CNN Prima News pohřební služby

pohřební služby

Výpis příspěvků ke štítku „pohřební služby“

Ruští pohřebáci kvůli válce nestíhají, rostou nová krematoria. Trápí je ale české pece

Putinova agrese na Ukrajině a související západní sankce mimořádně zatěžují ruskou ekonomiku. Existuje ovšem oblast, která naopak zažívá až nebývalý boom. Vzhledem k obrovským ztrátám desítek tisíc vojáků není překvapivé, že jde o pohřební služby. Podle webu The Insider mají ohromné množství zakázek. Někde už není ani místo na hroby, jinde rostou nová krematoria.

Majitel pohřební služby: Už zase pohřbíváme oběti covidu. Očkujte se!

Pohřební služba Acordia z Ostravy průměrně pochová 70 nebožtíků měsíčně. „V jarní vlně koronaviru to bylo 110 zesnulých za měsíc, to byl strašný nápor. A teď už se opět začíná umírat na covid, v posledních dnech jsme pohřbili celkem tři osoby, které byly v době úmrtí nakaženy koronavirem,“ říká majitel pohřební služby David Kraus. „Hlavně seniory tak prosím, očkujte se.“ S dovětkem, ať nepřidělávají pohřební službě práci.

Devět z deseti pacientů na ventilátorech zemře a nejde jen o staré lidi, zní z Chebu

Čirá hrůza. Tak vypadá současná situace na Chebsku, kde v posledních dnech naplno udeřila britská mutace koronaviru. Chebská nemocnice hlásí, že z deseti pacientů na ventilátorech jich devět zemře. Virus se šíří neskutečnou rychlostí, bere si obrovské množství životů. Uznávaný datový vědec Petr Ludwig na Facebooku varuje: „Cheb již zažívá to, co brzy pozná i zbytek ČR.“

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

„Posledních patnáct let měla firma kolem 20 až 25 zemřelých za měsíc, v říjnu nám přes pohřební službu prošlo 42 zemřelých. Takové počty jsem během téměř dvaceti let nezažil,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Michal Žoudlík, který má spolu s otcem a bratrem pohřební službu v Jindřichově Hradci. Pohřebnictví je jedno z odvětví, na které stát zapomněl, a tak Žoudlíkovi do ochranných hygienických prostředků investovali během pandemie už téměř padesát tisíc. Vládní restrikce je však naučily dělat on-line přenosy ze smutečních obřadů.

Zákaz pochovávání do země: Zničí Roman Prymula pohřební byznys?

Koronavirová krize může negativně dopadnout i na byznys, který v dobách pandemie obvykle vzkvétá. Pohřební služby by totiž v důsledku případného zákazu pohřbívání do země mohly přijít o desítky milionů korun. Ministr zdravotnictví se totiž nechal slyšet, že z epidemiologického hlediska je bezpečnější těla zemřelých zpopelnit. Kremace ale už dnes jako způsob pohřbívání výrazně převažuje.

Spustila lavinu vtipů a teď začíná platit. Od 1. května se mění sazba DPH u piva

Vzhledem k dosud omezenému provozu restaurací kvůli koronaviru vznikne zajímavá situace opět při prodeji piva, kde se sazby DPH staly vděčným námětem mnoha žertů už při schvalování novely. Podle vyjádření ministerstva financí výdej čepovaného piva přes okénko bude podléhat 21% sazbě DPH. Na zahrádce by to pak měla být při dodržení definice restauračních služeb 10% sazba DPH.