CNN Prima News revoluce

revoluce

Výpis příspěvků ke štítku „revoluce“

Revoluce musí být nenávist a zabíjení, říkal Che Guevara. Zarytý marxista zemřel před 55 lety

9. října 2022 07:35

Od smrti Ernesta Guevary (lépe známý jako Che Guevara nebo el Che) uběhlo 55 let. Argentinského lékaře asi nejvíce proslavila kubánská revoluce. Che Guevara se stal ikonou krajně levicových marxistických podporovatelů. Za svůj život ztvárnil mnoho rolí – odhodlaný revolucionář, pravá ruka Fidela Castra, neúspěšný ekonom, masový vrah i mučedník. Nakonec byl zajat v Bolívii, když v této zemi chtěl rozpoutat revoluci. Byl popraven 9. října roku 1967.

Hnutí STAN ve stínu korupce a průšvihů chystá revoluci. Kdo koho nahradí a co sněm změní?

23. července 2022 05:29
Aktualizováno

V hnutí STAN se chystá „velká revoluce“, nebo se to tak alespoň tváří. Po několika skandálech v čele s pražskou korupční kauzou Dozimetr, ve které figuroval náměstek primátora a člen hnutí Petr Hlubuček, chtějí Starostové a nezávislí na sobotním sněmu vyměnit své vedení. Ministr vnitra Vít Rakušan v čele ale nejspíš zůstane. Kdo koho nahradí a co lze od sněmu očekávat?

Chceme revoluci. Po celé Francii vypukly po oznámení výsledků voleb bouřlivé protesty

25. dubna 2022 00:25

V některých velkých francouzských městech v neděli vypukly po oznámení očekávaných výsledků prezidentských voleb protesty. V centru Paříže podle médií policie rozháněla demonstranty nespokojené s výsledkem slzným plynem stejně jako v Rennes, kde protestující i zapálili v ulicích barikádu. Demonstrace o několika stovkách lidí jsou hlášeny rovněž z Marseille, Toulouse, Lyon, Nantes, či ze Štrasburku.

Špinavý vzduch jako hlavní nepřítel, větší kola. Co přinese napínavější éra formule 1?

25. února 2022 06:17

Pojďme udělat závody napínavější a více vyrovnané, řekli si před lety ve formuli 1. Reputaci seriálu kazila od startu hybridní éry dominance týmu Mercedes a Lewise Hamiltona, proto si promotéři a inženýři lámali hlavu s tím, jak divákům nabídnout atraktivnější show. Původně měla technická revoluce přijít už loni, kvůli pandemii na ni dojde ale až letos. V Barceloně odstartovaly předsezonní testy a vy se můžete podívat, co na autech je a bude v roce 2022 jinak.

Esportová revoluce. Česko se dočká první arény, herní šampionát bude o miliony

2. února 2022 14:00

Fanoušky esportu letos čekají revoluční novinky. V Praze se na jaře otevře vůbec první turnajová aréna, která nabídne na ploše 1 000 metrů čtverečních desítky herních počítačů, prostor pro zápasy týmů, natáčecí studio i bar. Projekt Vodafone PLAYzone Arena vznikl ve spolupráci se skupinou FTV Prima a dalšími partnery. Navíc se prestižní Mistrovství ČR v počítačových hrách dočká rekordního prize poolu ve výši 4,5 milionu korun, oznámila agentura PLAYzone na tiskové konferenci.

Můj Discoland je rolls-royce diskoték, tvrdil Ivan Jonák aneb Kouzlo devadesátek

15. ledna 2022 07:41

„Za revoluce jsem okradl studenty o desítky milionů,“ přiznal Ivan Jonák ve svých vzpomínkách. Sepsal je ve věznici, když pykal za nájemnou vraždu manželky Ludviky. Devadesátky jsou opět v kurzu a Jonák je jejich symbolem. Divadlo Na zábradlí chystá premiéru se všeříkajícím názvem Discoland, mafián je i hvězdou veřejnoprávní televize. V posmrtně vydaných vzpomínkách přitom Jonák označení mafián důrazně odmítá.

Bavlněná revoluce: U piva vymysleli oblečení, na kterém není vidět ani pot, ani špína

10. listopadu 2021 20:20

S unikátním nápadem trička, na kterém není vidět pot, přišli tři tátové od rodin. Přestože jim mnoho let trvalo domyslet onu unikátní technologii, dnes už je z nich úspěšná česká firma. Bez rad jejich manželek a kolegyň, by se to ale samozřejmě neobešlo. „Tady má to něžné pohlaví moc důležitou roli,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ředitel a spoluzakladatel společnosti CityZen Pavel Hrstka.