
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
pohyb
Výpis příspěvků ke štítku „pohyb“

Ztloustli jste v lockdownu? Pomůže 30 minut intenzivní chůze, radí obezitolog
Kondice Čechů se kvůli lockdownu zhoršila. Máme méně pohybu, což negativně ovlivňuje i naši psychiku. Obezitolog z Všeobecné fakultní nemocnice Martin Matoulek volá po tom, aby vláda otevřela venkovní sportoviště, například tenis podle něj není rizikový pro přenos covidu. Matoulek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS také řekl, že lidem pomůže i 30 minut intenzivní chůze denně.

Uzavření okresů funguje, hlavně o víkendu, libuje si zdravotnictví a má jasná data
Uzavření okresů pomohlo zastavit šíření koronaviru, tvrdí data mobilních operátorů a Google Mobility Report a informuje o tom resort zdravotnictví. Podle výsledků šetření, které probíhalo v únoru a březnu, se pohyb osob snížil především o víkendu. Dokládají to hlavně data z Prahy, odkud lidé vyjížděli ven až o 70 procent méně.

Vesmírné vozítko Perseverance se dalo do pohybu. Za den na Marsu ujelo 200 metrů
Robotický průzkumník Perseverance se dal do pohybu poprvé od svého únorového přistání na Marsu, oznámil v pátek americký Národní úřad pro letectví a vesmír NASA. První testovací cesta roveru ale nebyla nijak dlouhá – dohromady urazil asi 6,5 metru.

Trpíte následky po covidu? Čeští odborníci představili cviky, které vám pomůžou
Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonnost – nejčastější důsledky prodělané infekce COVID-19. Odborníci z Olomouce však dali dohromady sadu cviků, které uzdraveným pomohou dostat se zpět do formy. Příručka zahrnuje nácvik správného dýchání, silový trénink i doporučení vytrvalostních aktivit. Pravidelné cvičení může zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic, ale i příznivě ovlivnit obezitu či nadváhu, které jsou nejen v případě covidu rizikovými faktory.

Při čištění zubů si dřepněte, radí terapeutka. Jak na bolavá záda při home office?
Dřep je v pohybu nejdůležitější, uvedla v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS pohybová terapeutka Tereza Náplavová Semrádová. Poradila, jak se lidé mají chovat, aby zůstali zdraví a nebolela je záda během home office a při sedavém zaměstnání. Terapeutka v pořadu také naznačila, jak má vypadat ideální pracovní prostor.

České děti v době covidu tloustnou. Chybí sport i sociální kontakt, varují lékaři
Omezené nebo zrušené sportovní kroužky, zakázaná tělesná výchova na školách, minimální setkávání s vrstevníky, více času na počítači a na mobilu. Tak by se dalo shrnout, jak většina dětí tráví čas v době koronavirových restrikcí. V Česku trpí nadváhou 15 procent dětí a lze předpokládat, že za letošní rok se toto číslo ještě zvýší, varují odborníci.

Nikdo nenaučil mladé lidi jak se správně učit, varuje zakladatel Školy paměti
„Člověk může být i v důchodu v perfektní kondici, klíčová věc pro dobrou paměť je fyzická činnost a paměť používat, stále se něco učit. Stres je největší zabiják dokonalé paměti,“ uvedl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS zakladatel Školy paměti Jakub Pok. Podle něj nikdo nenaučil mladé, jak se správně učit, technologie brzdí lidskou paměť a odvádí od koncentrace, která je nedílnou součástí dobré paměti.

Nedostatek pohybu zabíjí, varuje WHO. Dospělí by měli cvičit aspoň 20 minut denně
Nedostatkem pohybu v době koronaviru trpí 80 procent mladých lidí a více než každý čtvrtý dospělý. V nových doporučeních to zmiňuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Během protikoronavirových opatření je sportovní činnost důležitá, zdůrazňuje organizace a doporučuje dospělým minimálně dvacet minut fyzického pohybu denně, dětem dokonce celou hodinu.

I staří psi mohou mít kvalitní a bezbolestný život. Pomáhá pohyb a terapie
Fena Československého vlčáka Enny oslaví na jaře 12 let. Na svůj věk je ve skvělé kondici, za což vděčí své majitelce. Ta totiž nemávla rukou nad problémy, které se začaly objevovat okolo devátého roku a nezařadila fenku do škatulky „je prostě stará“. Naopak, začala se své psí přítelkyni více věnovat.

Posílení imunity? Ovoce, zelenina, vitamín D, živočišné vývary, radí lékařka
Strava je důležitým tématem nejen během probíhající koronavirové epidemie. Jak se správně stravovat, abychom co nejvíce posílili imunitu a předešli tak respiračním onemocněním nebo zmírnili jejich příznaky, poradila lékařka, fitness instruktorka a lektorka Marie Skalská.

Obézní jsou ohroženější koronavirem. Jezte méně, hýbejte se a nemlsejte, radí odborníci
Doktorka Kateřina Cajthamlová a fitness trenér Jakub Prchal v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové poradili, jak se mají lidé doma udržovat, aby nepřibírali a měli dobrou imunitu. Podle Společnosti všeobecného lékařství má totiž obézní pacient s koronavirem o 113 procent větší šanci, že skončí v nemocnici než pacient s normální váhou, a o 48 procent větší pravděpodobnost, že s COVID-19 zemře. Vyplývá to z dat vědců univerzity v Severní Karolíně, kteří prošli 75 studií provedených na čtyřech stech tisících pacientů z Evropy, Asie i Ameriky.

Jak fungují boty, které během chůze vyrábějí elektřinu
Málokdo si v dnešní době dokáže představit život bez mobilu. Všichni si ale dokážou představit tu hrůzu, když se vybije a není kde dobít. Revoluci by ovšem mohly přinést zázračné boty, které vyrábějí elektřinu během chůze.