CNN Prima News pohřební služba

pohřební služba

Výpis příspěvků ke štítku „pohřební služba“

Lidé nechtějí obřad, občas neudělají ani parte, líčí šéf pohřební služby důsledky zdražování

Poslední rozloučení bez loučení. Stále více Čechů se snaží ušetřit na pohřbech svých blízkých. Ceny se za poslední dva roky zvýšily až o dvacet procent, zejména kvůli zdražení energií, ale třeba i růstu platů. Majitel pohřební služby na Liberecku Ladislav Kopal, který vybudoval jediné nové krematorium v Česku od roku 1991, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásil, že roste zájem o pohřby bez obřadu. Tento trend zesílil hlavně ve velkých městech.

Není Mustang jako Mustang. Černý hřebec vás pěkně potichu odveze na hřbitov

Elektromobily konečně nalezly své nejideálnější uplatnění –⁠ v pohřebnictví vynikne přednost dokonale tichého chodu a vadit nebude menší dojezd a flexibilita. Britská společnost specializovaná na stavbu pohřebních vozidel do své nabídky kromě hybridních černých Mercedesů nově zařadila také plně elektrický Ford Mustang Mach-E, a to hned ve dvou smutečních variantách.

Elektromobily už využívají i pohřebáci. Kvůli tichému chodu i emisním zákazům

Nizozemský výrobce využil neoddiskutovatelnou výhodu elektromobilu a upravil jej na pohřební vůz. Tichý chod a nulové emise přestavěné Tesly přispívají k dokonalé důstojnosti posledního rozloučení. V západní Evropě totiž řeší mimo jiné i omezení přístupu aut se starším spalovacím motorem do center některých měst, kde bývají nezřídka umístěny hřbitovy, pohřební ústavy i krematoria.

Zdravotníci, popeláři nebo prodavači. Kdo bude moci chodit s pozitivním testem do práce?

Koho se bude týkat pracovní karanténa, by mohlo být jasné v pondělí. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce v pondělí předložit Ústřednímu krizovému štábu seznam profesí, které by mohly chodit do práce i s pozitivním testem na koronavirus. Rakušan to řekl v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Podle informací MF DNES by se mělo jednat například o zdravotnické služby, sociální péče nebo pohřebnictví či krematoria.

Sestry pohřbily svého otce, po letech zjistily, že nezemřel. Našli ho v pražské nemocnici

Když Lence Pencákové policisté oznámili, že zemřel její otec, mohla ho identifikovat jen podle občanského průkazu, neboť tělo bylo ve velmi špatném stavu. Se svou sestrou Miriam poté nechala zesnulého zpopelnit a pohřbít na rodném Slovensku. Po třech letech přišel šok, když jim policie oznámila, že je jejich otec ve skutečnosti živý a leží v jedné z pražských nemocnic.

Majitel pohřební služby: Krematoria jsou plná, pohřbívejme oběti covidu víc do země

Krematoria jsou přetížena, těla nebožtíků v Ostravě čekají na zpopelnění již ve dvou chladicích vozech. „Pokud by se podařilo změnit mentalitu pozůstalých a zvýšit počet pohřbů do země, krematoriím by se ulevilo,“ přemítá David Kraus, majitel pohřební služby Acordia, která sídlí hned u krematoria. Přispět ke změně mentality by ale zřejmě musel i stát, například dotační podporou pohřbů do země. „Bagr vykope hrob zhruba za dvě hodiny, volných míst na hřbitovech je dost,“ říká Kraus.

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

„Posledních patnáct let měla firma kolem 20 až 25 zemřelých za měsíc, v říjnu nám přes pohřební službu prošlo 42 zemřelých. Takové počty jsem během téměř dvaceti let nezažil,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Michal Žoudlík, který má spolu s otcem a bratrem pohřební službu v Jindřichově Hradci. Pohřebnictví je jedno z odvětví, na které stát zapomněl, a tak Žoudlíkovi do ochranných hygienických prostředků investovali během pandemie už téměř padesát tisíc. Vládní restrikce je však naučily dělat on-line přenosy ze smutečních obřadů.