CNN Prima News pokleknutí

pokleknutí

Výpis příspěvků ke štítku „pokleknutí“

Význam diskutovaného gesta? Poklekávám jen proto, že mi bylo řečeno, abych poklekával

11. srpna 2022 16:15

O víkendu odstartoval nový ročník Premier League. Na první pohled nic nového. Všechny týmy před začátkem zápasů obligátně poklekly, aby vyslaly signál, že rasismus by na světě neměl mít místo. Ale dál už bude propírané gesto v nejlepší fotbalové soutěži světa značně omezené. I podle hráčů tmavé pleti je to jedině dobře.

Poklekávání odzvonilo, v Anglii se objeví už jen výjimečně. Podle hráčů ztrácelo význam

3. srpna 2022 20:40

Řada zápasů ve fotbalové Premier League v posledních letech nenabídla žádné góly. Co ale při žádném utkání nechybělo, bylo pokleknutí týmů a rozhodčích na důkaz souznění s inciativou Black Lives Matter. Postupně ale sílil názorový proud, podle něhož jde o prázdné gesto, které život menšin nijak nezlepší. A i hvězdy anglické soutěže nyní tvrdí: Pokládat koleno na trávník před startem duelu je zbytečné.

Eminem na Super Bowlu poklekl, i když to NFL prý nechtěla. Kde se gesto vzalo?

14. února 2022 11:49

Vystupovat v poločase Super Bowlu, tedy finále nejslavnější ligy amerického fotbalu NFL, je obrovskou prestiží. Každý rok jen v USA sleduje vyvrcholení sezony přes 100 milionů lidí v televizi, další desetitisíce na stadionu. Letos se tohoto masivního publika dočkaly legendy hip hopu a rapu – Dr. Dre, Kendrick Lamar, 50 Cent, Snoop Dogg nebo také Eminem. Právě on způsobil největší pozdvižení, když při jednom ze svých největších hitů – Lose Yourself – poklekl.

Sparta je kvůli „rasismu“ dětí na koberečku. Jak UEFA v minulosti trestala hříchy tribun?

11. října 2021 15:24

Ačkoliv to české veřejnosti přijde absurdní, fotbalová organizace UEFA vyšetřuje utkání Sparty Praha s Glasgow Rangers v Evropské lize na Letné. Dětští fanoušci vytvořili nehostinné prostředí v Česku nenáviděnému Glenu Kamarovi. V Británii si myslí, že šlo o rasismus. Může pražský klub potkat trest? Na základě vyjádření delegáta přítomného na utkání spíše nikoliv. V článku se dočtete, jak UEFA přistupovala k případům xenofobie na tribunách v minulosti.

Anglie bude dál poklekávat, má však své „rebely“. K ničemu to není, tvrdí útočník

6. srpna 2021 06:11

Letos v únoru usoudili, že poklekávání před zápasy nemá kýžený efekt, a přestali s ním. Teď po postupu do elitní anglické společnosti Premier League fotbalisté Brentfordu – respektive jejich vedení – mění stanovisko. Gesto spojené s podporou hnutí Black Lives Matter (BLM) však nebude vykonávat jeden z hráčů tmavé pleti v týmu nováčka.

Gól Schicka z poloviny hřiště mě oslnil, rozplývá se Zeman. Kdo pokleká, je idiot

2. července 2021 13:11

To, co předvádí útočník Patrik Schick na probíhajícím Euru, neuniklo ani nejvyššímu státnímu představiteli České republiky Miloši Zemanovi, který se sám považuje za fotbalového analfabeta. Prezident pochválil gól kanonýra výběru Jaroslava Šilhavého proti Skotsku. V rozhovoru pro MF DNES zároveň naznačil, že mistrovství Evropy je až příliš zpolitizované, a to především na základě už proslulého poklekávání.

Poklekávání na Euru leze krkem trenérům i politikům. Ministryně podpořila bučící fanoušky

15. června 2021 16:55

Poklekávání před fotbalovými zápasy vyvolává vášně i na fotbalovém Euru. Gesto na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) už leze krkem nejen některým hráčům či týmům, ale také odborníkům a politikům. Britská ministryně vnitra dokonce podpořila i fanoušky, kteří klečící hráče vypískávají a bučí na ně.

Češi splnili slib a nezačali Euro na kolenou, stáli také Skoti. Zaznělo lehké bučení

14. června 2021 15:20

Česká reprezentace dopředu avizovala, že se na fotbalovém Euru bude držet svého způsobu, jak se vymezit vůči rasismu, a nepředvede již tradiční gesto spojené s hnutím Black Lives Matter – pokleknutí. Před zápasem na Hampden Parku skutečně zůstali před úvodním zápasem Tomáš Souček a spol. stát, a jelikož se na kolena neodebrali ani domácí Skoti, šlo se hned na věc.