CNN Prima News pokusy na zvířatech

pokusy na zvířatech

Výpis příspěvků ke štítku „pokusy na zvířatech“

Muskovy hravé opice: Týrání zvířat nebo věda?

24. února 2022 12:04

Muskova společnost Neuralink, která vyvíjí čipy umožňující ovládání přístrojů mozkem, čelí obvinění, že v rámci výzkumu financovala kruté týrání laboratorních zvířat. Pokusy nepřežilo 15 z 23 opic. Společnost se brání tvrzením, že dodržela platná nařízení.

Ben Cristovao se slzami v očích vyzývá k ukončení pokusů na zvířatech. Pomoc můžete i vy

10. listopadu 2021 15:20

Sběr podpisů pod občanskou iniciativu Za Evropu bez pokusů na zvířatech pokračuje. Jen v ČR ji za pár dnů podepsalo více než 66 tisíc lidí, čímž bylo dosaženo více než čtyřnásobku minimálního počtu podpisů za ČR. Neuvěřitelná lavina podpisů se strhla po tom, co organizace Svoboda zvířat spolu s Benem Cristovaem, Veronikou Čermák Mackovou, Dewii, Janou Strykovou a dalšími spustila video, kde osobnosti projevují bezprostřední emoce při pohledu na reálné záběry z laboratoří. Video s názvem A jak zareagujete na utrpení zvířat vy? vidělo za jediný den skoro 1,2 milionu lidí. Nyní je tu pokračování, ve kterém jsou odhalena vyjádření všech zúčastněných celebrit. A jejich reakce dojímají celou naši zemi.

Brutální pokusy na štěňatech: Americkým Kongresem hýbe skandál

29. října 2021 09:00

Kongresem Spojených států amerických hýbe skandál, který odhalila nezisková organizace zabývající se osvětou ohledně zbytečného utrácení peněz za pokusy na zvířatech. Podle zjištění organizace byly peníze amerických daňových poplatníků využity na kontroverzní experiment s koronaviry v čínském Wu-chanu, ale i na brutální pokusy na psech v Africe.

Ve španělské laboratoři týrali zvířata, úřady jí pozastavily činnost

20. dubna 2021 12:22

Opice zoufale se zmítající na stole v sevření čtyř laboratorních techniků. Pes ležící v kalužích krve a následně zavěšený hlavou dolů. Králíci, kterým vivisektoři za plného vědomí odebírají oční bulvy. Hrůzné záběry, které zveřejnila organizace Cruelty Free International, přinutily španělské úřady k uzavření laboratoře společnosti Vivotecnia v Madridu.

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

13. března 2021 09:00

Kosmetiku dováženou do Číny už nebude nutné povinně testovat na zvířatech. Krok, který bude platit od počátku května letošního roku, oznámila čínská Národní správa pro léčivé přípravky. Kromě toho úřady začnou u nových kosmetických přísad uznávat data získaná za pomoci alternativních metod testování. Po alternativách začínají sahat i vědci vyvíjející léky.

Ochránci zvířat zuří! Zákaz testování kosmetiky na zvířatech v EU neplatí

10. září 2020 15:20

Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) shodila ze stolu dvě odvolání týkající se testů kosmetických přísad na zvířatech. Nadále tak bude vyžadovat provádění pokusů na zvířatech u dvou látek, které se používají výhradně jako ingredience do kosmetických produktů. Pokusy na zvířatech u čistě kosmetických přísad přitom byly v Evropské unii zakázány již v roce 2013.

Zneužívání zvířat v době technické: Zvířecí kyborgové ve službách lidí

11. března 2020 07:30

Psi, myši, potkani, ale i včely. Tyto živočišné druhy bývají cvičeny a využívány při vyhledávání výbušnin. Teď na jejich místo ale přicházejí zvířata, která obvykle za své „spojence“ nepovažujeme. Sarančata. Výzkumníci z Washingtonské univerzity v Missouri totiž přišli na to, jak využít jejich přirozené schopnosti detekovat chemické pachy ve vzduchu.

Americká vládní agentura povolila adopci „laboratorních“ zvířat ze svých zařízení

28. února 2020 04:30

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) nově umožní adopci zdravých zvířat, která byla využívána pro pokusy. V rámci adopčního programu bude možné poskytnout bezpečný domov nejen morčatům a králíkům, ale i psům, kočkám a „hospodářským“ zvířatům, jako jsou ovce či prasata. Dosud byla tato zvířata po pokusech uspávána.