CNN Prima News pohřební služby

pohřební služby

Výpis příspěvků ke štítku „pohřební služby“

Majitel pohřební služby: Už zase pohřbíváme oběti covidu. Očkujte se!

2. listopadu 2021 07:01

Pohřební služba Acordia z Ostravy průměrně pochová 70 nebožtíků měsíčně. „V jarní vlně koronaviru to bylo 110 zesnulých za měsíc, to byl strašný nápor. A teď už se opět začíná umírat na covid, v posledních dnech jsme pohřbili celkem tři osoby, které byly v době úmrtí nakaženy koronavirem,“ říká majitel pohřební služby David Kraus. „Hlavně seniory tak prosím, očkujte se.“ S dovětkem, ať nepřidělávají pohřební službě práci.

Devět z deseti pacientů na ventilátorech zemře a nejde jen o staré lidi, zní z Chebu

20. února 2021 16:52

Čirá hrůza. Tak vypadá současná situace na Chebsku, kde v posledních dnech naplno udeřila britská mutace koronaviru. Chebská nemocnice hlásí, že z deseti pacientů na ventilátorech jich devět zemře. Virus se šíří neskutečnou rychlostí, bere si obrovské množství životů. Uznávaný datový vědec Petr Ludwig na Facebooku varuje: „Cheb již zažívá to, co brzy pozná i zbytek ČR.“

Nábřeží mrtvých. V Brooklynu leží stovky obětí koronaviru v mrazicích náklaďácích

27. listopadu 2020 05:46

Téměř 700 těl je od dubna uloženo v mrazicích nákladních vozech zaparkovaných podél nábřeží newyorského Brooklynu. Poprvé o tom informoval The Wall Street Journal v neděli s tím, že země nebyla připravená na pandemii koronaviru. Skladovací zařízení, která slouží jako dočasné márnice, pravděpodobně zůstanou na místě, dokud pandemie neskončí.

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

26. listopadu 2020 06:22

„Posledních patnáct let měla firma kolem 20 až 25 zemřelých za měsíc, v říjnu nám přes pohřební službu prošlo 42 zemřelých. Takové počty jsem během téměř dvaceti let nezažil,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Michal Žoudlík, který má spolu s otcem a bratrem pohřební službu v Jindřichově Hradci. Pohřebnictví je jedno z odvětví, na které stát zapomněl, a tak Žoudlíkovi do ochranných hygienických prostředků investovali během pandemie už téměř padesát tisíc. Vládní restrikce je však naučily dělat on-line přenosy ze smutečních obřadů.

Zákaz pochovávání do země: Zničí Roman Prymula pohřební byznys?

11. října 2020 15:49

Koronavirová krize může negativně dopadnout i na byznys, který v dobách pandemie obvykle vzkvétá. Pohřební služby by totiž v důsledku případného zákazu pohřbívání do země mohly přijít o desítky milionů korun. Ministr zdravotnictví se totiž nechal slyšet, že z epidemiologického hlediska je bezpečnější těla zemřelých zpopelnit. Kremace ale už dnes jako způsob pohřbívání výrazně převažuje.

Spustila lavinu vtipů a teď začíná platit. Od 1. května se mění sazba DPH u piva

29. dubna 2020 16:47

Vzhledem k dosud omezenému provozu restaurací kvůli koronaviru vznikne zajímavá situace opět při prodeji piva, kde se sazby DPH staly vděčným námětem mnoha žertů už při schvalování novely. Podle vyjádření ministerstva financí výdej čepovaného piva přes okénko bude podléhat 21% sazbě DPH. Na zahrádce by to pak měla být při dodržení definice restauračních služeb 10% sazba DPH.