CNN Prima News pohotovost

pohotovost

Výpis příspěvků ke štítku „pohotovost“

Česku hrozí úbytek pohotovostí. Pitomost a alibismus, kritizuje plán ministerstva Kubek

Fungování lékařských pohotovostí mají v současnosti ve své kompetenci kraje. Ministerstvo zdravotnictví však připravuje změnu, a tuto povinnost by chtělo přehodit na zdravotní pojišťovny. Prý mají lepší nástroje k tomu, aby zajistily pravidelné obsazení pohotovosti lékařem. Problém je v tom, že by pohotovostí reálně ubylo a pomoc by pacienti našli jen na urgentních příjmech.

Češi vládnou Evropě v placení mobilem, tvrdí expert. Na jaká úskalí si dát pozor?

Češi se hotovosti již částečně vzdali, v platbách preferují především mobilní telefon nebo chytré hodinky. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to konstatoval manažer společnosti Visa pro ČR Petr Polák. Poznamenal také, že mezi evropskými státy je Česko v otázce placení mobilním zařízením premiantem. Odborník mimo jiné doporučil, jak předcházet možným rizikům spojeným s bezhotovostními transakcemi.

Dětští pediatři nechtějí sloužit na pohotovostech. Situace je kritická, zoufají si primáři

Pod otevřený dopis ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (TOP 09) se podepsalo 56 primářů dětských oddělení napříč republikou. Varují před kritickou situací na dětských pohotovostech, kde podle nich praktičtí lékaři pro děti a dorost nechtějí sloužit. V dopise se píše, že se mladí pediatři brzy poté, co si zřídí vlastní praxi, přestávají na pohotovostních službách podílet. Ti, kteří dopis podepsali, chtějí, aby s tím ministr něco udělal.

Agresivní pacient v Ústí zdemoloval recepci psychiatrie. Vytočilo ho, že nesměl na vycházku

Jako kůlnička na dříví vypadala po řádění pacienta recepce psychiatrického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Mladého muže prý rozzuřilo to, že ho zdravotníci nechtěli pustit na vycházku. Rozhodl se tak dostat ven za každou cenu. Zklidnil se až ve chvíli, kdy na místo dorazili strážníci. Ti prý do areálu nemocničního zařízení vyrážejí minimálně dvakrát za týden.

Detaily smrti malé Češky v Chorvatsku: Večer ji propustili z nemocnice, mělo ji bolet břicho

V noci před smrtí byla česká dívenka přijata na pohotovosti v pulské nemocnici. Uvedl to chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš. Sdělil, že čtyřletá nebo pětiletá holčička – informace o jejím věku se různí – byla vyšetřena a po zlepšení stavu propuštěna. Později se však její zdraví opět zhoršilo. Podle tamních médií si dítě mělo stěžovat na silné bolesti břicha. Ani hodinová resuscitace, na níž se zprvu podílel zejména otec holčičky, nebyla úspěšná. Přesnou příčinu smrti odhalí nařízená pitva.

Tragédie na dovolené v Chorvatsku. Zemřela holčička z Česka, resuscitace trvala hodinu

Obrovskou tragédií skončila rodinná dovolená v chorvatském Medulinu. Podle tamních úřadů tam zemřela čtyř- nebo pětiletá Češka – informace o jejím věku se různí. Kvůli náhlým zdravotním komplikacím k ní byla přivolána sanitka. I přes hodinovou resuscitaci však dívence nebylo pomoci. Přesnou příčinu úmrtí odhalí až pitva, podle neoficiálních zpráv si stěžovala na bolest břicha, rodina s ní už v noci jela na pohotovost. Z ní však měla být propuštěna.