CNN Prima News pokusy na zvířatech

pokusy na zvířatech

Výpis příspěvků ke štítku „pokusy na zvířatech“

Ben Cristovao se slzami v očích vyzývá k ukončení pokusů na zvířatech. Pomoc můžete i vy

Sběr podpisů pod občanskou iniciativu Za Evropu bez pokusů na zvířatech pokračuje. Jen v ČR ji za pár dnů podepsalo více než 66 tisíc lidí, čímž bylo dosaženo více než čtyřnásobku minimálního počtu podpisů za ČR. Neuvěřitelná lavina podpisů se strhla po tom, co organizace Svoboda zvířat spolu s Benem Cristovaem, Veronikou Čermák Mackovou, Dewii, Janou Strykovou a dalšími spustila video, kde osobnosti projevují bezprostřední emoce při pohledu na reálné záběry z laboratoří. Video s názvem A jak zareagujete na utrpení zvířat vy? vidělo za jediný den skoro 1,2 milionu lidí. Nyní je tu pokračování, ve kterém jsou odhalena vyjádření všech zúčastněných celebrit. A jejich reakce dojímají celou naši zemi.

Ve španělské laboratoři týrali zvířata, úřady jí pozastavily činnost

Opice zoufale se zmítající na stole v sevření čtyř laboratorních techniků. Pes ležící v kalužích krve a následně zavěšený hlavou dolů. Králíci, kterým vivisektoři za plného vědomí odebírají oční bulvy. Hrůzné záběry, které zveřejnila organizace Cruelty Free International, přinutily španělské úřady k uzavření laboratoře společnosti Vivotecnia v Madridu.

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

Kosmetiku dováženou do Číny už nebude nutné povinně testovat na zvířatech. Krok, který bude platit od počátku května letošního roku, oznámila čínská Národní správa pro léčivé přípravky. Kromě toho úřady začnou u nových kosmetických přísad uznávat data získaná za pomoci alternativních metod testování. Po alternativách začínají sahat i vědci vyvíjející léky.

Ochránci zvířat zuří! Zákaz testování kosmetiky na zvířatech v EU neplatí

Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) shodila ze stolu dvě odvolání týkající se testů kosmetických přísad na zvířatech. Nadále tak bude vyžadovat provádění pokusů na zvířatech u dvou látek, které se používají výhradně jako ingredience do kosmetických produktů. Pokusy na zvířatech u čistě kosmetických přísad přitom byly v Evropské unii zakázány již v roce 2013.

Zneužívání zvířat v době technické: Zvířecí kyborgové ve službách lidí

Psi, myši, potkani, ale i včely. Tyto živočišné druhy bývají cvičeny a využívány při vyhledávání výbušnin. Teď na jejich místo ale přicházejí zvířata, která obvykle za své „spojence“ nepovažujeme. Sarančata. Výzkumníci z Washingtonské univerzity v Missouri totiž přišli na to, jak využít jejich přirozené schopnosti detekovat chemické pachy ve vzduchu.