reklama
CNN Prima News pokleknutí

pokleknutí

Výpis příspěvků ke štítku „pokleknutí“

Sparta je kvůli „rasismu“ dětí na koberečku. Jak UEFA v minulosti trestala hříchy tribun?

11. října 2021 15:24

Ačkoliv to české veřejnosti přijde absurdní, fotbalová organizace UEFA vyšetřuje utkání Sparty Praha s Glasgow Rangers v Evropské lize na Letné. Dětští fanoušci vytvořili nehostinné prostředí v Česku nenáviděnému Glenu Kamarovi. V Británii si myslí, že šlo o rasismus. Může pražský klub potkat trest? Na základě vyjádření delegáta přítomného na utkání spíše nikoliv. V článku se dočtete, jak UEFA přistupovala k případům xenofobie na tribunách v minulosti.

Anglie bude dál poklekávat, má však své „rebely“. K ničemu to není, tvrdí útočník

6. srpna 2021 06:11

Letos v únoru usoudili, že poklekávání před zápasy nemá kýžený efekt, a přestali s ním. Teď po postupu do elitní anglické společnosti Premier League fotbalisté Brentfordu – respektive jejich vedení – mění stanovisko. Gesto spojené s podporou hnutí Black Lives Matter (BLM) však nebude vykonávat jeden z hráčů tmavé pleti v týmu nováčka.

Gól Schicka z poloviny hřiště mě oslnil, rozplývá se Zeman. Kdo pokleká, je idiot

2. července 2021 13:11

To, co předvádí útočník Patrik Schick na probíhajícím Euru, neuniklo ani nejvyššímu státnímu představiteli České republiky Miloši Zemanovi, který se sám považuje za fotbalového analfabeta. Prezident pochválil gól kanonýra výběru Jaroslava Šilhavého proti Skotsku. V rozhovoru pro MF DNES zároveň naznačil, že mistrovství Evropy je až příliš zpolitizované, a to především na základě už proslulého poklekávání.

Poklekávání na Euru leze krkem trenérům i politikům. Ministryně podpořila bučící fanoušky

15. června 2021 16:55

Poklekávání před fotbalovými zápasy vyvolává vášně i na fotbalovém Euru. Gesto na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) už leze krkem nejen některým hráčům či týmům, ale také odborníkům a politikům. Britská ministryně vnitra dokonce podpořila i fanoušky, kteří klečící hráče vypískávají a bučí na ně.

Češi splnili slib a nezačali Euro na kolenou, stáli také Skoti. Zaznělo lehké bučení

14. června 2021 15:20

Česká reprezentace dopředu avizovala, že se na fotbalovém Euru bude držet svého způsobu, jak se vymezit vůči rasismu, a nepředvede již tradiční gesto spojené s hnutím Black Lives Matter – pokleknutí. Před zápasem na Hampden Parku skutečně zůstali před úvodním zápasem Tomáš Souček a spol. stát, a jelikož se na kolena neodebrali ani domácí Skoti, šlo se hned na věc.

Poklekávat nebudeme, rozhodli čeští fotbalisté. Politika do sportu nepatří

13. června 2021 15:43

Čeští fotbalisté nebudou před zápasy na mistrovství Evropy poklekávat na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Reprezentanti případně stejně jako v březnovém utkání světové kvalifikace ve Walesu vyjádří postoj proti rasismu i dalším projevům nesnášenlivosti tak, že poukážou na nápis na rukávu dresu, odkazující na kampaň s názvem UEFA Respect. Naopak první soupeři Česka – Skotové – se rozhodli pro obě varianty.

Stanciu překvapil Anglii a kvůli Kúdelovi nepoklekl: Dostal trest bez důkazů

6. června 2021 22:11

Od zápasu mezi Slavií a Rangers uplynuly dva měsíce. Na údajnou rasistickou urážku z úst Ondřeje Kúdely na účet Glena Kamary se ovšem stále nezapomnělo. Slávistický hráč dostal trest na deset zápasů. Jeho spoluhráč, záložník Nicolae Stanciu, mu na dálku vyjádřil podporu. Při přípravném duelu Anglie s Rumunskem před zápasem odmítl pokleknout.

reklama