CNN Prima News povinnost

povinnost

Výpis příspěvků ke štítku „povinnost“

Povinností manželů je mít sex, tvrdí senátorka Kovářová. Za svůj výrok čelí ostré kritice

29. října 2022 22:03

Čerstvě zvolená senátorka Daniela Kovářová čelí na sociálních sítích kritice i posměchu za své nedávné výroky o manželství. Podle Kovářové totiž z občanského zákoníku vyplývá, že manželé mají zákonnou povinnost a také právo spolu provozovat sex. Kritici předkládají hned několik argumentů, že výklad bývalé ministryně spravedlnosti a advokátky se specializací na rodinnou problematiku je mylný.

Sblížila se s královnou, když sama málem zemřela. Sophie převezme po tchyni povinnosti

17. září 2022 20:58

Na viditelnější pozice v britské královské rodině se po smrti královny Alžběty II. s největší pravděpodobností dostane Sophie, hraběnka z Wessexu, manželka prince Edwarda (nejmladšího syna zesnulé panovnice). Šlechtična totiž měla se svou tchyní nebývale vřelý vztah a po její smrti se teď ujme některých Alžbětiných povinností.

Z nepopulárního k uznávanému: Británie má nového krále. Jaké přijme Charles jméno?

8. září 2022 21:35

Ve věku 96 let ve čtvrtek zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác, na kterém byla spuštěna vlajka. Šlo o nejdéle vládnoucí panovnici v britských dějinách. Novým britským králem se stal její nejstarší syn, princ Charles. Do povědomí veřejnosti se zapsal také jako manžel princezny Diany. V období jejich rozchodu se Charlesova popularita rapidně propadla. Uznání si však znovu získal.

List Jaromíra Soukupa se kvůli prohřeškům stane minulostí. Hnutí chce vláda rozpustit

22. ledna 2022 10:57

Vláda ve středu projedná návrh na rozpuštění hnutí List Jaromíra Soukupa. Nejvyšší správní soud (NSS) pozastavil činnost hnutí v listopadu 2020, protože v půlroční lhůtě neustavilo své orgány, čímž nesplnilo svou zákonnou povinnost. Hnutí pak mělo rok na nápravu pochybení, podle materiálu vlády, který je k dispozici, tak ale neučinilo. Zároveň hnutí nepředložilo výroční finanční zprávy za rok 2019 a 2020.

Povinné očkování proti covidu? Zástěrka neschopnosti politiků, zlobí se německý exministr

2. prosince 2021 16:41

Debata o povinném očkování proti nemoci COVID-19 se v sousedním Německu rozjela naplno. Také kvůli tomu, že ani přes stále se zpřísňující opatření se nedaří výrazně snížit základní ukazatel týdenní incidence na 100 tisíc obyvatel. Restrikce a možná povinná vakcinace mají ale i řadu odpůrců. Jedním z nich je exministr vnitra Otto Schily, který se tvrdě opřel do představitelů současné vlády.

Vojtěch navrhne vyhlášení nouzového stavu. Svrčinová by byla i pro povinné očkování

22. listopadu 2021 08:25
Aktualizováno

Vláda zvažuje kvůli epidemii vyhlášení nouzového stavu, řekla v pondělí Radiožurnálu hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Informaci později potvrdil web iDnes.cz, podle něhož ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přinese příslušný návrh na vládu už v pondělí. Opatření by umožnilo výpomoc mediků v nemocnicích. Proti tomu se ale ohradil ministr školství Robert Plaga. Svrčinová v rozhovoru také zmínila, že jiná cesta než povinné očkování není.