reklama
CNN Prima News planeta

planeta

Výpis příspěvků ke štítku „planeta“

Nachází se život mimo naši soustavu? Vědci objasnili původ tajemného signálu z vesmíru

29. října 2021 13:29

Vědci objasnili původ tajemného signálu z vesmíru, který loni v prosinci fascinoval astronomy. Spekulovalo se, že ruch, který dostal označení BLC1, pochází z hvězdné soustavy hvězdy Proxima Centauri. Její součástí je totiž i exoplaneta nacházející se v obyvatelné zóně, jinými slovy tedy připouštějící existenci života. Nakonec se ukázalo, že odpověď je prostší.

Zmatek ve vesmírném katastru: Rapper z USA si kupuje planetu, může ji vlastnit?

8. srpna 2021 07:21

Americký hudebník Lil Uzi Vert oznámil, že shromažďuje potřebnou dokumentaci k legální koupi planety WASP-12b, která je dokonce větší než Jupiter. Už v minulosti se objevily informace o tom, že si někteří lidé rozebírají pozemky na Měsíci. Ze současného mezinárodního práva ale jasně vyplývá, že kolíkování pozemků v kosmu je jeden velký nesmysl.

GALERIE: Mars ptačím pohledem. NASA zveřejnila první barevné snímky z minivrtulníku

27. dubna 2021 12:20

Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA o víkendu úspěšně zvládl i třetí, náročnější let v atmosféře Marsu. Vystoupal sice jen do stejné pětimetrové výše jako při druhém letu, ale letěl větší rychlostí, dál a déle. NASA nyní zveřejnila první barevné fotografie povrchu Marsu, které Ingenuity pořídil během čtvrtečního letu.

reklama