
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
SARS-CoV-2
Výpis příspěvků ke štítku „SARS-CoV-2“

Za dlouhodobé a závažné onemocnění covidem-19 mohou autoprotilátky, tvrdí vědci
Takzvané autoprotilátky mohou být důvodem proč někteří pacienti trpí vážnými příznaky koronaviru a onemocnění prožívají mnohem déle než jiní, právě to vyplývá z nové studie vědců americké Yaleovy univerzity. Podle nich mohou škodlivé účinky autoprotilátek přetrvávat i po ústupu infekce, což se může projevit u pacientů s dlouhodobějšími zdravotními problémy.

Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři
Netopýři v pohraničních oblastech jižní a jihovýchodní Číny jsou nositeli dalších koronavirů, které už nyní mají schopnost přenosu na lidi, varovala přední čínská odbornice, doktorka Š' Čeng-li z Virologického ústavu ve Wu-chanu. Podle jejích slov je pravděpodobné, že tyto viry, včetně blízkých příbuzných viru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID-19, už kolují v přírodě i mimo Čínu, napsal zpravodajský server The Guardian.

Do normálu už se nikdy nevrátíme. Zvykněte si na novou realitu, vybízejí odborníci
Na přelomu roku 2019 a 2020 vypukla pandemie koronaviru, jejíž konec je zatím v nedohledu. Mnoho odborníků již zmínilo možnost, že se naše společnost možná nikdy nevrátí zpět do „normálu“.

Může koronavirus vyvolat parkinsona? Ano, může, tvrdí američtí vědci
Koronaviry mohou napadat také mozek. Pacienti stále častěji přiznávají, že se u nich po léčbě nemoci COVID-19 objevují příznaky Parkinsonovy choroby jako zmatenost či třes. Vědci mají podezření, že viry mohou proniknout do mozku a poškodit buňky.

Koronavirus se ve světě potvrdil u 32 milionů lidí. Nejvíc nakažených a mrtvých je v USA
Ve světě se potvrdilo už přes 32 milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, jenž se poprvé objevil loni koncem roku v Číně. Na 980 000 lidí s nemocí COVID-19, kterou virus způsobuje, ve světě zemřelo. Vyplývá to z nejnovějších údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU).

Koronavirus vytvořili ve Wu-chanu, tvrdí hongkongská viroložka. Brzy prý dodá důkazy
Hongkongská viroložka Li-Meng Yan tvrdí, že koronavirus SARS CoV-2 pochází z čínské laboratoře a že brzy zveřejní o svém tvrzení důkazy. Řekla to v britské talk show Loose Women komerční televize ITV. Yan ze strachu před čínskými úřady z Hongkongu uprchla a nyní se ukrývá na neznámém místě v USA.

Koronavirus: Vědci pracující na vakcíně hlásí úspěšné pokusy na opicích
Naděje, že budeme mít účinný a bezpečný prostředek proti koronaviru, živí výzkum bostonské laboratoře, jejíž prototyp očkovací látky údajně ochránil před nákazou opice. Vědci látky sice testují už i na lidech, vyhráno ale ještě zdaleka nemají. I kdyby bylo očkování účinné, z hlediska legislativy by byla celá věc složitější.

Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Rusku přesáhl hranici 200 tisíc
V Rusku se nákaza koronavirem prokázala od začátku pandemie už u 209 688 lidí. Za poslední den tam místní laboratoře evidují 11 012 pozitivních testů na SARS-CoV-2, což je dosud druhý nejvyšší zaznamenaný denní počet v zemi. Komplikacím spojeným s nákazou tam podlehlo dalších 88 lidí, čímž celkový počet obětí v zemi dosáhl 1 915. S odvoláním na místní úřady o tom informuje agentura Reuters.

Jak vznikl koronavirus a jak se před ním chránit
Od konce roku 2019 se světem šíří pandemie nového typu koronaviru. Virus vznikl v Číně a přes další státy se dostal do skoro celého světa. Co přesně koronavirus je a jak se před ním chránit?

V boji proti koronaviru je nejlepší prevencí hygiena
Nejlepší prevencí v boji proti koronaviru je správná hygiena a vyhýbání se lidem, kteří kašlou a smrkají. Můžou mít sice jen běžné nachlazení, ale teď je opatrnost na místě. Nemoc COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, se přenáší kapénkami na vzdálenost dvou metrů.