reklama
CNN Prima News psychologové

psychologové

Výpis příspěvků ke štítku „psychologové“

Lidé jsou nasáklí negací. Přísnější opatření dodržovat nebudou, říká poslanec Nacher

24. února 2021 15:13

Jsme před totální katastrofou, řekl ve středu český premiér Andrej Babiš. Školy se otevírat nebudou a opatření se zpřísní. „Lidé jsou nasáklí negací, která se na ně hrne ze všech stran. Jsme jak na houpačce a cokoliv se udělá, je podrobeno kritice,“ uvedl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS poslanec za vládní hnutí ANO Patrik Nacher.

Experti: Uzavření škol je hřích. Děti sedí doma a kynou, vzniká zapomenutá generace

18. února 2021 00:20

Uzavření škol je jedním z největších hříchů, který byl na naší společnosti napáchán, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Podle něj se z adolescentů stává zapomenutá generace. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl upozornil, že vývoj dětí bude narušen a že u nich narůstá obezita.

Třetina rodičů volá po anulování školního roku. Nejde to, vzkazují odborníci

3. února 2021 06:22

Nekonečná distanční výuka. Tak bychom mohli nazvat současný stav, který se týká většiny žáků v Česku. A světlo na konci tunelu se zdá být stále v nedohlednu. Z ankety, kterou jsme vytvořili na Instagramu, vyplynulo, že více než třetina hlasujících (36 procent) je pro to, aby byl letošní školní rok anulován. Nejde to, říkají odborníci ze školství. Co si o tom myslí pedagogové a psychologové? A jaký je váš názor? Hlasujte v anketě uvnitř článku.

Vláda vymýšlí dotace a terapie zdarma, přitom zakazuje psychologům mít otevřeno

6. listopadu 2020 11:05

Deprese a úzkosti trápí Čechy během koronavirové krize čím dál víc. Pokud ale někdo chce navštívit svého psychologa, nemůže. Vláda totiž v říjnu nakázala soukromým psychologům pracujícím mimo zdravotnictví, že musejí zavřít své ordinace. Paradoxem je, že premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) přišli s tím, že by lidé měli mít možnost zdarma absolvovat deset sezení u psychoterapeuta.

Třikrát více lidí letos myslelo na sebevraždu. Může za to koronavirus

1. září 2020 06:44

Koronavirová pandemie a opatření, které s ní souvisí, představují obrovský nápor na naši psychiku. Odborníci upozorňují na to, že přibývá lidí s úzkostmi, depresemi i sebevražednými myšlenkami. Jen v období karantény vzrostl počet pacientů v psychiatrických ambulancích o 20 % a v porovnání s daty z epidemicky normálních let až třikrát více lidí myslelo na sebevraždu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl profesor psychiatrie Pavel Mohr.

reklama