CNN Prima News SARS-CoV-2

SARS-CoV-2

Výpis příspěvků ke štítku „SARS-CoV-2“

Prymula: Mezi nakaženými je nejvíce dětí. Jaké zdravotní potíže nám hrozí během Vánoc?

Nejvíce nákaz covidem je v současné době mezi malými dětmi, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula. Plošná opatření se podle něj nebudou přijímat, lidé by ale měli dbát na to, aby při návštěvách zdravotnických zařízení nebo lékáren nosili respirátory a dodržovali hygienická opatření. Současně exministr zdravotnictví varoval před možnými komplikacemi v období nadcházejících vánočních svátků.

Unikl koronavirus z laboratoře ve Wu-chanu? Zastáncům teorie nahrávají nové dokumenty

Řadu měsíců se ve veřejném prostoru objevují spekulace o tom, že nový typ koronaviru unikl v Číně z laboratoře, nebo byl dokonce uměle vytvořen. Dokumenty nově zveřejněné americkou vládou ukazují, že Wuchanský institut virologie (WIV) krátce před vypuknutím pandemie zkoumal vzorky netopýřího viru BANAL-52 zaslané z Laosu. Virus z 96,8 procenta odpovídá genomu SARS-CoV-2.

POLEMIKA: Koronavirová pandemie v Česku sílí. Má být očkování proti covidu povinné?

Rostoucí počty nově potvrzených případů nákazy koronavirem, počty hospitalizovaných i zvyšující se reprodukční číslo, to vše jsou neklamné znaky, že pandemie koronaviru v Česku opět sílí. Přitom jsme co do proočkovanosti alespoň jednou dávkou vakcíny proti SARS-CoV-2 až na 19. místě v Evropské unii. Zájem o očkování navíc stagnuje. Je čas nařídit jej jako povinné?

Covid prodělala polovina Čechů, ukázala studie. Oficiální data jsou třikrát nižší

Do letošního března se s virem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19, setkala více než polovina české dospělé populace. Vyplývá to z dosavadních výsledků studie PROSECO, vedené výzkumníky z centra RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Nakažených výrazně přibylo v druhé vlně šíření koronaviru, která začala loni po prázdninách. O studii informoval mluvčí univerzity Pavel Žára.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Facebook otočil. Nebude už mazat tvrzení, že covid unikl z laboratoře

Facebook tento týden přestal ze svých platforem mazat příspěvky o tom, že nemoc COVID-19 je lidským výtvorem. Společnost tuto položku odebrala ze svého seznamu zakázaných tvrzení v době zesílených debat o teorii, že koronavirus SARS-CoV-2 se mezi lidmi rozšířil po úniku z čínské laboratoře. Ve středu ji zmínil i americký prezident Joe Biden. Jde podle něj o jeden ze dvou scénářů, na něž se soustředí američtí zpravodajci.