali mnozí Britové ve svých oblíbených hospodách. V Gosportu na jihu Anglie se štamgasti sešli v nejstarším výčepu ve městě, v pivnici The Fox (Liška) se pivo čepuje již od roku 1735. Během přímého přenosu z pohřbu Alžběty II. tam nikdo nepromluvil ani slovo. Posvátnou úctu rušilo jen čepování piva anebo sody do ginu.

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

7. prosince 2021 06:54

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

20. října 2021 17:40

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Chorvati vzali tryskáč a chtěli do Glasgow, skončili v Praze. Kvůli pivnici

21. června 2021 14:54

Nečekaný vývoj měla cesta chorvatských fanoušků na zápas fotbalového Eura. Skupinka čtyř nadšenců si pronajala soukromé letadlo a plánovala letět do Glasgow na zápas svých krajanů s českým výběrem. Nakonec ale překvapivě fandili v Praze, protože je ve Skotsku nenechali přistát. Pro Česko se rozhodli kvůli jedné ze známých pivnic.

Žízeň je vyhnala do hospody už v šest ráno. Za hodinu výčep praskal ve švech

31. května 2021 08:41

Věnce piv v rukách servírky uvnitř hospody, takový obrázek tuzemští pivaři neviděli od loňského 17. prosince. A do ostravského výčepu Venuše proto vyrazili už v šest ráno. „Jdu na jedno. Na správku, jak se říká,“ přiznává 46letý Dušan Smatana. Někdo je vždycky první, v půl sedmé už ale ve Venuši sedí skoro dvacet pivařů, v sedm bylo téměř plno.

Rebel u posledního šnytu: Tolik zákazů moje hospoda nezažila od roku 1913

17. prosince 2020 23:43

Rebelující ostravský výčepní Marián Bavlšík z pivnice U Rady si ve čtvrtek před osmou hodinou večer natočil letošní poslední šnyt. „Nikdy od založení hospody v roce 1913 se nestalo, aby nám stát zatáhl pípy hned třikrát v jednom roce,“ stěžuje si. A připomíná historii podniku, v němž sedávali třeba hudební skladatelé Leoš Janáček či Paul Hindemith.

Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

3. prosince 2020 09:45

Je šest hodin ráno, výčepní Žaneta z ostravské pivnice Venuše právě odmyká hospodu. Dříve to ani nešlo, restaurace mohou otevírat až v šest, a to po pauze, která trvala od 14. října. Přijde vůbec někdo tak brzo? „V půl sedmé bude plno,“ prorokuje číšnice. První host vejde přesně osm minut po šesté. „Už mi to chybělo,“ těší se na pivo železničář Roman Dluhoš.