reklama
CNN Prima News pohřební služba

pohřební služba

Výpis příspěvků ke štítku „pohřební služba“

Zdravotníci, popeláři nebo prodavači. Kdo bude moci chodit s pozitivním testem do práce?

9. ledna 2022 13:18

Koho se bude týkat pracovní karanténa, by mohlo být jasné v pondělí. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce v pondělí předložit Ústřednímu krizovému štábu seznam profesí, které by mohly chodit do práce i s pozitivním testem na koronavirus. Rakušan to řekl v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Podle informací MF DNES by se mělo jednat například o zdravotnické služby, sociální péče nebo pohřebnictví či krematoria.

Sestry pohřbily svého otce, po letech zjistily, že nezemřel. Našli ho v pražské nemocnici

10. prosince 2021 11:23

Když Lence Pencákové policisté oznámili, že zemřel její otec, mohla ho identifikovat jen podle občanského průkazu, neboť tělo bylo ve velmi špatném stavu. Se svou sestrou Miriam poté nechala zesnulého zpopelnit a pohřbít na rodném Slovensku. Po třech letech přišel šok, když jim policie oznámila, že je jejich otec ve skutečnosti živý a leží v jedné z pražských nemocnic.

Majitel pohřební služby: Krematoria jsou plná, pohřbívejme oběti covidu víc do země

6. ledna 2021 06:47

Krematoria jsou přetížena, těla nebožtíků v Ostravě čekají na zpopelnění již ve dvou chladicích vozech. „Pokud by se podařilo změnit mentalitu pozůstalých a zvýšit počet pohřbů do země, krematoriím by se ulevilo,“ přemítá David Kraus, majitel pohřební služby Acordia, která sídlí hned u krematoria. Přispět ke změně mentality by ale zřejmě musel i stát, například dotační podporou pohřbů do země. „Bagr vykope hrob zhruba za dvě hodiny, volných míst na hřbitovech je dost,“ říká Kraus.

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

26. listopadu 2020 06:22

„Posledních patnáct let měla firma kolem 20 až 25 zemřelých za měsíc, v říjnu nám přes pohřební službu prošlo 42 zemřelých. Takové počty jsem během téměř dvaceti let nezažil,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Michal Žoudlík, který má spolu s otcem a bratrem pohřební službu v Jindřichově Hradci. Pohřebnictví je jedno z odvětví, na které stát zapomněl, a tak Žoudlíkovi do ochranných hygienických prostředků investovali během pandemie už téměř padesát tisíc. Vládní restrikce je však naučily dělat on-line přenosy ze smutečních obřadů.

Pohřební služba odmítla ženě vydat urnu s maminčinými ostatky. Případ řešil ombudsman

31. října 2020 19:14

Pandemie koronaviru ovlivnila mimo jiné pohřebnictví. Kromě toho, že krematoria a další služby musí dodržovat zvláštní opatření, obrátilo se na ombudsmana Stanislava Křečka i několik pozůstalých. Společné měli to, že nestihli zorganizovat poslední rozloučení s blízkým v zákonné lhůtě, a tak souhlasili se sociálním pohřbem. Později žádali o urnu s ostatky, ale pohřební služba ji odmítla vydat.

reklama