I ODS řeší, jak přitáhnout voliče. Hlavně z nás nesmějí být levičáci, zaznívá ve straně
samota
Výpis příspěvků ke štítku „samota“
Světem se šíří „epidemie“ osamělosti, varují experti. WHO mluví o hrozbě, zasáhla i Evropu
Jižní Korea se potýká s nárůstem případů počtu „osamělých úmrtí“. Jde zejména o muže středního věku, kteří žijí izolováni od společnosti a následně onemocní či spáchají sebevraždu, píše CNN. Soul se proti tomu rozhodl bojovat a na zlepšení situace hodlá vynaložit v přepočtu přes 7,5 miliardy korun. Psychologové ale upozorňují, že může jít o komplexnější problém, který se netýká jen této asijské země. Na problém samoty upozorňují i další země či Světová zdravotnická organizace.
Středoškolačka vyrábí vtipné ponožky pro osamělé seniory. Zahřejí na nohou i u srdce
Je teprve na střední škole, už nyní však usiluje o to, aby se ostatní měli lépe. Řeč je o 17leté Elle Gianelliové z kalifornského Stocktonu, která už několik let vyrábí barevné ponožky s humornými vzory, které posílá do pečovatelských domů osamělým seniorům. Ty zahřejí nejen na nohou, ale zejména u srdce. Před Vánoci se navíc podnikavá středoškolačka snaží naplnit vytyčený cíl: zaslat balíčky plné radosti do všech amerických států.
Případ týrané dívky z Klatovska řeší soud: Nese si následky, míní znalci. Otci hrozí osm let
Případ, ve kterém měl nevlastní otec a jeho partnerka trápit mladistvou dívku hlady a nechávat spát v dřevěné boudě, se dostal v úterý k soudu. Dvojice tvrdí, že je dívka psychicky nemocná a vše si vymyslela. Během dalších soudních líčení by měli vypovídat znalci a svědci. Pokud se dvojici vina prokáže, hrozí ji až osm let vězení.
Litvu a Polsko spojil „teleport“: Občané přes portál dohlédnou 600 kilometrů daleko
S odloučením a samotou během pandemie se v Litvě rozhodli bojovat jako ve sci-fi filmech. V hlavním městě Vilniusu totiž vyrostl kruhový portál, skrz který lidé dohlédnou až do 600 kilometrů vzdáleného města Lublin v Polsku, kde rovněž stojí „teleport“. V monumentech jsou zabudované obří obrazovky a prostor před nimi živě snímá a přenáší kamera.
Psycholog: Sebevrazi jsou oběťmi covidu i vlády. Ohrožení jsou mladí, senioři a ženy
Nejohroženějšími sebevraždou jsou nyní adolescenti, senioři a ženy, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN prima NEWS psycholog a psychoterapeut Daniel Štrobl. Podle něj si lidé sahají na život ze třech důvodů. První je strach z koronaviru, druhý sociální izolace a třetí ekonomické důvody. Kněz a přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Marek Orko Vácha apeloval, ať se lidé s depresí nebojí vyhledat lékaře.
Samota za časů pandemie může být i prospěšná. Lidé díky ní kontaktují staré známé
V průběhu pandemie řada lidí tráví většinu času doma o samotě, a tak mají prostor na vzpomínání. Díky tomu také častěji začínají kontaktovat třeba bývalé spolužáky nebo staré lásky, na něž by si nebýt koronaviru už možná ani nevzpomněli.
Některé domovy seniorů nezvládnou povolené návštěvy, varují odborníci. Není personál
Po dvou měsících se budou moci senioři v domovech důchodců od soboty konečně setkávat se svými blízkými. Jak bude probíhat testování návštěv, které je podmínkou pro vstup do zařízení? A budou testy k dispozici všude? Na tyto a další otázky odpovídal prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký.
Setkáváč prolamuje osamělost seniorů. Speciální kontejner umožní návštěvy rodin
Speciální kontejner zvaný Setkávač od Českého olympijského výboru má pomoci domovům pro seniory. Ty řeší, jak svým klientům umožnit bezpečná setkání s jejich blízkými v době pandemie koronaviru. A právě Setkávač jim dává novou možnost jak situaci vyřešit.
Maláčová: Chci ukončit izolaci v pečovatelských službách. Zákaz návštěv je náročný
Řada seniorů je kvůli zákazům návštěv v pečovatelských domech v izolaci, což může být velmi náročné na psychiku. Potvrzují to jak sami klienti, tak i neziskové organizace. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) redakci CNN Prima NEWS řekla, že by se situace mohla změnit a zákaz návštěv by se mohl rozvolnit.
V Česku jsou lidé, kterým se pandemie vyhýbá obloukem. Žijí na samotě v horách
I přes komplikovanou situaci kolem koronaviru se v České republice najdou lidé, kteří nouzový stav nesnášejí špatně. Horalé, kteří žijí na samotě ve svých chatách a chalupách mají dokonce pocit, že kdyby je lidé při nákupu neupozornili na roušky, tak o pandemii ani nevědí.
Ital, který se nebojí koronaviru, říká: Žiji na nejbezpečnějším místě planety, využijte samotu k prozkoumání vlastního života
Mauro Morandi žije přes třicet let na krásném ostrově ve Středozemním moři jako jediný obyvatel. A v posledních týdnech se jeho chýše na opuštěném místě stala dostatečně izolovanou od světové pandemie koronaviru. Jak píše server CNN, velkou část života prožil Morandi o samotě, jen se svými myšlenkami. Má specifickou zkušenost s tím, co znamená samota, se kterou se nyní valná většina z nás setkává.
Ital, který se nebojí koronaviru, říká: Žiji na nejbezpečnějším místě planety, využijte samotu k prozkoumání vlastního života
Mauro Morandi žije přes třicet let na krásném ostrově ve Středozemním moři jako jediný obyvatel. A v posledních týdnech se jeho chýše na opuštěném místě stala dostatečně izolovanou od světové pandemie koronaviru. Jak píše server CNN, velkou část života prožil Morandi o samotě, jen se svými myšlenkami. Má specifickou zkušenost s tím, co znamená samota, se kterou se nyní valná většina z nás setkává.