reklama

pohyb

Výpis příspěvků ke štítku „pohyb“

Až třetina Čechů za poslední rok přibrala. Obezita je ohrožuje na zdraví

27. června 2021 05:51

V uplynulém roce téměř třetina dospělých Čechů přibrala. Ručička na váze se posunula směrem dopředu i u mnoha dětí, které ztratily kroužky, pravidelný školní režim a trávily více času doma. Lidé omezili pohyb a zvýšili energetický přísun včetně alkoholických nápojů. Jak zhubnout nabraná kila a hlavně jak si váhu udržet? Redakce CNN Prima NEWS se na to zeptala odborníků z pacientské organizace STOBklub, která pomáhá lidem s nadváhou a obezitou.

Děti během pandemie přibraly i 15 kilo. Lékař radí, jak z bludného kruhu obezity ven

9. června 2021 11:16

Až 15 kilogramů nad doporučenou váhu přibrali někteří školáci během pandemie koronaviru. Lékaři tak častěji řeší problémy s nadváhou či obezitou u dětí. Před pandemií mělo podle statistik nadváhu každé čtvrté dítě v Česku, každé sedmé se potýkalo s obezitou. Bez prezenční výuky ve školách, bez kroužků a většiny pohybových aktivit, které omezila opatření proti šíření koronaviru, se situace ještě zhoršila. Novinářům to ve středu sdělil primář dětského oddělení z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Jan Boženský.

Ztloustli jste v lockdownu? Pomůže 30 minut intenzivní chůze, radí obezitolog

31. března 2021 08:13

Kondice Čechů se kvůli lockdownu zhoršila. Máme méně pohybu, což negativně ovlivňuje i naši psychiku. Obezitolog z Všeobecné fakultní nemocnice Martin Matoulek volá po tom, aby vláda otevřela venkovní sportoviště, například tenis podle něj není rizikový pro přenos covidu. Matoulek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS také řekl, že lidem pomůže i 30 minut intenzivní chůze denně.

Uzavření okresů funguje, hlavně o víkendu, libuje si zdravotnictví a má jasná data

30. března 2021 08:56

Uzavření okresů pomohlo zastavit šíření koronaviru, tvrdí data mobilních operátorů a Google Mobility Report a informuje o tom resort zdravotnictví. Podle výsledků šetření, které probíhalo v únoru a březnu, se pohyb osob snížil především o víkendu. Dokládají to hlavně data z Prahy, odkud lidé vyjížděli ven až o 70 procent méně.

Trpíte následky po covidu? Čeští odborníci představili cviky, které vám pomůžou

4. března 2021 14:06

Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonnost – nejčastější důsledky prodělané infekce COVID-19. Odborníci z Olomouce však dali dohromady sadu cviků, které uzdraveným pomohou dostat se zpět do formy. Příručka zahrnuje nácvik správného dýchání, silový trénink i doporučení vytrvalostních aktivit. Pravidelné cvičení může zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic, ale i příznivě ovlivnit obezitu či nadváhu, které jsou nejen v případě covidu rizikovými faktory.

České děti v době covidu tloustnou. Chybí sport i sociální kontakt, varují lékaři

10. prosince 2020 20:50

Omezené nebo zrušené sportovní kroužky, zakázaná tělesná výchova na školách, minimální setkávání s vrstevníky, více času na počítači a na mobilu. Tak by se dalo shrnout, jak většina dětí tráví čas v době koronavirových restrikcí. V Česku trpí nadváhou 15 procent dětí a lze předpokládat, že za letošní rok se toto číslo ještě zvýší, varují odborníci.

Nikdo nenaučil mladé lidi jak se správně učit, varuje zakladatel Školy paměti

7. prosince 2020 12:14

„Člověk může být i v důchodu v perfektní kondici, klíčová věc pro dobrou paměť je fyzická činnost a paměť používat, stále se něco učit. Stres je největší zabiják dokonalé paměti,“ uvedl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS zakladatel Školy paměti Jakub Pok. Podle něj nikdo nenaučil mladé, jak se správně učit, technologie brzdí lidskou paměť a odvádí od koncentrace, která je nedílnou součástí dobré paměti.

Nedostatek pohybu zabíjí, varuje WHO. Dospělí by měli cvičit aspoň 20 minut denně

26. listopadu 2020 09:01

Nedostatkem pohybu v době koronaviru trpí 80 procent mladých lidí a více než každý čtvrtý dospělý. V nových doporučeních to zmiňuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Během protikoronavirových opatření je sportovní činnost důležitá, zdůrazňuje organizace a doporučuje dospělým minimálně dvacet minut fyzického pohybu denně, dětem dokonce celou hodinu.

reklama