pohyb

Výpis příspěvků ke štítku „pohyb“

Škubání končetinami a pohyb očí. Pavoukům se zdají sny podobně jako lidem, tvrdí vědci

10. srpna 2022 06:49

Pavouci při spánku škubají končetinami a pohybují očními sítnicemi. Podle vědců je proto možné, že se jim zdají sny podobně jako lidem. Vyplývá to z nové studie, při níž její autoři pozorovali mláďata pavouků z čeledi skákavkovitých pomocí speciálních kamer a objevili u nich chování podobné takzvané REM fázi spánku, v níž přicházejí sny. Informoval o tom list The Guardian.

Problémy s pohybem, zrádné schody i covid. Přátelé se o Trumpovou před její smrtí obávali

19. července 2022 13:05

Ivana Trumpová, která zemřela ve čtvrtek 14. července 2022, měla před smrtí problémy s pohybem. Konkrétně ji podle blízkého přítele Zacha Erdema trápila kyčel. Říkala, že se necítí dobře, že nemůže opustit svůj dům, vzpomíná majitel restaurace pro deník The New York Post. Nabádal ji, aby se nechala vyšetřit lékařem, to ale podle něj Trumpová odmítla. Její kamarádka Nikki Haskellová pro americký časopis Extra zase přiznala, že se Trumpová extrémně obávala nemoci COVID-19.

V létě je snazší udržet si hladinu cholesterolu v normě. Proč tomu tak je?

10. července 2022 13:02

Více než 50 procent lidí v Česku trápí vysoký cholesterol. Tento problém se týká nejen dospělých, ale také dětí. Vysoký cholesterol můžeme do určité míry ovlivnit sami, a to zdravějším způsobem života. A právě letní období tomu nahrává. Jak za teplých dnů udělat maximum proto, aby hladina cholesterolu v krvi zůstala pod kontrolou a jaké jsou vlastně ideální hodnoty? Pro CNN Prima NEWS odpovídá klinický biochemik Marek Antoš.

Nikdo v Evropě nemá informace, kde se Romové z Ukrajiny pohybují, přiznal Rakušan

10. května 2022 13:56

Posledních několik týdnů se po Česku začínají objevovat hloučky romských uprchlíků, kteří nemají ubytování a bivakují před nádražími – nejčastěji v Praze a Brně. Podle ministra vnitra Víta Rakušana je problém především v tom, že nikdo v Evropě přesně neví, kde se uprchlíci nachází a pohybují. Ministr to řekl na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

Jak během vánočních svátků nepřibrat? Lahůdky si odpírat nemusíte, tvrdí obezitologové

24. prosince 2021 08:20

Vánoce jsou tady a většina lidí si je nedokáže představit bez dobrého jídla. Jenže právě s tím často přibydou i kila. Nutriční poradci i trenéři proto každoročně doporučují si dávat pozor na míru. Na jednu stranu není nutné si pokrmy úplně odepřít, na stranu druhou je na místě přispět svému zdraví alespoň delší procházkou. Pakliže má dojít na alkohol, není od věci dát přednost nízkokalorickým nápojům – třeba suchému bílému vínu.

Až třetina Čechů za poslední rok přibrala. Obezita je ohrožuje na zdraví

27. června 2021 05:51

V uplynulém roce téměř třetina dospělých Čechů přibrala. Ručička na váze se posunula směrem dopředu i u mnoha dětí, které ztratily kroužky, pravidelný školní režim a trávily více času doma. Lidé omezili pohyb a zvýšili energetický přísun včetně alkoholických nápojů. Jak zhubnout nabraná kila a hlavně jak si váhu udržet? Redakce CNN Prima NEWS se na to zeptala odborníků z pacientské organizace STOBklub, která pomáhá lidem s nadváhou a obezitou.

Děti během pandemie přibraly i 15 kilo. Lékař radí, jak z bludného kruhu obezity ven

9. června 2021 11:16

Až 15 kilogramů nad doporučenou váhu přibrali někteří školáci během pandemie koronaviru. Lékaři tak častěji řeší problémy s nadváhou či obezitou u dětí. Před pandemií mělo podle statistik nadváhu každé čtvrté dítě v Česku, každé sedmé se potýkalo s obezitou. Bez prezenční výuky ve školách, bez kroužků a většiny pohybových aktivit, které omezila opatření proti šíření koronaviru, se situace ještě zhoršila. Novinářům to ve středu sdělil primář dětského oddělení z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Jan Boženský.