CNN Prima News revoluce

revoluce

Výpis příspěvků ke štítku „revoluce“

Z vývoje krmiva k revoluci na trhu: Alemar Food Group otevírá dveře investorům

Česká společnost Alemar Food Group, přední výrobce masových konzerv pro psy a kočky, otevírá možnost stát se jejím akcionářem. Společnost svou dividendovou politikou směřuje nejen k dividendě ve výši až 18 % a více ze vstupní investice, ale také k řadě dalších výhod, včetně 50% slevy na produkty. Propojením inovací, kvality a expanze nabízí Alemar Food Group jedinečnou příležitost pro všechny, kdo hledají zajímavé investiční příležitosti.

Neinvazivní revoluce v ortopedii: MSK terapie doktora Špůrka pomáhá tisícům pacientů

Bolesti zad a kloubů patří mezi nejčastější zdravotní problémy, se kterými se Češi potýkají. Statistiky ukazují, že přibližně 80 % populace zažije během života potíže s pohybovým aparátem. Mnoho lidí se však pokouší řešit tyto obtíže svépomocí, což může vést ke zhoršení stavu. Hostem dalšího dílu pořadu Ptejte se doktora byl doktor Petr Špůrek, ortoped a lékařský ředitel Ortopedic Clinic v Plzni, který přináší novou metodu léčby pohybového aparátu. MSK terapie, kterou vyvinul, pomáhá pacientům obnovit bezbolestný pohyb a často předchází nutnosti operace. Jak tato metoda funguje a komu může pomoci?

Oranžová revoluce na Ukrajině: Promarněná historická šance a předehra Euromajdanu

Od oranžové revoluce na Ukrajině uplynulo 20 let. I když tyto protesty měly podobný cíl jako Euromajdan – tedy zbavit Ukrajinu proruského směřování – v mnoha ohledech se od událostí z let 2013 až 2014 lišily. Oranžová revoluce se totiž obešla bez krve i bez zásahu ruské armády. Přesto počátek politických změn z listopadu 2004 nakonec skončil daleko za očekáváním. Oranžová vlna se odplavila s podobnou rychlostí, jako když přišla. Budoucí ruské agresi zabránit nedokázala.

Na Národní třídu proudily i za tmy davy lidí. Letos jich bylo bezmála 100 tisíc

Aktualizováno

Letošních oslav výročí sametové revoluce se na Národní třídě zúčastnilo bezmála 100 tisíc lidí, uvedl pořadatel. Jedenáct minut po páté hodině zazpívala zpěvačka Anna Fialová píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu. U pamětní desky položili květiny vrcholní politici. Na šéfa ANO Andreje Babiše lidé křičeli hesla jako „estébák“ nebo „hanba“. Odpůrci na Národní třídě pískali a pokřikovali i na předsedu vlády. Petr Fiala (ODS) tam mimo jiné řekl, že vláda musí vyhrát sněmovní volby, jinak „to špatně dopadne“.

EXKLUZIVNÍ průzkum: Panuje blbá nálada, země nemá dobrý směr. Co cítí volič ANO či Pirátů?

Ve společnosti nadále panuje „blbá nálada“. Polovina Čechů má z polistopadového vývoje v zemi nadále smíšené pocity. Třetina lidí pak přiznává silnou nespokojenost se životem v České republice, ukazuje exkluzivní průzkum agentury STEM pro redakci CNN Prima NEWS. Podle dlouhodobých trendů si více než polovina občanů myslí, že země nesměřuje správným směrem. Dojem, že je vše v pořádku, mají podle průzkumu jen voliči Pirátů či současné vládní čtyřkoalice.

Barbarská zvířeckost, zhodnotil Masaryk VŘSR. Seifert i další básníci na Lenina pěli ódy

Nositel Nobelovy ceny za literaturu Jaroslav Seifert adoroval Vladimira Iljiče Lenina a Velkou říjnovou socialistickou revoluci (VŘSR), která vypukla 7. listopadu 1917, tedy před 107 lety. Seifert bolševického vůdce obdivoval v mládí i ve středním věku, jednu báseň s názvem Lenin napsal v roce 1926 a stejnojmennou pak v roce 1949. VŘSR uctívala celá plejáda meziválečných básníků, které dnes literární historie považuje za nejlepší české klasiky 20. století. První československý prezident T. G. Masaryk přitom od nástupu do funkce v roce 1918 upozorňoval, že Leninův převrat byl především strašlivým masakrem. Básníci ho ignorovali a podléhali dezinformacím z Moskvy.

PŘEHLEDNĚ: Podívejte se, jak chléb od revoluce zdražil. Za mzdu si jich ale koupíme víc

Chléb je pro řadu domácností naprosto klíčovou základní potravinou. V posledních letech ale došlo ke zdražování pečiva a vyšší cenovka se nevyhnula také jemu. V tabulce se můžete podívat, jak se cena měnila od revolučního roku 1989 až po současnost. I přes vyšší zaplacenou částku si ale dnes můžeme pořídit více chlebů, než tomu bylo na konci osmdesátých let minulého století.

Slavte a revoluce si nevšímejte. Venezuelský autoritář Maduro vyhlásil Vánoce už na říjen

Venezuelané stále žijí v napětí protestů a demonstrací, které se místní režim autoritářského vládce Nicoláse Madura pokouší potlačovat. Na pozadí nepokojů ovšem přichází kuriózní stav – venezuelský prezident totiž vyhlásil Vánoce už na 1. října. Podle komentátorů se pouze snaží odvrátit pozornost od svých rivalů a jejich příznivců, kteří po červencových volbách označovaných za zmanipulované vyšli do ulic. Tématu se věnuje americká CNN i argentinský portál Infobae.