CNN Prima News reforma

reforma

Výpis příspěvků ke štítku „reforma“

Současná vláda věk odchodu do důchodu nezvýší, uvedl Fiala. Připraví pouze reformu

10. listopadu 2022 10:02

Premiér Petr Fiala (ODS) vyloučil prodloužení doby odchodu do důchodu za současné vlády. V rozhovoru pro web Blesk.cz současně uvedl, že chce se svým kabinetem připravit solidní důchodovou reformu založenou na co nejširší shodě. „Je nutná proto, aby lidé před čtyřicítkou měli šanci na slušnou penzi,“ řekl. Posunem věku odchodu do důchodu se vláda vůbec nebude zabývat, protože prověřovat dobu dožití v souvislosti s penzemi legislativa ukládá po pěti letech, což nenastane. Podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) by odchod do důchodu měl zohledňovat náročnost práce a dobu vstupu na trh práce.

Kritika reforem či výčitky kvůli rozpadu SSSR. Jaký byl vztah Putina s Gorbačovem?

31. srpna 2022 19:51

Ke smrti posledního vládce Sovětského svazu Michaila Gorbačova se neopomněl vyjádřit nynější ruský prezident Vladimir Putin. Prostřednictvím svého tiskového mluvčího však jen stroze oznámil, že rodině zaslal své nejhlubší kondolence. Gorbačov před časem měl o Putinovi říci, že svojí současnou politikou de facto zničil jeho reformy. Jaký byl vztah mezi těmito výraznými státníky?

Putin zničil moje celoživotní dílo, zlobil se Gorbačov. Co říkal o dnešním vládci Ruska?

30. srpna 2022 23:19

Poslední lídr Sovětského svazu Michail Gorbačov ještě krátce před smrtí kritizoval ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli válce na Ukrajině. V červencovém rozhovoru pro ruskou verzi magazínu Forbes to řekl novinář Alexej Venediktov, který byl s Gorbačovem v kontaktu. Podle bývalého prezidenta nynější hlava státu kompletně zničila politické reformy, které tvrdě vyjednal.

Státy EU daly zelenou omezení prodeje klasických aut od roku 2035. Schválily i emisní reformu

29. června 2022 05:26

Státy Evropské unie se ve středu nad ránem shodly na sadě klíčových návrhů, které mají přispět ke splnění klimatických cílů evropského bloku pro rok 2030. Ministři životního prostředí po více než patnáctihodinovém jednání podpořili reformu trhu s emisními povolenkami či normu, která prakticky znemožňuje prodej nových aut se spalovacími motory od roku 2035.

Máme plné zuby vyšinutých střelců. Hollywoodská hvězda vyzývá k reformě zákona o zbraních

8. června 2022 08:39

Hollywoodská hvězda Matthew McConaughey včera v Bílém domě vyzvala americké politiky k reformě zákona o zbraních. Rodák z Uvalde, kde bylo 24. května zastřeleno na místní škole 19 studentů a dva učitelé, sdílel s novináři příběhy některých zastřelených. V emotivním projevu vyzval k přísnějším bezpečnostním prověrkám při výdeji zbraní. Zvýšit by se podle něj měl také minimální věk k pořízení útočných pušek ze současných 18 na 21 let. Projev sklidil uznání od republikánů i demokratů.

Státy EU se shodly na reformě DPH. Co vše by díky tomu mohlo nejen v Česku zlevnit?

7. prosince 2021 18:07

Země Evropské unie (EU) budou moci snížit daň z přidané hodnoty (DPH) u většího množství produktů, než tomu bylo dosud. Na flexibilnějších pravidlech, která umožní výrazně snížit daň například u základních potravin, léků, hygienických potřeb, internetového připojení či klimaticky šetrných produktů, se v úterý shodli unijní ministři financí.

Radičová: Slovenskou vládu čekají časované bomby, covid nezvládly ani nejbohatší země

25. října 2021 21:17

Slovenská vláda premiéra Eduarda Hegera má před sebou velmi těžké zkoušky a má na stole hned několik časovaných bomb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS před tím varuje bývalá předsedkyně vlády našich východních sousedů Iveta Radičová. Hovoří mimo jiné i o krizi spjaté s pandemií. V tomto směru Radičová kritická není, podle ní si s pandemií dostatečně neporadily ani ty nejbohatší a nejvyspělejší státy Evropy a světa.

Student ve Francii napadl 66letou učitelku. Prodětská politika je katastrofa, říká expert

17. října 2021 23:30

Pět měsíců podmíněně, 140 hodin veřejně prospěšných prací a kurz občanské výchovy. Takový trest vyfasoval francouzský student, který před nedávnem hrubě napadl ve třídě učitelku. Incident natočili spolužáci na telefon a záznam šířili po internetu. Video vyvolalo obrovskou vlnu pobouření a zároveň posloužilo jako důkaz u soudního líčení.

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

17. září 2021 12:50

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Na důchody nebude. Musíte si začít šetřit sami, apeluje Skopeček z ODS

9. září 2021 06:34

Na důchody nebude –⁠ a kdo tvrdí opak, lže. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec ODS a lídr koalice Spolu ve Středočeském kraji Jan Skopeček, který je zároveň ekonomickým odborníkem strany. Podle Skopečka je jedinou cestou z důchodové pasti motivace lidí k tomu, aby si více spořili. Kolik a komu doporučuje spořit a co z návrhu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové považuje za rozumné?